Yaşam az buçuk beğeni sahibi kibar bir p.ç olmama izin verdi. Işığın en az uğradığı ödünç kişiliğin ta kendisi

Belki de namluyu burnuma dayayıp düşüncelerimi her yere savurmalıyım. P.ç kuruları ... Köşeme çekilmeden önce havaya uçtuğumu görseler eminim şoke olurlardı.

..

..

Hey, selam!

Burada mıydın? .. Neden haber vermedin? Beni duyduğuna dair?

Kendi kendime konuşmam gözünde komik gözükmüş olmalı.

Bilirsin, bu doğru yol değil.. ama bu benim yolum.

Gölgeler benimle, bu nankörlük ömrüm boyunca ihtiyaç değil fakat, ilk oluşları zormuş. Fakat ilklik yazıldı mı bir kere, olmasan da o, tam zıddı bitsen de kendi içinde... derine işlemiş ikinci bir karakter gibi kalıcı olur. Sanma ki adeta muzipçe bir parıltı var dudaklarımın kenarında... insan zaaflarıyla alay eden anlaşılmaz bir gülümseme...

Hala kendi küçük doğrularında ve ikiyüzlü soylu karakterlerinde ısrar eden,

.. bi' çocuk.

Ah, anlatamıyorum. Ara yerdeki esas cümleler silinmiş , bu yüzden manası bir türlü çıkmayan bir metin gibi geliyor.

Kendi içimde biten. Kullanıldığını hisseden fakat bir zamanlar saygı duyduğu kadına bir yığın merakı olan,

bi' çocuk.

Kendi içimde biten. Anlayacağını sanmam. Kullanılmış gibi hissetmek nedir bilir misin? Artık acayip gölgem doğrudan doğruya nefretin boşluğunda yüzüyor. İnsanlara güvenemiyorum, hadi ama.. anlıyormuş gibi yap!

Artık küfürle omuz omuza yürüyen bu adamı anlamamak için direnme.

Hem, senin için bir değer taşıyorsam, senin için bir ayna oluşturuyorum da ondan...

Hem, insanlar değer vermediklerine soru yapmazlar. Sen neden yaptın ki?

Ben kendi yolumdayım, belki yanlış hissettim bu lanet dalgayı,

belki yanlış anladım sürüklendiğim duyguyu,

Doğru ya da yanlış.. ben sadece kendi yolumdayım.

Yanlış yaptıysam elbet bir gün hayat bedenimi haklar.

Ah, şunu bilmelisin ki beni hazırlıksız yakalayan dinleyici,

Bir dost, şunu söylemişti çok eskiden:

"Benim için mizantropi bir tanımdan çok, bir tavırdır."

Ve artık, bu benim için de geçerli. Doğru.

Şunu unutmamalısın ki,

İnsan bir yığın ruhtan, pek çok ben'den oluşur.

Ben artık değer vererek yenik düşmek istemiyorum, anlarsın ya dinleyici.

Afallamak , oyuna gelmek...

Boşver tüm bu saçmalıkları.

...

Son nefesini huzurla veriyorsan, alçaksın.

Son sözün itiraf olmalıdır, son nefes verilmez gönül rahatlığıyla.

"Seni böyle seviyorum" diyenlerden kork.

"Öyle"sinden tiksinmektedir zira

...

Sanırım bu son satırlar beni daha iyi anlatır,

Duyduğun, dokunduğun, tattığın, kokladığın için var bu dünya.

Farkında olduğun için.

Kendin yazdın, kendin oynadın en başından beri.

O yüzden ki bir dünya yarattın, roller verdin sahnedekilere.

Sevdin; sevgilim, paylaştın; dostum dedin.

Geçer dediklerini geçirdin. Biter dediklerini bitirdin.

Nefret ettiklerini sildin, geçtin.

Gün oldu; silkindin, yeter dedin.

Farkında olduğun için var oldular.

Vazgeçtiğin için bugün yoklar.

Bilirsin, cehennem başkalarıdır.

Güncellemeler:
Soru formatını bulsun,

Siz hiç değişikliğe gittiniz mi kendi içinizde? Nedenlerden dolayı...

0|1
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok fazla hatta her gün her saniye yapmaya çalıştığım bir şey kendimi törpülemek... 'Değişiklik'. Telaffuzunda bile bir huzur yatıyor sanki, böyle tuhaf tanımadığım bir el omzuma dokunmuş güven diyor gibi. Öylesine tuhaf. Doğrusu yazdıklarını tekrar tekrar okuyup hazmetmeye çalıştım, açık olmak gerekli biraz fazla dökülmüşsün, yutkunmakta zorluk çektim. Merak ettiğim tüm bunlar senin kelimelerin değil mi?

Bilhassa şu giriş : Belki de namluyu burnuma dayayıp düşüncelerimi her yere savurmalıyım. P. ç kuruları... Köşeme çekilmeden önce havaya uçtuğumu görseler eminim şoke olurlardı."

Sanki çok iyi bildiğim bir senaryonun ortasındayım, öylesine çekiştirmiş, sürüklemiş beni kendine. Evet başlıyoruz der gibi hissettim ve parmaklarım tetiğe dokundu, soğuk ve ağır. Güzeldi, bendi, tam benlikti. Biraz konuşsana?

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Içerik biraz ağır olmus :) yasadiklarimiz da öyle aslında. Değişebilmek kendinden ödün vermek çok zor

0|0
    0|1
Yükleniyor...