Sporculara sorummmmm lütfen bakar mısınız? :)

Sabah saat 06.00 gibi koşu yapmayı düşünüyorum da, kahvaltıdan önce mi yoksa sonra mı yapmalıyım sporu fikri olan varsa lütfen paylaşabilir mi? Çok teşekkür ederim...

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• kahvaltıdan sonra.

1|0
    0|0
    • Mesela kaç ayda tamamen erir?

• bilemem artık :) sana ve metebolızmana baglı orası istersen ekliyebilirsin basarılar dilerim umarım istediniz kıloya ulasırsınız:)

• Tamamdır :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Bir elma ye ve öyle koş. İşin bitince kahvaltı yaparsın. Ne kadar sürede ve ne kadar hızda koşacaksın?

1|0
    0|0
    • 30 dakka düşük tempoda koşmayı düşünüyorum

• 170 cm boya, kadınalrda en iyi 53-54 kg kütle gider. Uygun şekilde de beslenerek bir buçuk ayda ideal olunur.

• yemek yedıkten en 45 dakıka sonra yapabılırsın eger yemek yemıyım dersen sekerın dusmesı olası tavsıyem bır muz ye ılk bır hafta yuru durumuna bak sonra kosmaya baslarsın

1|0
    0|0
  • sabah kalktığında vücudundaki bütün enerji depoları boş olduğu için kahvaltı yapmadan çok uzun ve ağır antreman yaparsan bayılma riskin bile var. eğer kahvaltı yapmıyıcam diyorsan 20, 25dk koşu makuldur. bu arada enerji depoları boş olduğu için vücut direk yağ depolarını enerjiye dönüştürerek kullanmaya başlar, yani sabah aç karna çok iyi yağ yakımı sağlanabilir.

kahvaltı yaptıktan sonra en az 40, 45dk sonra antremanını yapabilirsin.

seçin senin kafana göre, hangisi daha uygunsa onu uygula.

0|0
    0|0
  • Bence önce kahvaltı yap yalnız spordan 1-1,5 saat önce olsun. Aksi halde Spor esnasında vücudun direnci ve enerjisi düşük olur ve efor gerektiren bir olay olduğundan göz kararması yaşayabilirsin. O yüzden koşudan 1 - 1,5 saat önce kahvaltı, ardından spor.

0|0
    0|0
    • 5 te mi kahvaltı yapıcam :(

• Aç karnına koşarsan gözün kararır, tansiyonun düşer. Yemek yiyip hemen çıkarsan kalp sıkışması yaşarsın, şişersin. İkisinden birisini tercih edeceksin o zaman :)

• Meyve yesem kalkınca sorun olabilir mi?

• Kahvaltıdan sonra sporu yap. Kahvaltıyı yaptıktan 1 saat sonra koşuya başla. Koşuyu yaptıktan sonra eve gel meyve ye. Eğer kilo sorunun yoksa yemekte yiyebilirsin ama spordan sonra mutlaka bir şeyler yemelisin. Çünkü vücut enerji kaybediyor enerjiyi geri alman gerekir.

(Maksimum Gizlilik)

0|0
    0|0
  • eğer ''ayy çok koştum gidip evde kıtlıktan çıkmış gibi yiyeyim'' dersen olmaz git koş sonra gel biraz bişey ye :D

0|0
    0|0
    • Peki haftada kaç gün koşmam gerekiyor sizce? Göbeği eritmem gerekiyor :(

• yani metebolizma hızın ne kadar yediğin ne kadar spor yaptığına göre değişir ama 1. aydan itibaren fark edilir 2.ve 3. aydan sonra istediğin forma kavuşursun

• Aslında eğer sabah proteinli besinler yumurta gibi şeyler yersen sabah koşmanı tavsiye etmem.Sabahları kahvaltıdan 3-4 saat sonra koşman lazım yoksa miden rahatsız olur yumurta ve diğer proteinli ve yağlı besinler ağırdırlar...

0|0
    0|0
  • kahvaltıdan sonra

0|0
    0|0
  • kahvaltıdan once yapmalısın

0|0
    0|0

• evet aynı soruyu herkese sormam gerekiyor fikir alıyorum

• Hızlı kullanılan karbonhidratlardan tüket meyve,sebze 15 dakika sonra çık koşuna 10 dakika ısın sonra 20 dakika kadar koş ve 10 dakikada yürü

0|0
    0|0
  • Ben Kahvaltımı yapmadan koşuyu yapıyorum. Bahane oluyor fırındanda sıcak ekmeği alıp kahvaltı yapıyorum :)

0|0
    0|0
  • sonra olurmu hiç ? tabiki kahvaltıdan önce yapıcaksın

0|0
    0|0
  • kahvaltıdan once yap daha saglıklı oluyo. spordan sonrada sut ıc :)

0|0
    0|0
  • Önce diyorum...

0|0
    0|0
    • Neden peki?

• Yemeği kömür olarak algılayalım sende sobasın gittin koştun ihtiyacın var sobana kömürü atıcan hepsi faydalı bir şekilde yanacak...Ama soba doluyken sobaya komur atarsan şişer sonra koşarsın ama ne kadar faydalı olur bilinmez... link blog kısmından incelersen aradığını bakarsın bulursun kolay gelsin...

Kızlar Ne Diyor 2

• kahvaltıdan önce yapmalısın.

0|0
    0|0

• 1 ay da bile 10 kilo verirsin yagdan tuzdan sekerden hamur işinden uzak kalır her sabah 1 saat yürüyüş yaparsan..

• Kahvaltıdan sonra daha iyi olur ama 1,5 saat sonra koş

0|0
    0|0
Yükleniyor...