Hayallerine mektup yazdın mı?

link

Hayallerime mektup,

Kağıdın o sol kıvrık köşesinde şöyle yazıyordu, "Hayattan alabildiğin kadarını al! Çünkü borçlu sana.." yazıya bakıp öylece düşündüm.

Aslında ortada bir kitap falan yoktu,gecenin dördünde, kendi yatağımda karanlığın ve karanlığımın içinde öylece oturmuş görünmeyen bir kitabın, o sol kıvrık köşesinde ki yazıyı okuyordum.

Zihnimin bir oyunu muydu bu, yoksa kalbimin içinde ki yangından çıkan hüzün dumanlarında boğulurken mi sayıklıyordum bunu, açıkçası bilmiyorum..

Alabildiğim kadarını almam gerek, peki nasıl?

Tek başına hangi hayalin bir değeri var ki, tek başına hangi hayal anlamlı kalıyor ki?

Bütün bunlar kafamda uçuşup dururken, onun söyledikleri kulaklarımda yine yankılandı.

Şöyle demişti bana, bizim için çizilen yollarda yürüyoruz. Doğuyoruz,büyüyoruz,okuyoruz,evleniyoruz,çocuklarımız oluyor,onları okutuyoruz büyütüyoruz ve bu lanet kısır döngü aynı şekilde devam ediyor.

Ve sen,ben hatta hepimiz özgür olduğumuzu sanıyoruz, oysa ne saçma hiç birimiz özgür değiliz. Gri duvarlı ve caddeli bu şehirde hepimiz kendi yarattığımız kafeslerin içinde ölümü bekliyoruz. Tabi bu sırada, hayatın tadı dediğimiz şey avuçlarımızdan kum misali akıp gidiyor.

Hayallerime mektup, planladığın her şeyi yapmaya çalış!

O eve sahip ol mesela, sonra da o işe, lakin en önemlisi bunları gerçekleştirmeden önce onu bul, mutlaka bul ve tut elinden!

Evinizi birlikte dekore edin, kitapları aynı kanepede okuyun,o yemekleri hazırlarken sen salatayı yap. Tuzu ve limonu olmuş mu diye çatalla ona da tattır!

Sırtınızı dönmeden,sarılarak ve konuşarak uykuya dalın hatta sen ona masallar anlat. Nefes alış verişlerini hisset,kokusunu içine çek.

Çalışıp biriktirdiğiniz parayla tatile çıkmak için tatlı bir telaşa kapılın.

Sonra, tıpkı planladığınız gibi yapın. Mesela önce İtalya'da ki Trevi dilek çeşmesinin önünde fotoğraf çektirin ve birer metelik atın, lakin dilek tutmayı sakın unutmayın!

Sonra, Arjantin'de ki Recoleta mezarlığını ziyaret et, et ve gör! Ölüm ve sanatın nasıl kaynaştığını onunla izle.

Ardından da Tokyo'ya gitmeyi unutma, kiraz çiçeklerinin altında tut onu,sarıl ve dudaklarından öp!

Öp ve sonsuzluğu o gün bir kez daha hisset...

Siz hayallerinize mektup yazdınız mı?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• hayallerime mektup?peki gerçekleşecek mi?çok yazıldı,yazıldı ama hayaller bile tek başına yaşanmıyor.sen yazarsın başkası üstünü çizer..

Ama yazgısını yaldizli çokomel kağıtlari gibi

Tırnaklarıyla düzeltemıyor insan

Yıllarca biriktirdim

Rengarenk çokomel kagitlarini

Kıtap aralarında

Kara yazgımi şimdi kimbilir

Hangi kitabın arasında saklıyorsun tanrım

Ah! Dedim sonra

Ah!

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2