Az önce bir şey duydum ve şaşırdım arkadaşlar..

oturduğumuz sokak üzerindeki başka bir binadan tanıdığımız komşumuz anlatmış bugün.yan komşusu(kadın-ki kadın demeye bin şahit ister) kocasını işe,çocuğunu da kreşe gönderdikten sonra eve erkek alıyormuş.bizim tanıdığımızda çekindiği için söyleyemiyor ama bir yandan da kara kara düşünüyor söylesem mi acaba diye.acabası mı kalmış tabi artık ama yükün altına girmek istemiyor.nasıl bir şerefsizlik bu aklım almıyor.nasıl bu hale düşebildi insanlar?hiç mi onur,gurur kalmadı yani?yazık diyorum gerçekten.utanıyorum bu insanlardan.

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• ilk önce büyük konuşma. şerefsiz gurursuz filan. büyük lokma ye, büyük laf konuşma. aynısının senin başına gelmeyeceğinin bir garantisi var mı? bence yok.

senin soruna gelirsek; bence bu kadar şaşırma. belki sen kız olduğun için bunları çok duymuyorsun ama ben benzer şeyleri çok duyuyorum.

yapacak bişey var mı? olan olmuş. yok. ha tabi bunların bazı nedenleri de var. olaya tek açıdan bakma. kadın bunu yapıyorsa bir açıklaması vardır. yaptığı ayıp orası başka. ama dediğim gibi olan olmuş.

asıl mesele ülkemizdeki toplumsal ve kültürel bozulma, ahlaki yozlaşma. ve senin bu dediğin emin ol son olmayacak. geriside gelecek.

eğer bu ülkede adam gibi birşeyler yapılmazsa, toplumsal alanda, daha çooook ahlaksızlık olur.

1|0
    1|0
    • ben 19 yaşındayım.bu zamana kadar kendi ailevi problemlerimde oldu,gördüğüm şeyler doğrultusunda kendimce bir hayat tecrübem var.ama bunu ilk defa yaşadım(en azından duydum) ve şaşırdım.belki ilerde daha da kötüsü benimde başıma gelir,bilinmez..inşallah herkesin hakkında hayırlısı olur.

• ben aynı olmasa da benzer şeyleri çok duydum.

tek diyebileceğim sonumuz hayrolsun. inşallah bu tür olaylar bir daha tekrarlanmaz ama çok zor.

Erkekler Ne Diyor 12

• Sanki cinsellik çok gereksiz bir şeymiş gibi bunu dile getirmen saçmalık. Plus, komşunun ne bok yediğine kafa yorup, bir de bu rezil rüsva yere gelip onun için soru açman.. iyice bir kahkahalık.

Seninle aynı düşünce yapısındaki insanların yorumunu okudun, bir kaç laf ettin, "ay evet, etraf şerefsiz ve onursuz kaynıyor" diye. Ee? Peki ya sonra?

Ne değişti hayatında?

Kadını kadının kendisinden daha çok düşünmeniz trajikomik. Kısaca, sana ne. Ve sanki insanlık senden sorulurmuş gibi gelip buraya soru patlatman gülünç.

1|1
    1|1
  • Emin olmak gerek. Hadi kesin bir şey olsa bile buna pek karışmamanız daha doğrudur. Artık bu tür şeyleri toplumumuz basitleştirdi maalesef...

cut.

0|0
    0|0
    • haklısın.karışmamak daha doğru.gazeteden,televizyondan duyup görüyoruz ama dibimizde olunca şaşırdık kaldık.insan bu tip şeyler kendi çevresine uğramaz sanıyor.

• İnsanlar Artık Sadece Kendilerini Düşünüyorlar (: Şehvet,Arzu,Aşk,Seks Bunları İsteyen Birisi Grup Olarak da Çalışır.

0|0
    0|0
    • s.ç.yım böyle düşünceye.böylelerinin dibimde yaşayacağını hiç tahmin etmezdim.

• (: Sinirlenme.Dua Et Bir Yakınlığınız Yok Takma Kafana.

• aynen yok iyi ki öyle bir yakınlık.

• Elalemin derdi sizi mi gerdi arkadas. Bu rontgenci komsularida ben anlamiyorum. Benim mesela anne tarafiyla baba tarafi kavgali. Dayilar babam olmadigi zaman gelip annemi ziyaret eder gider. Ev degistirdik simdi komsular bizim icinde mi boyle dusunuyor. Ayip birsey arkadas. Kimin ne oldugunu bilmeden kimsenin arkasindan konusmayin. Kac sene tek basima yasadim yeri gelir yolda sokakta biri cevirir acim der. Muhtacim der. Bu mantikla bakarsaniz kimseye el uzatamazsiniz. Degistirin su bakis acinizi.

Varsayalim eve birini aliyor. Komsuluk hakki geregi kirmadan incitmeden gidin durumu kendisiyle mutala edin. Dedikodu yaptiginiz yetmiyor. Birde gelip burada yaziyorsunuz. Ortada bir edebsizlik varsa malesef sizde var aynisindan.

0|0
    0|0
    • röntgencilik değil,yan daireden sesler duyunca şüphelerinde haklı çıkmış kadın.ben asla karışmıyorum zaten.ne yapmam gerek diye en yakınlarına derdini anlatması da mı suç kadının?burda asla dedikoduculuk yok.röntgenci komşu da yok.kimseyi tanımadan yargılama.

• Is cikisi dalginlik, agresiflik bunun sebebi hocam. Bi kac saate kendime gelirim :) Surc-i lisan eylediysem affola :)

• affetmem gereken bir durum söz konusu değil,sadece tartışıyoruz ama karşındakini tanımadan konuşana da sessiz kalamıyorum kusura bakma. :)

• artık namus kavramı kalmadı güvenilcek insan yok denecek kadar az kocasından utanmıyorsa çocuğundan utansın diyorum sadece Allah ıslah etsin..

1|0
    0|0
  • Sen sadece dur ve izle.

Ciddiyim.

Peace ^^ sister.

0|0
    0|0
  • Sizin oturduğunuz sokaktaki başka bir binadan tanıdığınız komşunuzun yan komşusu eve adam alıyor ve bunu ben bile biliyorum o ne olacak

0|0
    0|0
    • Engel Olacaksın (:

• gıybet değil bu ama katılmak istemiyorsa yazmayabilirdi ;)

• o değilde sen neden cümlenin bütün kelimelerinin baş harflerini özel isim olmadığı halde büyük harfle yazıyorsun

• duyduğuna inanma gördüğünün yarısına inan.ayrıca alsada size ne ahlak bekçisimisiniz.yükten bahsediyorsunuz adama söyleseniz diyelim adam kadına bir şey yapsa bu yükü taşıyabilir misiniz onu düşünün

0|0
    0|0
    • yük kelimesinin geçtiği cümleyi bir daha oku.okumak istemiyorsan da yorum yapmama hakkını kullanabilirsin çünkü kimseyle tartışma adına açılmış bir soru değil bu.

• bence sen ne kendi söylediklerini anlamışsın ne de benim yazdıklarımı.aynen pişman dahi oldum bu salakça soruya yorum yazdığıma.

• size ne elin karısından :)

0|0
    0|0
  • Kadının içinde varmış sen akışına bırak sonra olay sana patlamasın.

0|0
    0|0
    • olan adama oluyor ama?

• Karışmamasını tercih ederim, olay ona da sıçramasın.

• haklısın...

• başına bela alma Allahından bulsun

0|0
    0|0
  • bunu izleyen komşunun da hiçbir işi gücü yok anladığım kadarıyla. karının tek eğlencesi komşusunu izlemekmiş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• dinimiz bu duruma temkinli yaklaşmıştır kendi gözünüzle görseniz dahi 3 defa o gözü silip bakacaksınız,bir de 4 şahit durumu var tabiki..ithamlar ağır olunca belki iftira olunca ki biz yine iyiye yoralım düşünmek gerek derim ben..ama diyelim ki eminiz önce kadını uyarmak daha doğru gelirbana..bir de kimseyi yargılayamam ben galiba

1|2
    0|0
    • çok haklısın ne diyeyim başka..

• ooo mahalle dedikoduları buraya kadar geldi

gizli

yapılan hoş olmasa da kimse kimsenin ahlak bekçiliğini yapamaz

o yaşam rezil de olsa onlara ait

kimse işgüzarlık edip ona buna söylemeye kalkmasın

herkes kendi hayatına baksın

2|0
    0|0
    • sinirimi bozdu buraya yazdım.yoksa kimsenin hayatında gözüm yok ama kulaktan kulağa dolanıyor işte.bizlik bir şey asla yok zaten,tanıdığımızla ilgili bir durum bu tamamen.ama duyunca kısa süreli şok geçirdik yani bizde.

• olay sana patlar sen uzak dur genç kızsın başına iş alma.. bu nasıl şeydir evli de olsa aşka saygım var kalptir bu ama eve almak nasıl bir fantazidir aasedsgd.. Allah ıslah etsin

0|0
    0|0
    • amin.benlik bir durum yok ama kulağıma gelince kimlerle aynı yerde yaşıyoruz demeden edemedim.

Yükleniyor...