En yakın arkadaşınızın başarılarına ne kadar sevinirsiniz?

Birçok insan en yakın arkadaşlarının başarısızlıklarına onunla beraber üzülür. Fakat... Yine birçok insan en yakın arkadaşlarının başarılı olmasına da üzülür. Siz ne kadar gerçeksiniz peki bu konuda?

Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir. Oscar Wilde

0|0
16|24

En İyi Erkek Görüşü

• Dost dediysem bitmiştir..

* Hüznü hüznüm, mutluluğu mutluluğum..

Hiç yoktur öyle çekememezliğim falan..Gögsümü gere gere gururlanırım her başarısıyla..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Genelde Arkadaslarim benden daha iyi yerlere gelsinler diye hep cabaladim fikir verdim destek oldum onlarla sevindim:)Ama ilginc olan herkes yüksege cikinca beni unuttular abicim ya onuda anlamadim :)

0|0
    0|0
  • Tecrübe: Kısa ve öz erkeklerin büyük bir geneli gerçekten mutlu olur hatta çok sevinir ve belli eder. :) Kızların büyük bir çoğunluğu normal zamanda da dahil çoğu kişiyi çekemez. Gizliden gizliye ay onun böyle oldu benim niye olmadı keşke benimde olaydı ya da onun olmasaydı da benim olsaydı ben onu teselli etseydim. Tepki: Ay inanmıyorum, gerçekten mi (içi içini yiyor) :) Ancak aynı başarıyı iki kız aynı anda aldıysa ve gerçekten çok sevdiği bir dostuysa kız arkadaşı da ay ne iyi oldu da aldık tepkisi verilir. :) Bu özet anlatmaya kalksam sayfa yetmez kızların kıskançlıklarına :D

0|0
    0|0
  • Şimdi arkadaşlarım üniversitede ya da ii bir şirketde çalışıyor olabilir ama ben niye okumadım niçin yapamadım diye bir şey duymam arkadaşlarım çalıştı kazandı ben niye böle oldum demem beni tekrar okula verseniz gene aynısı olur bırakırım benim huyumda böle zevk almadıgım şeyleri yapmayı sevmem arkadaşlarım yaptı kazandı helal olsun derim arkadaşlarım arasında bak murat yok oydu yok buydu adam okudu kazandı derim başarısına arkadaşım olarak sevinirim üzüntülerine gelirsek eger aile vi bir sorunsa yardım etmeye çalışırım iş ya da okul sa oglum ya da kızım takma bunları kafaya diye ders nasiyet verrim hayatın dewam ettigini durmucagımıza hic bir engel karşısında diye konuşurum

0|0
    0|0
  • En yakın arkadaşım yok olsaydı sevinirdim.

0|0
    0|0
  • Kendin olabiliyorsan kendi potansiyelinin farkındaysan dostunun başarısına elbette ki sevinmelisin bu seni kamçılamalı hatta başarılı olabilmek için motivasyon kaynağı olmalı :) üzülmek küçük Emrah'ın işi :D

0|0
    0|0
  • eğerki kişi arkadaşının dostunun başarısına sevinip mutlu olmuyorsa gerçek arkadaşlık.dostluk yok demektir.paylaşılan üzüntü yarıya iner,paylaşılan sevinç ikiye katlanır canı gönülden sevinirim.

1|0
    0|0
  • Arkadaşım öss'de ilk 300'e girdiğinde telefonda onu tebrik ederek şöyle dedim; " Eğer ben ilk 300'de olsaydım, senin için sevindiğim kadar kendime sevinmezdim." Gerçek dostlarıma sevgililerimden daha çok önem veriyorum.

1|0
    0|0
  • bugün arkadaş kız arkadaşının evine gidiyor dans öğretecekmiş kız buna :DDDD

helal koçuma dedim sevindim onun için valla ne yalan söyleyim :D

pek kıskanmıyorum kimseyi çünkü herkesten üstün görüyorum bir kulvarda kendimi (-__- ne kadar kendini beğenmiş biriyim nihahaha)

0|0
    0|0
  • cevremde ne kadar basarılı ınsan olursa bende okadar basarı ıçın mucadele ederım buda benı mutlu kılıyor

0|0
    0|0
  • Sevinirim.

0|0
    0|0
  • üzülürse zaten dostluk yok demektir!

0|0
    0|0
  • En yakin arkadassa zaten her olayinda yanindadir. Onun basarisi senin basarindir. Kendi basarin gibi sevin ki yarin skintiya dustugunde oda kendi dusmus gibi senin yanina kossun. Bizde boyle.

0|0
    0|0
  • Ünide ki bölümünü ben seçtim mezun oldu insallah şimdi işe girecek kendimden çok düşünürüm hıyarı çocukluk arkadaşımdır aynı ilkokul orta okul ve liseyi aynı sınıflarda okuduk kardeşimden farkı yok :)

0|0
    0|0
  • link

nokta .

0|0
    0|0
  • ben kendim kazanmış gibi sevınırım ama basarısızlıgına söverim sinirlenirim iyi bir küfrederim kendisine en yakın arkadasım 3 gün önce 2 puanla ehlıyet sınavından kalmış hatta.

0|0
    0|0
  • gurur verir

0|0
    0|0
  • onunla gurur duyarım.nihayetinde onun başarısı benim prestijimi arttırır.

0|0
    0|0
  • Dost demisiz adına kirletmeyeyiz..

1|0
    0|0
  • sevinirim tabikide

0|0
    0|0
  • en yakın arkadasım asya :) seviniyorum cünkü başarılı ;)

0|0
    0|0
  • gotu kalkaaar sevınmem kardes

0|0
    0|0
  • sevinmem çünkü fesatım ben

0|0
    0|0
  • arkadaşım ukala biri değilse sevinirim ama başarısı ile egosunu şişiren birisi ise sevinmem.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Kesinlikle doğru. Mesela etrafta derdimle dertlenen dostlarim olsa da buyuk bir basari kazandigimda inanamiyorlar ve suratlari bozulmus gibi oluyor. Tebrikler falan gelse de ortamda bir soguk hava esiyor.Bende cok anlatmaya cekiniyorum konuyu kapatiyorum ,sanki hava atiyormusum gibi olur diye.Halbuki onlar dostum diye biliyorum.

Ayni seyi ben bu kadar yapmiyorum imrensemde seviniyorun bozulmuyorum.hatta gurur duyuyorum cevrem gucleniyor diye

0|0
    0|0
  • Benim ilgimi cekmeyen bir basarıysa sevinirim

Mesela ben universitede okuyorum o tekrar girdi istedigi yeri kazandi sevinirim ama ikimiz aynı sene girdik o istedigi yeri kazandı ben kazanamadiysam ona sevinmem

0|0
    0|0
  • ben dostumun sevincine sevinirim ama çevremde hiçkimse benim gibi değil. bende mi sorun var diye düşünmeye başladım. eskisi gibi kimseyi tınmamaya çalışıyorum. ne sevinir ne üzülürüm artık, yediğim kazıklardan sonra

0|0
    0|0
  • Şundan dün aksam da emin oldum salya sümük ağlayabilcek kadar çok seviniyorum :)

0|0
    0|0
  • yok artık

dostum başarılı oldu diye üzülecek miyim

0|0
    0|0
  • bak ona dost değilde, arkadaş diyelim. ben ondan çok sevinirim mesela. ama bu karakterle alakalı. bir insan birinin başarısını kıskanıyorsa isterse dostu olmasın çok kötü bir huy.

0|0
    0|0
  • Oldukça...

0|0
    0|0
  • Kiskancliktan catim catim catlarim :)

0|0
    0|0
  • zaten en yakın arkadaşımsa benim için kıymetlidir dolayısıyla onunla ağlayıp onunla gülebilirim :)

0|0
    0|0
  • bir arkadaşım için üzülüyorsam onun için sevinirimde benim üstüme müdür olsa bile kutlarım onu mutlu olurum onunla..

0|0
    0|0
  • içimdeki fesat duyguyu öldürmeye çalışıyorum ben.çünkü kendim gibi bir arkadaş dost kardeş arıyorsam benim fesat olmam OLMAZZ..

0|0
    0|0
  • Kendim başarmış gibi.

0|0
    0|0
  • helal derim biraz kıskanırım ama sevinci onu kapatır.

0|0
    0|0
  • hiç sevinmem çünkü ben daha iyisini yapmalıydım tribine girerim

0|0
    0|0
  • Eger basarısını kıskanıyorsam bu kısıyı yakın arakdas olarak sınıflandırmam zaten^^

0|0
    0|0
  • mutlu eder beni :)))))))

0|0
    0|0
Yükleniyor...