Doğacak olan veya doğmuş olan çocuklarımız için önemli bir soruna çözüm arıyorum...

Doğacak olan veya doğmuş olan çocuklarımıza sağlıklı bir cinsel bilgi nasıl verebiliriz? Kişiliği sağlıklı olması için bu konuda nasıl davranılmalı?

0|0
5|2

En İyi Erkek Görüşü

• Oğullarınıza, karşı cinse saygı duymayı öğretin. Gece yarısı evine dönen kadının "aranmadığını" öğretin. Bir kadının omuzuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin. Dokunmaktan korkmamasını öğretin. Sevmenin değer verme olduğunu öğretin. Sahip çıkmayla, sahip olmanın farklı olduğunu öğretin. Hiç kimseyi küçük görmemeyi öğretin. Ama bunları önce kendi içinizde ki "çocuğa" öğretin.

"Alıntı"

3|1
    1|0
    • Gece yarısı evine dönen kadının aramadığını öğretin derken?

Kızlar Ne Diyor 5

• mesela çocuklarda cinsel istismar çok oluyor

genital bölgesinin kendine özel olduğunu ve kim olursa olsun onu görüp dokunmaması gerektiği öğretilmeli

cinsellik konusunda merak artiyor tabi kendilerini keşfediyolar,sorularına yargılayıcı bir tutum göstermemeliyiz,onları sevgi ile bilgilendirmeliyiz ki bu bir tabu haline gelmesin

ya da çocuk ailesinden nefret edip cinselliğin dibine vurmasın

her şey ana rahminde başlar

6 aylık bebeklerin anne rahminde iken bazı yeteneklerinin geliştirilebildiği bile kanıtlanmış,müzik dil gibi

0|0
    0|0
  • Kadının cinsel obje olmadığını ve böyle görülmesinden kaçınmasını öğretin.

1|1
    0|1
    • Tteşekkür ederim zaten bu konuda öğrenilmesi gereken en önemli hususlardan biri karşı cinsi seks objesi olarak görmemek.

• Yazım ortada, eksileyene gelince cevabım zorna gitmiştir. Apaçık ortada.

• Ne yazdigini bilmiyorum ama zoruna baya gitmiş olmalı

• Ben nasıl öğrenmişsem çocuklarımda öyle öğrenir merak ettiği her soruyu bana sorabileceğini öğretirim öncelikle.Sorduğu zamanda anlayabileceği şekilde anlatırım zaten o zamanla kafasında bütün taşları oturtacaktır yerine.

0|0
    0|0
  • Arkadasca yaklasilmali cocuklara.

Bir uzman yardimiyla da guzelce anlatabilirsiniz. Kendide arastiracak elbet ama dogru bilgiler vermelisiniz onlara.

0|0
    0|0
  • bırak kendi kendine öğrensin aklını karıştırma

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Adam olmayı öğretin yeter.

0|0
    0|0
Yükleniyor...