Zayıf insana kas olur mu?

Ben 18 yaşındayım 50 kiloyum kas yapmak istiyorum sizce zayıf insanda kas olurmu?

0|1
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Önce kilo almalısın diyenleri dinleme. Yağ kasa dönüşmez. Tamamen farklı yapılar.

Amatör bilgilerimle kas şu şekilde oluşur; öncelikle kasları çalıştırarak, yorarak deforme edersin, daha sonra aldığın protein, amino asit, karbonhidrat vs. ile bu kaslar sen uykudayken (evet, kas dinlenirken oluşur.) tamir ediler. Böylece kas hacmin genişlemiş olur.

Bu şekilde belirli bir antreman doğrultusunda çalışarak, kas yapımında kullanılan besinleri (protein ağırlıklı) beslenerek ve günde en az 7 saat uyuyarak yaparsın. Hemen olmayacaktır. Çevrendekilerin sendeki değişimi farketmesi için en az 3 ay gerekli. Bunun için de azimli ve sabırlı olman gerekiyor.

Kahvaltıda en az 4 yumurta beyazı, 50-100 gram beyaz peynir, bol ekmek, ceviz, bal, süt, muz bunların hepsini tüketmelisin. Öğle yemeği ile kahvaltı arasında yine besin değeri yüksek besinlerden tüketmelisin, öğle yemeğin de protein ağırlıklı olmalı (kırmızı, beyaz et.), arada bir öğün, akşam yine aynı. Bu şekilde günde 6 öğün yapmalı ve haftada 3 gün spora gitmelisin.

Olur yani. Ben yaptım. Ama bu düzeni bırakınca yavaş yavaş veriyorsun tekrar kiloyu. O yüzden bu tempoyu hayatına bir şekilde uydurman lazım, devamlılık çok önemli.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• olmaz

0|0
    0|0
  • kilo al ondan sonra kas yap daha iyi olur =)

0|0
    0|1
  • Ay korktum walla kilo al ölürsün yoksa

Kas yapmak istiyosan iyi besleniceksin.Bir de spor yapılması gerek.

0|0
    0|0
  • olur olur. zaten sısman olsan bıle kas yapman ıcın once yaglarınn erımesı gerek.

0|0
    0|0
  • Cıks olmaz.

0|0
    0|0
  • bi arkadaşım çok zayıftı spor salonuna gitmiş adamlar kilo al gel demiş bi git danış derim

0|0
    0|0
  • kas yaparken zayıflarsın biraz daha güçlü beslen

0|0
    0|1
  • önce kilo almalısın

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 13

• Kilo alip yap diyen arkadaslar denemis sanki yok birine spor salonunda kilo al gel demisler hic bir spor salonu bunu demez aksine yardimci olurlar biz sportif bir toplum degiliz. spor yapmak vucudun olusumunda cok onemli etkiye sahip spor yaptikca kilo alirsin cunku efor sarfeder acikirsin. hem spor yapip hem yemek yediginde yedigin besinleri metobolizma eritip diski yoluyla atmicak spor yaptigin icin calisican kaslarin icin bir catlagi kapatan krem gibi olucak bende cok zayiftim ve hic spor salonuna gitmedim amator olarak her aksam evde kafama gore calistim be şu an inanilmaz durumdayim spor salonu tabiki daha faydali sana yarari olanilecegini dusundugum en onemli sey azim.

0|0
    0|0
  • herkes kendi kafasından bişeyler yazmış yok kilo al başla falan kardeşim senin işaret parmagın ve baş parmagın bileğinde birleşiyorsa ektomorfsun demektir boyunu bilmiyorum ama onemli de değil hemen ilk işin bir spor salonuna yazılmak gunde dolu dolu 6 7 öğün ve en az 8 10 saat uyku en fazla 1 yıl sonra kendini tanıyamazsın protein amino creatin carnitin vs. ihtiyacın olucak acele etme kendimden örnek veriyim 180 boyunda 45 kg dım omuzlarım dahil tüm vucudum cok cılız kucuktu evden dışarı cıkmak istemiyodum şu an 10. ayımdayım eski arkdaslarım tanıyamıyo. bende saf ekto yum şu an görenin agzı acık kalıcak şekilde vucudum oldu kendim bile inanamıyorum aynaya bakamaz olmuştum @çokdüşündümbulamadım güzel bilgiler vermiş kimseyi ipleme kim ne derse desin takma bir sure sonra sıfatına bakacak yüzü olmucak o konuşanların kendinde görücen tek gereken şey HIRS...

0|0
    0|0
  • caiz değildir !

0|0
    0|1
  • Önce kilo al diyenler kafanıza göre yazmayın.173 ve 54 kiloyum. Zayıf olanlar kimsenin lafına bakmasın ki, zayıfken de çok iyi kas yapılıyor. Yani ben yaptım :)

0|0
    0|0
  • neden olmasın? brucee lee zayıf ama adam kas yığını. daha iyi olur hem çevik ve esnek olursun hem kaslı.

0|1
    0|0
  • kas olarak kilo alırsın spora başla.

0|0
    0|0
  • Bruce Lee'de çok zayıftı ;)

0|1
    0|0
  • Kas yaptığında zaten zayıflığın gidiyor ki...

0|0
    0|0
  • kilo alıp yapman senin için dajha iyi olur..

0|0
    0|0
  • Olur ama pek olmaz diye düşünüyorum 10 15 kilo alsan tam oturur kas daha belirgin olur gibi

0|0
    0|0
  • Bruce lee gibi olursun ama kasların sert olur.Bence kilo alıp kas yapmak daha iyi olur...

0|0
    0|0
  • Başladınmı spora

0|0
    0|0
  • Kasların gelişir ama kilo alıp bunu yapman daha çok işine yarar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...