Niye evlilik bu toplumda kadnın hayat sigortası gibi görünüyor?

sanki kadın evlenince kendine sigorta yaptırmış gibi evlenmesi üzerine kurgulu her şeyi. seks objesi olmak istemeyen (sözde) kadın kalkıp evlen benimle sana neler yaşatırım mesajı veriyor. evlenmezsen yandın tarzı konuşanlar,yazılanlar.. sanki evlenen herkesin başı göğe ermiş nedir bu sorun böyle bu toplumda? bu evlilik merakı niye?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Amaç cinselliği toplum onaylı yaşamaktan başka birşey değil, toplumun namus anlayışı bacak arasında olursa, kadınında sigortası nikah olarak görülür. Bakire olmayan bekarı istemezler ama dulu kabul ederler. Böyle tuhaf bir toplumuz

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kezban siginagi :D

2|0
    0|0
  • Evligi kadınlara bir yarım olarak gösteriyolar kendilerini tamamlamak için doguda 13 14 yaşında evlendiriyolar bu hakmı revamı bu cocuk cocuklugunu yaşamadan nasıl evlencek ben şuan 20 yaşındagım ben bile evlenmek için kendimi hic uygun bulmuyorum daha gencim cocuk ruhluyum evliligi ii bişe gösteriyolar ama zamanı gelmeden olan yuvanın sorumlugu cok büyük oluyor kim kim olursa artık büyüdüm mü diye kendine sormalı öyle böle büyük kararlar alıp evlenmeli ne anne ne baba nede aile arkadaş baskısı ile olucak iş degil ben kadın olsam böle bişeye izin vermezdim sadece kendim istedigim ve yapıcagımı düşüngüdüm kişi ile aile kurmayı planlardım başkası hayatıma evliligime karıştırmayı sevmem

0|0
    0|0
  • senin toplumun neymiş merak ettim ne batı meraklısıymışınız burası türk toplumu böyle gelmiş böyle gider dini ve ahlaki sorunlardan

0|0
    0|0
    • akıl karı mı kadınların kendini bu denli evlilik için pazarlaması?

• yoo öyle değil işte benim kuzenim evlendi gayette bu eğitim düzeyiyle ilgili.

• tabi erken evlenen cahil mi oluyo kim ne zaman hazır hissediyosa evlenir daha fazla beklemenin anlamı yoksa 35 yasıma kadar beklesem bolca günaha girerim başka bişey olmaz

• evlenmek gerçek anlamda iyidir tabi doğru insanla yeri gelcek o kötü gününde yanında olcak destek olcak yeri gelicek aynı şekilde sen hayat müşterek ben hep böyle düşündüm ilkim ve sonumu arıyom o yüzden kimseyle cıkmadım bu yaşıma kadar 1 tane olsun sonsuza dek benim olsun

0|0
    0|0
  • gelenek görenek örf adet

0|0
    0|0
    • saçmalıktan öte değil ama

• akla göre mantıksız bana ya da başkasına göre değil.

• herkesin aklı farklı. bazı insanın aklını bu söyledigim seyler gölgeler korktugu icin bunlara inanır bazısı gercekten inanır mantıken bunlar dogru der bazısının aklını boyle seyler bulandırmaz senın gıbı dusunur. herkesin aklı kendine. tek yönlü düsünme. zaten fikir ayrılıkları olmasa bu dünya cekilmez bir yer olur.

• toplum gösteriş meraklısı, kimi kadınlarda gösterişli hayat meraklısı olduğundan kısayol kullanıyorlar. iyide oluyor

0|0
    0|0
  • Artık öyle değil sanki, hatta erkekler için hayat sigortası bile olabilir ilerde, heryerde bayan eleman aranıyor alınıyor, bize yol göründü malesef

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Eskiden öyleymiş daha çok. Kadınlar bilinçlendikçe kendi ayakları üzerinde durmaya başlıyor yavaş yavaş.

1|0
    0|0
  • Evlılık baslı basına saçmalık zaten

0|0
    0|0
  • Evde Kalmis Kız kurusunun Hayat Hikayesini Okumus Gibi oldum :)) Evlilik Güzeldir Güzel bir insanla.Önemli olan o insani bulabilmektir anladin ?Evlilik tabiki Muhtesem bisey aile oluyosun Cocugun yeri geldimi torunlarin iyi gününde kötü gününde herzaman yaninda olan hayat arkadasin :) dedim ya en önemlisi doğru insani tutturabilmek Oyüzden Evliliği Kötü birsey haline getirmeyin. Daha zaten evlilik için yasnn uygun olmadiği kanaatindeyim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...