Sizin çocukken inandıklarınız neler?

Küçükken çok derin bir çukur bulup içine girdiğimde dünyanın öbür tarafına çıkacağımı sanırdım... Bulutların üstünde bir şehir olduğuna inanırdım, oraya gitmek için planlar kurardım, babamın her şeyi alabileceğini sanırdım, paramızın bitmeyeceğini sanırdım, öyle değilmiş ama... Hiçbiri öyle değilmiş. Çocukluk işte...'

Deli Çocuğun Güncesi / Özgür Bacaksız

0|1
12|19

En İyi Kız Görüşü

• -Bıraktığım yemeğin gerçekten arkamdan ağlayacağını düşünür üzülürdüm.

-Pilav yediğimde pirinç tanesi kalırsa günaha gireceğimi düşünürdüm.

-Bebeklerin annenin karnı kesilerek doğduğunu sanırdım. Göbek deliğinden de beslendiklerini :)

-Bulutların pamuktan olduğunu düşünür, üzerine nasıl oturabilirim diye hayal kurardım.

-Dişim çıktığında gece farelerin yediğini düşünür uyuyamazdım.

-Uykumda meleklerin suratıma işediklerine inanırdım.

-Namaz kılan anneannem konuşmadığında benle küstüğünü zannederdim :)

Sorunuzu ve açıklamayı sevdim:) 5***

2|2
    0|0
    • :))çok güzeldi teşekkür ederm

• :)) O bende de var. Sokak hayvanları için ekmeğin ya da herhangi bir yemeğin alelade konulmasına da takılıyorum hemen bir köşeye çekme ihtiyacı duyuyorum kimse basmasın diye.

• O da ayrı bir incelik işte :) Gunah kismini gecsek bile, hayvanlar da ustune basilan birseyi yemek istemez

Erkekler Ne Diyor 19

• Çocukken birçok şeyi bize büyüklerimiz tarafından gelen uyarılar aslında inanmaya iterdi iyi ya da kötü çünkü çocuğunun o kötü huyu alışmasın diye bazı yalanlar söyleyebilerdi sakız çiğnemenizi istemiyorsa babanız mesela sakız çiğnemesin diye sakız çiğneme günah bak korkuturlar seni yaramazlık yaparsan doktor sana iğne yapar bunlara inanırdık ve korkardık onları yapmazdık birde iyi şeyleri öğrensin diye camiye alıştırmak için bak camiye gidersen Allah seni sevecek Allah seni ödüllendirecek cennettine katacak Allah seni görüyor gibi dediklerindede çok mutlu olur ve inanırdık camiye gittiğimde de camide hutbe verilen yerden cennete cıkıldığını sanardım Allahı göreceğimi sanardım ama yinede çok mutlu olurdum çocukluk işte...Ah bir çocuk olsaydım diyorum bazen.

1|0
    0|0
  • Hep cocuk kalıcagımı sanırdım büyümücegimi

Gökkuşagının diger ucunda altın var sanırdım

Şirinler ninja kaplubagalar gercek sanardım

Büyünce hic dertdım kafama takıcak bişeyim olmaz sanırdım Nerdeeee...

Büyüyünce ne okul derdi ne iş derdi olucagını bilmezdim

1|0
    0|0
  • Karıyla kocanın yan yana gelmesiyle çocuk oluşur..

Gök gürüldediğinde gürgür babayı kızdırırsan kötü olur

Birinin arkasından konuşursan o seni duyar gelir seni bulur.

V.s v.s :)

1|0
    0|0
  • Pamuk şekerin pamuktan yapıldığını sanırdım. Güneşin dünyadan küçük olduğunu sanırdım. Hep mutlu olacağıma inanırdım ama heğsi bir hayal kırıklığı işte

2|0
    0|0
  • Ay beni takip ediyor sanıyordum :D

2|0
    0|0
  • -Tabağa ne kadar pirinç tanesi bırakırsam ileride o kadar çok çocuğum olur.

-Evlilik imzalandıktan sonra otomatikmen çocuk doğar

(Maksimum Gizlilik)

1|0
    0|0
  • Soru çok güzel ama diyecek bir cevabım yok :))

Cevapları okurken keyif aldım :))

2|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • tüm akrabamın beni çok sevdiğini sanırdım bende

1|0
    0|0
  • Hep ölünce cennete gideceğimi hayal ederdim .

1|0
    0|0
  • Küçükken bir kizla bir erkek öpüştüğü zaman kiz hamile kaliyo sanirdim cocukken tabiki :D

2|0
    0|0
  • amerikayi ve baska ulkeleri uzayda sanirdim , denizi sonsuz sanardim ,

1|0
    0|0
  • babamın tayini çanakkaleye çıkmıştı bende ilk duyduğumda kafamda kale ile çanağı düşünmüştüm:)

1|0
    0|0
  • Dünyanın dışında değilde içinde olduğumuzu düşünürdüm ;))

1|0
    0|0
  • Çocukken allahın varlığına inanırdım

1|0
    0|0
  • dünyanın en iyi babsına sahip olduğumu sanırdım

1|0
    0|0
  • Gargamelden çok korkardım yemeğimi bitirmezsem beni alıp götüreceğine inanır ve korkardım :((

1|0
    0|0
  • Yazıyı beğendim

1|0
    0|0
    • teşekkürler yazanın ellerine sağlık.

• sokak lambalarini ve minareleri alah zannediyordum..

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Ayda bir kralik oldunu sanardim ve kucuk insanlar yasadni

Gokyuzunde ayri bir dunya oldunu zan ederdm hep orda yasmak isterddim

Bikere babanemi uzmusdum rahmetli buyuk babamin beni izleyip bana kizdini ve ruyama girip korkutcani dusunurdum ceza olarak

Yemedim yemekler ruyamda beni kovalicaklarini dusunurdum

Ve pencerim acik uyurdum hep ve yatmadan sacimi yapardim peter pan gelip gidicemize inanirdim hala pencerim acik uyuyorum

1|0
    0|0
  • annem sofrayı topla dediğinde . hokus pokus derdim gözlerimi kapatıp . bir açardim o da ne . sofra yerli yerinde :S en az 10 kere yapardım bunu bıkmadan :D en son kalkıp toplardim . bide anneme hep benim sihirli güçlerim ne zaman olucak derdim . büyüdüğünde diye kandırırdı beni :D:S:D bende bunu yerdim . çocukluk işte :D

-çiku

1|0
    0|0
  • Annemle babamın beni kaçırdıklarını, yuzlerinin maske olduğunu sanıp soymaya calisirdim :) ne saflik :)

1|0
    0|0
  • annem erken yatırıp diziyi izleyemeyince hep yatağımda yatınca tavanda dizinin belireceğine ve sadece benim duyacağıma inanırdım velev ki gerçekleşti :D

1|0
    0|0
  • öpüşünce bebek olur sanıyodum :D

1|0
    0|0
  • acıkcası akıllı bı cocuktum oyle komık seylere ınanmıyodum :D ama gemlık korfezını marmara denızı sanıyodum.mudanyadan bakınca karsıkı kıyıları (yanı kumla armutlu fılan) ıstanbul sanıyodum :D

1|0
    0|0
  • Eyfel Kulesini elektrik direği sanıyodum

2|0
    0|0
  • insanlara yardım edebilecek bir peri

1|0
    0|0
  • İyiler hep kazanır sanırdım her masal mutlu sonla bitmiyormuş

1|0
    0|0
  • annem her dışarı çıktığında bidaha geri dönmeyeceğini düşünürdüm :D