BDDK'nın kredi kartı düzenlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

1 Şubat 2014 tarihinden itibaren kredi kartı alışverişlerinde taksit sayısı 9 ayı geçemeyecek, Kredi kartları ile taksitli akaryakıt, altın alışverişi, cep telefonu, gıda alışverişi yapılamayacak.

Bu durum nasıl degerlendirirsiniz fikriniz nedir?

• Çok saçma harcamalarımızı kendimiz kontrol edebiliriz.
    20% (1)50% (1)29% (2)Oy Ver
  • Doğru bir uygulama gayet mantıklı.
    80% (4)50% (1)71% (5)Oy Ver
  • Malım fikrim yok.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Ben cep telefonu olayına çok sevindim niye diye sorarsanız bir çok insan cebinde 2000 TL'lik telefonla geziyor onuda taksite böldürüyor o aldığı telefonu da sırf hava atmak için alıyor telefondaki özelliklerin ne olduğunu bilmiyor gereksiz harcama anlayacağın bundan sonra herkes yorganına göre uzatır ayağını ..

0|1
    0|1
    • aynen katılıyorum ama kısıtlamaya karsıyım limit koyun bari tamamen kaldırmayın

• Tamamen kalkacağını sanmıyorum zaten onun yerine de bir şey bulurlar çünkü bu sefer cep telefonuna olan rağbet azalırsa bu firmalarda ona göre çözüm aramak zorunda kalacaklar yani yine bir şekilde işler aynı yürür

Kızlar Ne Diyor 5

• doğru bir uygulama yasal açıdan da çünkü icra daireleri ve müdürleri resmen fazla mesai yapıyorçbahsettiğiniz ürünler özel ürünler yani kdv si yüksek ürünler bu düzenlemeden sonra umarımkdv fiyatları düşer ama zaten talebi bir nebze olsun dengelemk

0|1
    0|0
    • kdv nasıl düsecek ki?

• zaten oranlar aynıdır bizde kdv oranları bu ürünlerdeki oran %18 bununla oynayabilir

• insallah bakalim

• isabet olmuş. zaten kredi kartına da karşıyım.

0|3
    0|0
    • ama kimseye zorla kullandirmiyorlar ki.. bende karsiyim ama bilinçsiz kullanima . bilincli kullaninca bence baya yarari var

• en iyisi kullanmamak yinede..bende karsiyim ama sirf internetten alisveris yapmak icin aldim

• evet internette kullanmak iyi oluyor

• Çok saçma harcamalarımızı kendimiz kontrol edebiliriz.

0|0
    0|0
  • B: Doğru bir uygulama gayet mantıklı.

0|0
    0|0
  • B: Doğru bir uygulama gayet mantıklı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Telefon açısından saçma. Altın, akaryakıt açısından olması gereken buydu. Gıdada zaten hiç taksit yapanı görmedim.

0|1
    0|0
  • Yerinde bir uygulama. Cep telefonu işi biraz saçma onuda operatör şirketleri istemiştir. Onlar verecek 24 taksitle..

0|1
    0|1
  • bir yandan iyi bir yandan kötü.iyi yanı enflasyon dizginlenip sosyal ilişkiler rayına oturabilir.akaryakıt ucuzlar,altın düşer,cep tlf ve gıda fiyatları düşer.kötü yanı ise vatandaş harcama yapmazsa büyüme artışı küçülebilir.işsizlik artabilir.sosyal ilişkiler yine bozulur.görecez bakalım 1 senelik yansıma nasıl olacak

0|1
    0|1
    • alisveris olmasi piyasada para dolanmasi daha iyi bence simdi piyasa durulur bu da kotu olur bence ... benim ekonomi bilgime gore ama .

• hmm aynen kardesim faiz arttigi icin ülkedeki bankalara paralarini yatiriyorlar dolar dusuyor ama paralar gidiyor..aydinlattigin icin saol :)

• önemli değil

• Bu uygulama tüketicileré yorganı ayağana göre uzat demesidir. 20 tl lik ürün bile alsak 10 taksite böldürüyorlar. Ama bunun yanında peşin fiyata gayet indirim oluyordu şimdi bu uygulama kalkacak ve fahiş fiyatlarla bindirecekler tüketiciye

0|1
    0|1
    • cok sacma bence bu uygulama taksit yaptiran razi yapan razi ne oluyor yani ? sanki zorla taksit yaptiriyorlar

Yükleniyor...