Annelerin çocuklarını çok sıkmaları normal mi?

Hem büyük hem küçük olsun çok sıkmaları normal mi ? Fazla sıkmaması ve fazla kendi haline bırakmaması lazım. Sonra çocuklarının psikolojileri bozuluyor. Kimi evden kaçıyor kimisi kurtulmak için evleniyor mutsuz oluyor. Kimisi kötü işler yapıyor. Bazı anneler varki çocuklarıyla hiç ilgilenmiyorlar . bazılarıda çok sıkıyor.

Örnek: Benim kuzenimin 2 yaşında oğlu var konuşamıyor hastalığı var. 2 yaşında kreşe yazıldı doktor demiş. ama çok akıllı. Herneyse dün inadı tuttu annesi bağırdı çağırdı çocuk ağladı nasıl ağlamak bağırmak o boğuluyordu çocuk içim gitti :( herkes annesine kuzenimi dövesim geldi orada. küçük çocuk aklı ermiyor neden sıkıyorsun ağlatıyorsun çocuğun kolunu bacağını çıkaracaklardı dün :(

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Çocukları çok sıkmak bir ailenin evladına verebileceğin en büyük zarardır. Gelişim psikolojisinde denetimli kontrol diye bir olay vardır. Çocuğun sorumluluk almasına izin verilmeli ancak bu sorumluluğunu yerine getirirken de çocuğa hisettirmeden onu gözlemleyip hatalarını tespit edip ona yol gösterebilmelidir. Ama bu hiçbir zaman ben büyüğüm benim dediğim doğru senin dediğin yanlış olarak algılanıp dikte edilmemelidir. Bu şekilde hem çocuğun öz güven kazanması sağlanır hemde yaşam içgüdülerinin gelişmesi sağlanır aksi takdirde çocuk ya şiddete eğilimli bir sosyopat ya da sümsük sünepe başarısız bir şahıs olur. Onlara verebileceğiniz en iyi tavsiye çocuklarının bir kukla değil bir birey olduğunu hatalı dahi olsa kendi kararları olabileceğini kabul etmelerini sağlamaktır. Çünkü hatalar telafi edilebilir her zaman ancak o çocuğun kaybettiği hayatı kimse geri getiremez ve anladığım kadarı ile kuzeniniz anneliği ya da babalığı doğumla otomatik gelen bir makam gibi görüyor halbuki annelik ve babalık emek sarf edilerek kazanılacak bir sıfattır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• aile baskısı en başta özgüven eksikliğine sebeptir.içine kapanık çekingen ve ürkek bir birey yetişmesine sebep olur ama çokta gevşek bırakmamak lazım.kontrollü bir serbestlik olmalı.otorite yine aile olmalı ama höt onu yapma höt buraya gitme olmamalı.

0|0
    0|0
  • Ne çok baskı yapmalı nede başı boş olmalı,ailemde beni baskı yaparak büyüttü şimdi içine kapanık özgüvensiz biriyim

0|0
    0|0
  • Mesela ailem benimle çok ilgilineyior ama herhangi bir baskı yapmıyorlar mesela;karnen takdir olacak,onu yap bunu yap filan demiyorlar demedikleri için ben bu kadar başarılıyım hem futbolda hem eğitim hayatımda asla baskı yapılmaması gerekir

0|0
    0|0
  • cok sıkmak değil o onlarda farkındalardır ama annelik ve babalık sevgisi ve iç güdüsü var hissedenler ve olanlar anlar diyeblirim 22 yasındayım annem hala dısarı cıkmadan atkı al atkı al diye D: söyler seviyorum bu hatunu :D

0|0
    0|0
  • iyidir iyi.Yeri geldimi yapıcaksın.Yoksa bu toplum iyice ataerkilden çocukerkil yani çocuğun lafının dinlendiği bir hale gelicek.

0|0
    0|0
  • disiplin iyidir dövüp bağırıp çağırmaları normal değil

0|0
    1|0
  • benim annem zamanında çok sıktı, çok yakın bir arkadaşım aynı durumda sıkmadı. inan şuan o hayatını yaşıyor ben hayatımı her geçen gün zehir ediyorum.

0|0
    0|0
  • Evet yani bende geceleri altımı ıslatırdım 16 yaşıma kadar annemde geçene kadar muşamba bez bağlardı her gece yatarken bazı anneler daha rahat bazı anneler malesef çok sıkı oluyordu en iyi ben yaşadım bunu..

0|0
    0|0
  • İlgi alaka ayrı

Baskı ayrı

Her aile ilgi alaka yani birazda sıkar...

0|0
    0|0
  • Annem başımın tacı (: istediği gibi sevebilir beni sorun yok, ona hep boynum bükük.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• eğitimci olarak aile baskısına kesinlikle karşıyım. ailede elbetteki disiplin olacak ama bu baskı şeklinde olarak değil.. çocugun davranışları izlenmeli ve buna uygun olarak davranılmalıdır. eger cocugun herhangi bir rahatsızlıgı varsa aile bu konuda bilgisizse aile danışmanlık merkezlerinden yardım alabılırler. ama kesinlikle çocıgun geleceği karartılmamalıdır

0|0
    0|0
  • her çocuk doğuran kadına anne demekte bizim büyük çaresizliğimiz

0|0
    0|0
  • iyiliklerini istiyolar çocuklarının . korkuyolar . anne olunca anlarsın

-çiku.

0|0
    0|0
    • Anne olmak liderlik yeteneği gerektirir...

Önemli olan yapamayacak kadına annelik vermemektir...

Ve liderlik yeteneği olan bir kadın, çocuğunun iyiliğini isteyip de sıkmaz...

• işin özü . anneler baş tacı . sıkar da döver de severde . noktaa

• Baskıcı aileler en iyi yalancıları yetiştirir.

0|1
    0|0
  • değildir dengesiz yapar çocuğu

0|0
    0|0
  • uw bir Annenin çocuguna yetişkin olarak davranmaso en güzel büyütme yollarından bence

0|0
    0|0
  • anne bu döverde severde çok sinirlenmiştir belki çocuklar çok yaramaz ya kreş için çok küçük değilmi ya insan çocuyla ilgilenir parka falan götürür ilgi gösterir biraz ne öyle baştan savma gibi

0|0
    0|0
  • sıkmaları normal ama dövmeleri hiçte normal değil bir psikolga görünmeli kendi haytındaki şiddeti çocuga gösteriyordur

0|0
    0|0
Yükleniyor...