Çarşaflı kadınlar hakkinda ne düsünüyorsunuz??

Dinde ortunmenin gerekliligi sartlari belli.Dinizi gore boylesine ortunme tarzi yok boyle giyinenler hakkinda ne dusunuyorsunuz?

1|0
18|11

En İyi Kız Görüşü

• Herkes Kuranı Kerimden kendi anladığı sekilde ortunuyor

Kimi sıcak çollerde çıplak gezildigi icin ortunme gelmis şacla ilgisi yok der kapanmaz normal giyinir

Kimi saçla ilgisi var saç ve boyun da ortulmeli der eşarp kullanır

Kimisi de anlatılan örtünme karşı cinsten zinetleri saklamaktır vücudum belli olmamalı der çarşafla örtünür

Doğrusunun hangisi olduğu bilinmiyor önemli olan sakladıgım zinetlerim var diye ayaklarını yere vurmamaktır (bkz. Nur suresi)

Yani önemli olan davranışları ahlak dahilinle korumak, gözlerimize örttuğümüz ahlak örtüsü diye dusunuyorum

Bunun disinda herkes kendi anladigina gore kapansın Allah niyete daha çok önem verir , ona göre takdir buyurur.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ben cok saygi duyuyorum. Nefsine agir gelsede takva icin carsaf bile giyiyorlar.demekki Allah icin her fedakarlığı yapacak insan onlar.

Ayrica kimsenin kiyafeti kimseyi ilgilendirmez. Soz soylemeye hatta bu soruyu sormaya bile hakkin yok. Kendi kisisel ozgurlugudur.medeniyeti ogrenin artik. Saygiyi öğrenin.

0|0
    0|0
  • Saçma ve bagnazca buluyorum dinimize örtunmek bunu gerektiriyor Ayrıca her çarşafa girende de edep mevcut değil malesef ki.

1|1
    2|0
  • Kadın olup olmadıklarını düşünüyorum.

1|0
    1|1
  • Saygı duyuyorum.

2|0
    0|0
  • belki bana göre olmayabilir ama kimseye de karışmam. istediğini giyer.

2|0
    0|0
  • banane ,sanane, Kimene

1|0
    0|0
  • Normalde istedigi gibi giyinebilir pek umrumda degil ama otobuste nedenini bilmedgii sekilde siyah carsaflılar cok fena kokuyor geneli yazın özellikle.

0|0
    0|0
    • yazın o çarçafın içinde durmak kolay olmasa gerek . birde genelde siyah olduğu için güneşi çekiyo ve terletiyo

• Benim tahminim de oyle

• kişilerin kendi tercihi karışmıyorum

1|0
    0|0
  • Zikkimin dibini dusunuyorum nasil begendin mi

2|0
    0|2
  • gerektiği gibi kapananlara birşey demiyorum. Fakat kara çarşaflılara çok sinir oluyorum insanlara öcü gibi bakıyorlar kendilerine çekmeye çalışıyorlar

0|0
    2|0
  • Edepli, yazıldığı şekilde kapananlara saygım sonsuz.

1|0
    0|0
  • kendi seçimleri beni ilgilendirmz.

1|0
    0|0
  • herkesin kendi görüşü saygı duyarım birşey demem

1|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmiyor kimin ne giydigi, banane.

0|0
    0|0
  • Aklıma direk bu geldi pbs.twimg.com/media/BSCuvlgCMAAhlSw.jpg:large

0|0
    0|0
  • herkes istediği gibi giyinebilir tabiki eleştirmeye hakkımız yok ..ama kapalı giyim sektörünün bu kadar ilerlediği ve kıyafetlerinde bu kadar ucuzladığı bir dönemde hala çarşafı diretenleri görünce hiç iyi şeyler düşünemiyorum maalesef ...irticai bir hareket olarak algılıyorum tabi çarşafı giyenin üslubu onun hakkındaki düşüncelerime yön veriyor daha sonra

0|0
    0|0
    • çarçaf giymekle kıyafet fiyatı arasında nasıl bir bağ kurdun ?.

• şöyle ki...günümüzde kapanmak olayı sadece çarşafla değil daha modern şekilde (etek,hırka vs) şeklindede yapılabiliyor..ve bakıldığı zaman üzerine çarşaf geçirmek etekle,eşarpla uğraşmaktan daha ucuz ve kolay..eskiden (büyüklerden dinlediğim kadarıyla)çarşaf kullanmalarının bir nedeni de(30 40 yıl öncesinden bahsediyorum)etek bluz pardesü gibi şeylerin pahalı olmasıydı..şimdi herşeye ulaşmak daha kolay hale geldi.bu şartlar altında çarşaf giymenin 2. nedeni ortadan kalkmış oluyor

• mini etekliye karısılmiyorsa carsaftanda bizene sanane .

5|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Kendi tercihleri.

Olumlu düşünüyorum. Her yeri meydan da gezenlere göre.

6|0
    4|2
  • 0|0
    3|1
  • ateistten bozma yorum katmışsın ama yememiş... dinde örtünmenin şartlarını bilseydin dinimizde böyle bişey yok demezdin...

1|0
    0|0
    • www.fetva.net/yazili-fetvalar/dinimizde-carsaf-giymek-farz-midir.html bak cevabin sonunda ne diyor.Carsaf sadece ortunmeyi kolaylastirmak adina yani bir sarti yokmus dimi

• mini etek giyenlere nasıl karısılmıosa askılı bluz giyenlere nasıl karısılmıosa çarşaf ortenlere karısılmamalı bu ülkede bir eşitlik var ve isteye istediği gibi giyinir.

1|0
    0|0
  • Küçükken onları ninja zannederdim =/

0|0
    1|1
  • Küçükken çarşaflı kadınlardan korkardım..

Müslümanlığa göre kadınlar öyle giyinmeli.Bunu içeren ayet var.Kur'anda yazan kadın giyinme şekli o şekilde, türban bile değil bak çarşaf diyorum..

Ben müslümanım diyen kadın öyle giyinmeli.

0|0
    1|0
  • beni ilgilendirmez, isterlerse mumyalansınlar ...

0|0
    0|0
  • Japonyada yasasalar ninja zannedilirlerdi

Allah akıl versin diyorum

0_0

0|1
    8|1
  • ölseler zikimde olmaz

0|0
    4|0
  • Ninja gibi çok gizemli bir havaları var

0|0
    8|1
  • Bana giyinme'nin o şekilde olmadıgıyla ilgili kaynak verebilir misin?

4|0
    0|0
Yükleniyor...