Kanser hastalığını atlatan var mı ya da yakınlarından biri atlattı mı?

Kanser hastalarının çoğu kemoterapi alır bilirsiniz. Eğer atlattıysanız ya da yakınınız atlattıysa kemoterapinin yan etkileri için neler yapıyordu/yapıyordunuz? Alternatif tıptan yararlandınız mı? Lütfen yardımcı olun.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Alternetif tıp denen bişey yok,bunu kaldırın birkere,"gıda desteği" deyin şuna.

Yapabileceğin tek şey kemoterapinin yan etkilerini azaltmak için,bulantı giderici ve kan yapıcı yiycekler yemen.

Nedir bunlar ?

Kırmızı et,kara üzüm,üzüm pekmezi vs vs.. Netten araştır bunları ama abartmamak kaydıyla ye.

Sonra ilacın vucudundan çabucak atılması için bol bol su iç,su içemiyorsa kuşburnu kaynat içine azıcık şeker at veya komposto tarzı içecekler hazırlayıp bol bol iç ki ilaç vucuttan çabuk atılsın ve verdiği zarar en minimum'a insin.

Bol bol yoğurt yesin,yoğurt çok yararlıdır kanser hastaları için...

Bulantının bastırılması için az az ve sık sık yemek yemeli.

Kemoterapi her insanda farkı yan etki yapıyor bunu bimeniz şart,kimini kabız ederken kimisini ishal ediyor.

Kimisi uykusuz kalırken,kimisi uykudan uyanamıyor.

Kişiden kişiye değişir yan etkisi,bazı insanların saçları bile dökülmüyor aldanmayın her kemoterapi alanların saçları dökülmüyor.

Tamamen bünye ile alakalı bişey,ve şimdi çok değişti kemoterapi ilaçları çok iyi ilaçlar çıktı ama kader herşey.

Aynı kanser türüne rastlamış iki farkı insan var diyelim,ikisinede aynı ilacı verdiler varsayalım

biri yaşarken diğeri ölürse bu bir kader'dir.

Çok çok geçmiş olsun,Rab'bim acil şifalar versin..

1|1
    0|0
    • En iyi cevap için teşekkür ederim canım,sen mi kanser hastasısın ?

Varsa başka sorun cevaplayabilirim,çok iyi bilirim bu hastalığı.

• Geçmişler olsun canım,imihandasın sakın unutma olur mu :) imtihaninin başarı ile gecmesi dilegiyle.

Dilerim ilerki zamanlarda sadece "anı" larinda kalir bu hastalik.

Saglikli ve uzun ömürler sana

• Hepimize inşallah

Erkekler Ne Diyor 3

• Alternatif tıp diye birşey yok, bu tarz şeyler yerel uydurmalardan ibaret bu hastalık karşısında. Öyle bedava ucuz heryerden temin edilir otla tozla iyileşseydi dünya üzerinde ne kadar kanser hastası varsa atlar uçağa buraya gelirdi.

Bunun hangi tipine yakalanırsa yakalansın , bir insan için asıl öldürücü olan kanserin kendisi değil bu tip umut tozlarıdır ve yüzlerce insan zaten olmayan parasını , geciktiği için de canını veriyor .

Kısacası , her biri nerdeyse 20 yıl binlerce hasta görmüş ve dünyada bulunan bütün yeni tedavi yöntemlerinden her 6 ayda bir makaleler yolu ile haberdar olan doktorlara güvenin. Bırak yabancı dilde tıp kadar ağır bir konuda makale okuyabilmek ve anlamak ; kendi anadilini bile geveleyerek konuşan insanların ballandırarak polenleyerek bilmemne suyunu çıkararak kanseri iyileştireceğine inanmayın.

Daha bir iki saat önce , biri 33 tl ye satışı olan bir " gerçek tıp " adı verilen ve tıpla hiçbir alakası olmayan birinin kitabını burada tanıtmaya çalışıyordu. Adam herşeyi çözmüş otla tozla ...

Hastayı erken göndermek niyetinde değilseniz alternatif tıptan , özellikle kanser konusunda uzak durun.

0|0
    0|0
    • Ot değil demek istediği,aslında gıda desteğini soruyorda adını bilmediği için alternatif tıp diyor adına.

Vucudun kemoterapi ile neleri kaybettiğini sen daha iyi bilirsin,kaybettiklerini yerine koymak ve çabuk toparlanmak için gıdasına dikkat etmek zorunda...

Çabuk toparlanması ve bağışıklığı kuvvetlendirmesi için neler yemesi gerektiğini açıklamaya çalıştım..

Yanlış yapmamışımdır inşaallah hocam :)

Ama ot gibi birşey önermedim,dediğin gibi doğru yapayım derken hayatından olur insan.

• Evet hasta olmamaya çok dikkat ediyorum çünkü bir kere oldum ve çok zor geçti o günler akıllandım ve daha dikkatliyim.:) Yaşımdan dolayı sanırım ama pek takmıyorum beni rahatsız eden tek şey kemonun bazı yan etkileri ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.:)

• Evt grip'i atlamamak lazım kendini cok yormamaya çalış.

Biz buradayız tabiki,ekle beni canım canın sıkıldığında ve sorman gereken birsey olduğunda ben buradayım.

Kanseri bende atlattim :) 2. Defa hayattayım :)

• benimde bir yakınım meme kanseri tedavisi gördü.Şu an iyi ancak kemoterapinin çok sıkıntılı olduğunu söyledi.Ne gibi sıkıntılar tam bilmiyorum ama psikolojiyide bozuyormuş.Ağır depresyon yaşamıştı.Şimdi çok şükür hiç bir sorunu yok.Kilo dışında.Tedavi sürecinde çok kilo aldı şimdi onları vermeye çalışıyor.Ha bide söyliyim saçları eskisinden daha gür çıktı :)

0|0
    0|0
    • Kilo nasıl alabilmiş ki? Kilo alınca yan etkiler de azalıyor.

• o konuda bilgim yok malesef. Geçmiş olsun tez zamanda iyileşmen dileğiyle.

• Teşekkür ederim

• dua edin Allah şifasını verir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bi yakınım görüyordu dalağı,midesi,bağırsagının bir kısmı bide bir şeyi daha alınmıştı şuan kemoterapi görüyor yenilememesi için alternatif tıpı düşünmediler bile atlattı kanseri

0|0
    0|0
    • Kemoterapinin yan etkilerini nasıl kaldırabildi? Onun için bişey yaptı mı?

• Hımm, peki tekrar teşekkür ederim

• Rica ederim

Yükleniyor...