Sıkılaşmak istiyorum, 3 aydır spora gidiyorum. Vücut ne zaman sıkılaşacak?

3 aydır spora gidiyorum. Bottcamp ve spin sınıflarına katılıyorum. gerçi son 1 aydır iki sınıfı da ihmal ettim. Haftada 3 gün düzenli spora gidiyorum. Ağırlık çalışıyorum.

Vücut ne zaman sıkılaşacak? Çok zaman alıyor mu? Spor salonunda acayip kaslı adamlar var. Biblo gibiler, ama hiç slkl vücutlu kadın yok.

Erkeklerinki nasıl öyle oluyor anlamıyorum. Kas istemiyorum ama sıkılaşmak istiyorum. Başka tavsiyelerede açığım.

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• o biblo gibi adamlardan biriyim. Bir kadının vucudu da sıkı bir görünüme ve dokuya sahip olabilir. Lakin bu işin birden fazla yüzü vardır. Gelişim istiyorsanız sabırlı olmalısınız. Dinlenme ve beslenme de çalışma kadar öneme sahiptir. Besinlerinizi bitkisel ya da hayvansal proteinlerden seçmelisiniz.. Daha uzun süre tok tutar ve daha sindirilirken kalorisinin yüzde 20 sini kendi sindirimi için harcarlar. Karbonhidratı çok azaltmalısınız günde düzenli olarak üç öğün yemelisiniz. Meyveyi ender tüketmelisiniz. İçindeki şeker başa beladır bu durumda. Şeker demişken temelli kesilecek mecburen.Sadece iki haftada bir gün özel bir gün olacak ve bu limitler kalkacak vucut diyete girdiğini unutacak haliyle sıkılaşma ve kilo vermeye karşı alışmışlıktan doğan direnci kırılacak.

0|0
    0|0
    • sekeri 6 aydir biraktim. Tatlandirici kullaniyrum sadece kahvem icin. Onun disinda dukan diyeti yapiyordum o sekilde cok zayiflamistim. O diyetten alistim simdi sutten yogurda kadar herseyimiz yagsiz. Peynirimiz bile yagsiz. Ettede %9 yag oranini gecmiyruz. Meyveyi az tuketiyorum. Spordan once bir muz aliyorum, iyi geliyor. Karbonhidratta yok diyebilirsin. Sabir isi gerekiyor bana. Peki ne onerirsiniz spor aletlerinden hangilerini daha fazla kullanmaliyim.haftada kac gun agirlik kac gun cardio

• Cevaplarinizdan dolayi cok tesekkur ederim. Cok faydali bilgiler bunlar. Sizi bu konuda cok slk rahatsiz edecegim simdideb bilginize :)

• Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Aklınıza bu konuda takılanları sorabilirsiniz.

Erkekler Ne Diyor 12

• spor yapman çok güzel bir şey, sakın bırakma. çok terlemen lazım çooook :)) bir gün spor hayatının bir parçası olunca sana da 'biblo' diyecekler. o biblo dediğin kişilerin hayatının dörtte biri spor ile geçiyor. 'biblo' gibi görünmek bir amaç olsa da eğlenmesini zevk almasını bilmelisin :)

1|0
    0|0
    • Birakmaya niyetim yok simdilik. Cok rahatliyorum sporda.

• Kilo vermek istiyorsan öğünlerinde protein ağırlıklı beslenmen gerekiyor. Ayrıca yağ tüketimini minimuma indirmelisin. Yediğin etlerin içerisinde yağ olmamasına, yemeklerinde çok az yağ kullanmaya, et,vs pişrirken teflon tavada yağsız pişirmeye özen göster. Spor salonunda yaktığın kaloriler aldığın karbonhidrat ve yağlarla tekrar eski yerine geliyor. Spor kilo vermenin %40 ıdır en fazla. Gerisi diyete bakar.

0|0
    0|0
    • ben kilo varmeye calismiyorum zaten kilolverme olayimi bitirdim. dogumdan sonra 25 kilo verdim. Zaten hic yagli yemeyiz biz ailecek. Kiymadan tut, tavuga kadar yaglari aliriz.

• Kaslar çalıştırılmayınca sarkıyor malesef. Popo bölgesinde vücudun en büyük kasları bulunur. Glateus maximus denilen bu kasları iyi şekilde çalıştırmak istiyorsan Leg Press ve Lunge hareketlerini tavsiye ederim.

• 2-3 ayda zaten vucut kendini tanıyor ...hadi sıkılaşıyım diyince olmuyor... zamanla oturuyor..o gordugun biblolar :) protein amino asitle biblo haline geliyorlar yağ yakıcı kullanarak bibloluk oluyorlar :)

1|0
    0|0
  • Erkekler ile kadınları neden bir tutuyorsun ki? Erkeklerin kas kütlesi elbette fazla olur, bu normal ve fizyolojik birşey...

Sana gelince. 3 ayda mucize bekleme... Sporun etkisini hissetmen için senin yağ oranına ve vücut tipine göre 6 ila 10 ay arası zaman geçmesi gerekir. Protein, Karbonhidrat ağırlıklı beslenmen gerekir.

Bunlara yani sporculuğun temel ilkeleri olan beslenme, uyku düzeni ve düzenli spor unsurlarına uyduğun vakit sonuç almaman işten bile değil.

1|0
    0|0
    • haklisin caesar yaa iste biraz sabirsizim hemen biseyleri farketmek istiyorum :( Neyse devam edelim gorecegiz ...

• Sabır şart... Aynalardan korkmayacaksın!

Spor salonunda ki fit vücutlu, yunan heykeli gibi kadınları görüp hırslanacaksın. Ve bunlar oldukça bir işçi kadar yorulana kadar çalışma isteğin olacak. Belin mekik çekmekten ağrıyacak hale gelecek. Arkaya dönerken acı çekene kadar mekik çekme isteğin olacak.

Mental anlamda işi bitirirsen, garantilersin bu işi... Tabi arabaya benzin vermezsen çalışmaz, karbonhidrat ve bilhassa proteinli beslenmen şart.

• Hehee :)) Gercekten yaa biblo gibi kadinlarda var. Acayip hirsliyim aynen

• düzenli çalış 6 aya sıklaşırsın. Koşuyu eksik etme.. Sigara kullanıyorsan bırak. Alkol almamaya dikkat et.

0|0
    0|0
    • yok sigaram yok ickimde yok. Kosu yapiyorum. 6 ay iyiymis :)

• Acayip kaslı adamı bibloya benzetmek ilginç bir yaklaşım tabi... :) Düzenli spora gidiyorsan ve bunu uzmanların sana verdiği program dahilinde yapıyorsan 3 ayda ancak vücut kendini toparlayabilir. Bir seneye kadar da önemli ölçüde faydasını görürsün.. Sana tavsiyem aminoasit yüklemelerinden uzak dur ve her şeyi doğal akışına bırak.

0|0
    0|0
    • Benim spor salonuma gelen erkeklerin hepsi biblo gibi. Esimin yaninda diyordum alindi biraz. Ama acayip kaslilar. Yani elimde degil, erkekler nasil duzgun fizikli bayanlara bakiyorsa bence kadinlarda kasli erkeklere bakiyor. Yada ben oyleyim.. Kasa karsi zaafim var. 3 ay oldu duzenli basliyali. Zaten dogal olmayan seyler almiyoruz. Zamana birakacagiz.

• -basketbol ve yuzme sporları vucudun hertarafını calıstıran sporlardır.

-koşmalı ve fitness yapmalısın

-diyetisyen ve bi spor hocası eşliğinde devam edebılırsın.

-ağırlık kaslarını toparlar, cok agır ama az yaparsan şekil kazanır bayanada yaısmaz. hafif ama uzun sure yapmalısın.

0|0
    0|0
  • daha erken 3 ay olmuş bekle biraz

0|0
    0|0
  • mekik önemli. koşu önemli. şnav da.

0|0
    0|0
  • yakında sıkışır

0|0
    0|0
  • 1 ay sonra

0|0
    0|0
  • daha erken 3 ay olmuş bekle biraz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• 3 ay kısa bir süre vücudun sıkılaşması için bunu dengeli beslenerek ya da yüzerek de destekleyebilirsin.

1|0
    0|0
  • sadece spor yapmak yeterli değil aynı zamanda protein ağırlıklı beslenmelisin.her gün kolay da olsa egzersiz yapmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • proteine dikkat ediyrum, protein icecekleri aliyoruz spordan sonra

• yine de protein ağırlıklı beslenmenin ve karbonhidrat içerikli besinleri azaltmanın faydalı olacağını düşünüyorum.bir de bol bol su içmelisin ne alaka deme vücuttaki pek çok şey gibi kaslarında çoğu sudan oluşuyor

• Setlerinin sayilarini artir intervel sisitem uygula her agirliktan sonra yediklerine dikkat et kaslarini besle bol su ic erkeklerde testesteron oldugu icin cok cabuk kas yaparlar bide onlarin kas orani kadinlardan fazladir bol agirlik calis korkma kadinlar kas kolay kolay yapamaz cok ugrasmak lazim yani

0|1
    0|0
  • Merhaba arkadaşlar ben 2 aydir cok ciddi spor yapiyorum %8 egimli 6 km hizla 35 dakka yuruyprum 24 dakika seviye 5 eliptik yapiyorum 30 dakika seviye 4 bisiklet suruyorum bir set 25 tane olmak uzere 4 set ic dis alt ve ust bacak calisiyorum alt bacak kilo 20 ust bacak kilo 15 ic ve ust basak kilo 30 nezaman cok iyi forma girerim ve setleri ve agirliklari artirmalimiyim

0|0
    0|0
  • Bende spora basladm ama düzenli gidemiyorum 2 gün gidiyrm 4 5 gün gitmiyorum benimde vücudum çok sarktı ve heryerim çatladı babannem benden daha sıkı aimdi twkrar düzenli spora başlycam kaç ayda sıkılaşr vücut bilgisi olan var mı

0|0
    0|0
  • Mekik!

0|1
    0|0
Yükleniyor...