Peki tanrı gerçekten nerede ?

10 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edilirken tanrı nerede? Iraktaki çocuklar alnından kurşunla vurularak veya işkenceye maruz bırakılarak öldürülürken tanrı nerde? İnsan bile denemeyecek caniler,sokak köpeğinin anüsünü şişle delerken tanrı nerede? Zenginin çocugu refah içinde her şeyi yapıp,sağlıkla yaşayabiliyorken adalet nerede? Bir anne bile çocuğuna "ne yaparsan yap evladımsın,yine gelsen yine bağrıma basarım seni" diyebiliyorken, bu kadar yüce merhamete sahip bu yaratıcının kullarını ateşlerde yakması ne demek? Seviyeli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

0|0
11|15

En İyi Erkek Görüşü

• Sen Allahı soruyorsun aslında Allah yok demekte haklı olabilirsin ama bir tanrı varsa merhametli olacak diye bir şey yok yavşağın önde gideni olabilir

bence bir tanrı var ve tam da dediğim gibi yavşağın önde gideni

ne olur ne olmaz

eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhu ve resuluhu arapça

cayırt

1|2
    2|3

Erkekler Ne Diyor 14

• şu sözü bir türlü idrak edemediniz dimi. Eden bulur. bu dünya etme bulma dünyası daha henüz hiç kimse sahip olduklarını yanında mezara götüremedi. merak etme. her kul yaptığının cezasını görecek.

he bide şu var. bir yerde diyorsun tecavüzcüleri cezalandırmıyor nerde hani diyorsun ama bir yerde diyorsun ki , bir anne bile ne yaparsa yapsın çocuğunu affediyo o niye cehennemde yakıyor. bu ne çelişki?

bir de zengin bir ailenin çocuğu olmak bir suçmuş gibi konuşuyorsun.

0|2
    1|1
  • tanrı cebimde, cebime girmiş kerata.

1|0
    0|1
  • Allah nerede diye sormuşsunda Allah zamandan ve mekandan münezzehtir. Allah için zaman ve mekan kavramı yoktur.

. Allah kendisi Peygamber Efendimiz (a.s.m)'a diyor Sabret. Şüphesiz, Allah’ın vaa’di gerçektir. diye.. Allah kendi habibim dediği kuluna taş atıyorlar herhangi birşey yapmıyor ama engel olabilirdi olmadı vaad tanıyor kafirlere. Çünkü onların cezalarını karşılayacak birşey yok bu dünyada. Ariel Şaron o kadar Filistinliye katletti. Dünya hayatı sınırlı 80 senede ona ne yapabilirsin ki. O kadar insan öldürmüş ne yapacaksın bu adama ne yaparsan acın dinecek. Onun cezasını verecek yine hiç şüphesiz Rabbimdir. Bir ikincisi de Malın sahibi malından istediği gibi tasarruf eder. Senin telefonun var. İster kır ister parçala kim sana ne diyebilir sen kendi paranla almışsın sonuçta tıpkı bunun gibi bizler hepimiz Hakiki mülk sahibi olan Allahın kullarıyız. Egoyu bırakıp ona itaat etmek lazım. Sonsuz azap gibi bir tehlikeyle karşı karşıyayız. sonuç itibariyle. Ha diyorsan bu mükemmel yapı hala kendi kendine olmuştur diye seni tebrik ederim olur biter.

1|0
    1|1
  • Peki beynin nerede?

2|5
    2|5
  • Yazdıklarınla tezata düşmüşsün. Kendinle çelişmişsin tamamen. İlk önce bu olayları eleştirmişsin.

''10 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edilirken tanrı nerede? Iraktaki çocuklar alnından kurşunla vurularak veya işkenceye maruz bırakılarak öldürülürken tanrı nerde? İnsan bile denemeyecek caniler,sokak köpeğinin anüsünü şişle delerken tanrı nerede? Zenginin çocugu refah içinde her şeyi yapıp,sağlıkla yaşayabiliyorken adalet nerede?'' bunları demişsin.

Fakat sonrasında ''Bir anne bile çocuğuna "ne yaparsan yap evladımsın,yine gelsen yine bağrıma basarım seni" diyebiliyorken, bu kadar yüce merhamete sahip bu yaratıcının kullarını ateşlerde yakması ne demek?'' demişsin. Hem cezalandırılmalarını istiyorsun hem merhamet istiyorsun Ne ironik şeysin sen.

Mantıklı bir şey yazdığını sandın değil mi ? Oyy kıyamam.

0|1
    1|1
  • aynen bu soruları bende soruyorum cevap hep sınanıyor ile kısıtlı fakat bir çocuğun sakat doğması doğuştan kusurlu olması adil değil ya da bir çocuğun sırf afrikada doğdu diye açlıktan ölmesi veya savaşın ortasında doğdu diye daha bebekken ölmesi gibi çoğaltabiliriz sorularını.

1|0
    1|1
  • Bence tanrının iyi ya da kötü hiçbir şeye müdahalesi yok.Ahirete de inanmıyorum ama tanrının kötülükleri cezalandıracagını umuyorum.

1|1
    1|2
  • "beşer zulmeder kadar adalet eder" sen filmin başını izliyorsun peki sonunu izledin mi böyle kesin hüküm ile karar veriyorsun? filmin sonunu izle ilahi adaletin tecellesini izle sonra karar ver bazı şeylere?

1|2
    1|1
    • Filmin sonunu gördüğümde iş işten geçmiş olacak ki bu kadar MERHAMETLI tanrıya yapılan tövbeler filmin sonunda geçerli sayılmıyor.

• Ben diyorum farklı bir şey, sen diyorsun farklı...

• bir kaşık suyun içinde boğuluyorsun okyanuslarda yüzmek varken neden bir kaşık suyun içinde boğuluyorsun bunlar önyargı ya da şunu sölim bu hayatta çok acı yaşadın dünyanın dertlerini omzuna yükledin kendine cefa çektiriyorsun?

• kafa vermiş içinede beyin koymuş. artık düşünürmüsün z.kinemi sürersin o bizim sorumluluğumuz. her işe tanrı yı koşturmayalım

1|0
    1|0
  • eger bir tanrı varsa gercekten bir adalet vardır filmin sonunda

eger bir tanrı yoksa o zaman insanlık sacmalıyor.

1|0
    0|1
  • Eğer Tanrı varsa, umarım iyi de bir mazereti vardır.

1|1
    0|2
  • şuan bu kadar düşünmene ve düşündüklerini yazıya dökmene olanak tanıdığı yerde, seni gördüğü yerde, ne düşündüğünü önceden bildiği yerde, yarınında, dününde

0|0
    1|0
  • Tanrı da zaten ne yaparsan yap seni affedicem diyor,kul hakkı hariç,.İstersen küfürler savurmuş ol geçmişinde,istersen ortak koşmuş ol samimi bir tövbe ile affediyor.Ama herkes sınavda kimi yanlış hareketlerde bulunuyor,kimi başkasının hakkını gasp ediyor,kimi insanlıktan çıkıyor.Sınavın sonunda işte hepsinin hesabı sorulacak...

0|0
    0|1
  • Hepinize cevap verememekten canım yanıyo

0|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 11

• Pekala her şey çok mükemmel gitse o halde senin bu dünyaya geliş amacın ne olur? Bunu hiç düşündün mü?

Demek ki her şeyi yoktan var eden bir Yaratıcı var. Bizler ise kul olarak imtihandayız. Bu nedenle cennet ve cehennem var.

Allah zalimlere belli bir yere kadar fırsat tanır sonrasında Kahhar ismiyle büyük bir azaba çarptırır.

Bu derece sorgulayan bir kul olma. Çok yanlış sorgulama yapıyorsun, sonrasında çok üzülürsün.

3|3
    2|2
  • Merhameti kadar gazabı da büyük. Polyanna olmaya gerek yok. Başkalarına zarar veren cezasını çekecek. Bu dünyada ceza görecek olsak insan kalmazdı dünyada. Veya her olayda ortaya çıkıp ibret-i alem için cezalandırsa kimsenin gık çıkartmak gibi bir densizliği olamazdı. Şimdi böyle atın bol keseden.

Ve bir daha aynı tarz soru açma. Saat başı senin inançsızlığını görmek zorunda değiliz.

1|1
    1|0
  • Bu laflsri deme cesareti nasil bir deliliktir ya insncsz oldugun belli rabbimn ni bildgi var ol dese hersey olur onu nie yspmis demk haşa haşa kimsenin hattine degil

1|1
    2|2
    • Ayrica sunu diyim guzel allahim bu dunyada butun koluklere ve kotu insanlara cezasini hemen verseydi dunyada insan kalmazdi

• Bizde bir laf vardir gorunen koy klavuz istemz dye gidsin dogru degil eger ogrenmek istysan bildgim kadryla yardimci olurm ya da istgin varsa gip hicalardan ogreneblirsin bu sordugn soryu anneme okudum ve annem okumami yarida kesti birak bole dusunmeyi duymak bile cok uzucu allahin varlgina dunyada bircok delil var arstir oku eger istersen tabi sen bilirsin het koyun kendi bacgindan asilir sonumu dedgin gibi bende bulmyorm ama en azindan inancim var allah bir hz.muhammet onun kulu ve resuludur

• Tmm

• ya az önce yine böyle soru vardı.. ben müslümanım ama galiba esasen deistim. neyse işte hep bunları düşününce tanrı kavramına daha farklı açıdan bakma ihtiyacı hissediyorum.

1|1
    2|1
  • iranlı öğretmen saçları dökülen öğrencisi için saçlarını kazıtırken nerde ise orada

0|2
    1|1
  • Arkadasim bu dunyada ne ekersen onu bicersin rizgar eken yarin mahserde firtina bicecek suphen olmasin Allah var şüphesiz o herseyi duyan bilendir bu dunya imyahan dunyasi kim ne yasattiysa yasayacaktr ben tesekkur ederim.

2|1
    1|3
  • güzel soru..

1|2
    2|2
  • Baktım da zırvalamaktan öteye gidememişler.tanrıları kötülükler padişahı.hazım yok hazım.

1|0
    0|1
  • sorun şurda ki, iyilik ya da kötülük diye bişey yok. iyiliği temsil eden tanrı gibi.. hayat her şeyi ile hayat işte. acısı da gerçeği.

0|0
    0|1
  • Tanrı olsam sen ve senin gibileri evire çevire çarparım

0|0
    1|3
  • Ozaman dünyayı niye yarattıki müdahale edecekse.iyilik olunca şükretmez kötülük olunca nerde bu.bu dünya sahipsiz degij lakin Allah akıl da vermiş.yani adaletli ortamdayız

1|3
    2|1
Yükleniyor...