Ayakkabı boyacılarını görmezden gelmeyelim.

Bayanlarla pek alakası yok sanırım, ya da kösele ayakkabı giyen bayanlar varsa onlar da dinlesin.

Arkadaşlar bu boyacılar sabahtan akşama kadar gezip üç beş kuruş kazanmaya çalışıyorlar. Ben bugün araba yıkatırken sigara içiyordum, elli yaşlarında bir amca geldi. "Boyayım mı yeğenim?" diye sordu. "Dayı boyalı zaten görmüyo musun" dedim. " Bir daha üstünden geçeyim yeğenim bugün kira günü nolursun" dedi. Benden onay alamayınca dayı paramparça oldu, yüzünden düşen bin parça oldu. Yaşlı başlı adama da ayakkabı boyatmak istemedim benden büyük çünkü. Biraz para verdim, bir de sigara verdim. Dayı bir anlatmaya başladı hayatını, üzüldüm yani.

Herkes görmezden geliyor bu insanları, bunlar bu şekilde yaşamını sürdürmeye çalışan gariban insanlar. Bir lira iki lira vermeyle servetiniz azalmaz korkmayın.

Şimdi soru sormadım diye kaldırırlar bunu, bir de soru sorayım. Ayakkabı boyacılarının görmezden gelinmesinin sebebi ne olabilir?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle kendinizden büyük oldugu için ayakkabı boyatmamanızı takdir ettim

Haklısınız pek kazançlı bir is de degil nasıl geçinecek bu insanlar

0|0
    0|0
    • Hiç bilmiyorum. Ben Ankara'dayım, eskiden yerleşmişer buraya. Ayakkabı boyacılığı falan derken her işi yapmışlar, bir tane dikili taşları yok. Çok üzüldüm.

• Aynen öyle, doğru söylüyorsun. Bu adamın aylık maksimum gideri zaten anca 600 TL'dir. Sabahtan akşama kadar yürüyüp çalışacak bu kadar parayı da kazanamayacaksa artık düşünemiyorum yani.

• İnşallah kazanır...

Kızlar Ne Diyor 1

• bende kendimden yaşça büyük birine hizmet ettiremiyorum.hele ki öyle bir iş yapıyorsa.en iyisini yapmıssın tebrik ederim..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• tamam yaptığın şey taktir edilesice birşey birde ayakkabıyı boyadiğinda 10 - 20 tl isteyen üçkağitcilara ne demeli bizim burada böyle bir ihtiyar var.. şimdi neye istinaden ben boyayayımki..

0|0
    0|0
    • O zaman o adama boyatma. Kendini birşey sanan insanlar ne iş yaparsa yapsın kazandırma, ama garip gördüğünden de bir iki liranı esirgeme.

• veriyoruz zaten bahsettiğin gibi 1-2 liradan kimse fakir olmaz..

• Yaşlı insanları görünce çalışır iken kendim den utanıyorum bir şeyleri değiştiremediğim için

0|0
    0|0
    • Değiştiremezsin zaten, dünyanın düzeni böyle. Çalışmayana ekmek yok kardeşim. Ama düzeni değiştiremiyorsun diye vazgeçme, bu insanlara sahip çık.

• kucaklıycam hepsini :)

Yükleniyor...