Okula ilk başladığınız günü hatırlıyor musunuz?

Okula ilk başladığınız günü hatırlıyor musunuz? Kim getirdi sizi, nasıl hissettiniz vs. :)

0|0
48|33

En İyi Kız Görüşü

• Hiç unutmuyorum...

Annem götürmüştü beni. Sınıfım ufacıktı ve 3 kişi oturuyorduk. Herkesin velisi kapının önünde bekliyordu, benimki sorun olmaz diye bırakıp gitmişti. Benim dışımda bütün öğrenciler ağlıyordu salya sümük. Acaba birileri bunları iğneyle mi kandırdı diye düşünmüştüm.

Sıra arkadaşım Kerem ve Nazife idi. Nazife peltek bir kızdı, esmer ve gözleri iri iri, benden kısa ve daha zayıftı. Kerem de esmer zayıf ve ikimizden uzun boyluydu. Yanağının birinde (hangi yanağı olduğunu hatırlamıyorum) siyah ve büyükçe bir ben vardı. Kerem'in ablası gelip yanağımı sıkmıştı, siz arkadaş olun diye. Kereme aşık olmuştum. Ama yan sıradaki Osman da çok hoşuma gitmişti.

Sınıf öğretmenimiz sarışın ve güzel bir kadındı. Sesi inceydi ve bizi zapt edemiyordu. Adı Seraptı. Zaten geçici öğretmenmiş, ikinci günden sonra başka bir öğretmen gelmeye başladı.

İlk gün materyal listesi verilmişti o kadar.

Eve de tek başıma dönmüştüm.

Büyümüştüm ve okula başlıyordum.

Mutlu bir gündü...

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 47

• hatırlıyorum

.

0|1
    0|0
  • Annem götürmüştü 5 yaşındaydım.Çok istemiştim okula gitmeyi.Annemde götüreyim de seni almayacaklarını öğretmenlerden duy vazgeç demişti.Ama hemen aldılar :)

Annemin elini bırakıp sınıfa giderken bir içim burkulmadı değil ne acelem varsa diye geçirmişimdir aklımdan :))

0|1
    0|0
  • Az da.olsa hatirliyorum ama su varki aklimda hic cikmadi annem beni siraya otturmustu milletin annesi. hep yanindaydi felan hoca disari cikarmisti. herkesin annesi kapidaydi annem gidiyodu anne nereye defigimde. eve gidiyorum demisti cikti digerleri agliyo diye bende aglamistim sonra veliler girdi iste ben annem gityi diye dusunurken annem geldi hani gitmistin dedigimi hatirliyorum sarilmisti sanirim sen alis diye gidiyorum. demistim dedi sonra o guvenli kycagina siginmistim ya unutmam o ani. Bide sidikli bir cocuk vardi. onu sevmezdim:)

0|1
    0|0
  • Annem götürmüştü ramazan diye bir çocuk ortalığı yıkmıştı ayrılamamıştı babasından onu izledik tüm sınıf ,hiç unutamıyorum :) ben sessiz sakin oturuyordum yerimde

0|1
    0|0
  • Annem götürmüştü. İlk derste tuvalete gidip sonradan sınıfı bulmakta zorlanmıştım :D

0|1
    0|1
  • evettt o lanet günü nasıl unutabilirim ki? hayatımın bütün dertlerinin başlangıcı resmen.. :D okula normal girdim sıraya oturdum arkadaşım bana sarıldı ağladı bende ağladım öğğğğ diye AHAHAHAHAH :D

0|3
    0|0
  • Annem beni sınıfa getirdi en ön sırada "Damla" diye bir kız oturuyordu annem beni onun yanına oturttu. O gün tanıştığımız günden beri hala arkadaşız :) Kaç sene oldu

0|2
    0|0
  • Kendimi tuhaf bir uzaylı yaratık gibi hissetmiştim. Ağlayanlar sızlayanlar.

Beni bırakıp gitmişti babam. Ben de suskun ama cesur.

tuhaftı..

0|1
    0|0
  • O kadar küçüktüm ki hiç birşey hatırlamıyorum. :( 5 buçuk yaşlarındaydım. :(

0|1
    0|0
  • Annemle babam götürmüştü beni sıraya sokmuşlardı önümde minicik bir çocuk vardı çantası kendinden büyüktü nasıl taşıyo diye düşünmüştüm. amma heyecanlıydım ha.

0|1
    0|0
    • ne vardı acaba çantasında, il gün yaf ne getirdin okadar :D

• daha ilk günden fark yaratmış çocuk, okuldan sonra, yurdışına seyhat edecekti muhtemelen :)

• hahaha:D aynen farklıydı gerçekten alpti adı vay be ne günlerdi :)

• hatırlıyorum, annem götürmüştü okula beni, orta en baştan 2. sırada gıcık bir çocuk vardı onun yanına oturmuştum ilk gıcık oldugunu nerden mi biliyorum :) 8 yıl boyunca aynı sınıftaydık :)))

0|1
    0|0
  • annemle anneanem getirmişti bni yanımdan gtmesnler diye ağlıyodum :(((

0|1
    0|0
  • Evet annem götürmüştü birakma gitme dedim gitti bende derslere girmedim bir cayci abi benle konustu cok iyiydi derse girdim hoca cok iyiydi öne oturttu beni yanimdaki kiz burnunu kurcalayip siranin altina sürdü kaçtım geri pic kız okuldan soguttu :D

0|2
    0|0
  • Babam bırakmıştı. Hiç te ağlamamıştım. Yani kreşe 4 yaşında başladım. 4 yaşında bile hiç ağlamamıştım.

Onun haricinde sınıfta ağlamayan bitek bendim.

0|1
    0|0
  • sayende hatırlamış olduk :) ben aglammıstım aksine okula kosarak gidiyordum tabi kosarken yere cakılmıstım hiç unutmam ne cok aglamıstım :)

1|1
    0|0
  • Kısacık boyumla tahtaya bir seyler yazmaya çalışmıştım.Hayatimin en mutlu günlerinden biriydi.Herkesten küçüktüm, ufaciktim.

0|1
    0|0
    • demek yazmayı herkezden önce biliyoduk ha :)

• Ama tatli mi tatli bir çocuktum ben:D

• canım yaa :D

• evet babam getirdi aynı mahalleden birbirlerini tanıyan arkadaşlar tilki tilki saatin kaç oynuyodu yanlarına gittim bende oynayabilirmiyim dedim öyle tanıştım ilk arkadaşlarla :))

0|1
    0|0
  • Hatırlamıyorum cok enteresan .. Anasınıfını hatırlıyorum ama 1. sınıftakı halımı hatırlamıyorumm ..

0|1
    0|0
  • Annem babam ve teyzemle okula gittik. Ağlaya ağlaya gittim sınıfa girdik annemde girdi benimle. Elini tuta tuta ağlıyodum :D:Dd

0|1
    0|1
  • okul derken hangi okul? :D

0|1
    0|0
    • istediğin okuldan başlayabilirsin :)

• :D çok kıskanyoruz tabiki , bizde metrobüs yok zaten bırak o samimi ortamı :))

• şimdi sus hellimini ye :D

• Gezmeye gidiyoruz sanmistim. Herkes aglarken etrafa bakiniyodum.

0|1
    0|0
  • Hatırlamıyorum hiç

0|1
    0|0
  • evet cok aglamıstım :D

0|1
    0|0
  • derse annemle girmiştim sanırsam:D

0|1
    0|0
  • evet hatırlıyorum annem götürmüştü babam işteydi o yok diye üzülmüştüm ve kardeşlerim evde yanlız kaldı diye de daha çok üzülmüştüm

0|1
    0|0
  • Hatırlamaz olur muyum.

Kuzenim göstermişti sınıfımı.

Millet ağlayıp zırlarken ben hevesle gidiyordum :)

0|1
    0|0
  • Okula gitmeden önce o mavi önlükle koridorda döndüğümü hatırlıyorum :D Sonra abim görüceksin sevmiyceksin diyodu ben görücez diyodum o yüzden ilk gün hiç ağlamamıştım güzeldi ilk günden en yakın arkadaşımla tanışmıştım falan güzel günlerdi voov :D

0|1
    0|1
  • hatırlıyorum..babam getirmişti.

0|1
    0|0
  • babam götürmüştü evet okulu çok sevmiştim :D

0|0
    0|0
  • 5 yaşında olduğum için hatırlamıyorum.. üzerinden 28 yıl geçti

0|1
    0|1
    • çok küçükmüşsün, anaokulu atladin sanirim :)

• herkesin hayata bir başlayış şekli var.. ya önce iyi bir okulu bitireceksin ya da önce çok iyi bir iş imkanına sahip olacaksın.. ama mutlu olabilmek için en en önemli etken sadece şans.. (:

• sen şanslısın sanırım :D

• Kızlar Devam
    17

Erkekler Ne Diyor 33

• hatırlamam mı o nasıl bir gündü öyle :D

ilk sınıfa girdim annemi zar zor eve gönderdim ağlayanlara bakip gülüp duruyodum :D 3 ders biri hocadan tuvalet için izin istemeye korktuğundan altına işedi recide etmemek için kimse dalga gecip gülmedi ama o kadarda korkulur mu hocadan ya aaha :D

sonra aksam abimle eve dönüyorum hava karanlık artık eve gidiyoruz ben önden önden yürüyordum abimlerle biraz aram acıldı mahallenin abileri saolsun korkutu maskelere takıp tam karanlık yerde önüme bir atladılar korkudan geri kosa kosa gittim abim zor durdurdu gitmem oraya diye bağırıp duruyodum.

ne gündü be ne varsa çocuklukda var :D

0|1
    0|0
  • hatırlamam mı ya :D

neredeyse bütün sınıf ağlıyordu :) ben ve bir kaç kişi ağlamıyordu sadece. şuan ki en iyi arkadaşım dediğim kişi Turkcell reklamının şarkısını sölüyordu. yanımdaki sıra arkadaşım sinekleri öldürüp arka sıradaki arkadaşa veriyordu oda tedavi ediyormuş gibi yapıyordu :D

saçma sapan günlerdi :D

0|1
    0|0
  • ah nası unuturum o anı tam 22 yıl önce sınıfta ağlayanlar zırlayanlar i*neler annem getirip bırakıp gitti o anı cok görmek isterdim

0|1
    0|0
  • Validecim götürdü sınıfa sıraya oturttu başımı okşadı ağalama tamammı oğlum dedi tamam dedim ilk resim defterini açıp kırmızı kalem ile büyük bir çizgi attım... Sonra çocuğun biri ben kadın öğretmen istiyom diye tutturdu :) müdür geldi ağlıyodu çocuk kadın öğretmen istiyom diye başka sınıfa aldılar :)

0|1
    0|0
  • Ben çok iyi hatırlıyorum.. :) Annemle gitmiştik. İlk gün biraz yanımızda oturmuştu velilerimiz. Sonra çıkmışlardı dışarı ama ben beni bırakıp gidecekler diye düşünmüş, ağlaya ağlaya dışarı fırlamıştım. :P Çocukluk aklı işte niye bıraksınlar ki beni :D

0|1
    0|0
  • Hatırlamam mı yav =) Yanlış sınıfa gitmiştim. Şimdikiler gibi değildi bizim zamanımızda. Annem besleme çantamı verdi, okul çantamı verdi haydi bakalım okula dedi. Çıktım nereye gideceğimi bile bilmiyordum =) Sonra yanlış gittiğim sınıfta kalmıştım. Ne güzel günlerdi =(

0|1
    0|0
  • ananem geitrmişti okula. herkesin neden ağladığını çözememiştim. ozamandan beri garip bir kişiliğim var.

0|1
    0|0
  • Hahaha :D Hatırlıyorum millet annesiyle gelmişti sınıfta sadece ben tektim herkes ağlıyordu bir tek ben ağlamıyordum farklı olcm ordan belliymiş :D

0|1
    0|0
  • Evet ulan benim için tam karizmayi çizdirdigim gundur tam bir anakuzu idim ayrilmam diye tutturdum annem en arkada derse girdi idi...Sonra bir kizin yanina oturttu beni otur bilmem ne ablanin yanina demisti o kiz bana hep iyi davranmisti benimde birinci sinif askim olmustu itirafida yaptik gece gece...

0|1
    0|0
  • kızlar tuvaletine girmiştim.

0|1
    0|0
  • Tek geldim , tek yiyorum , tek geziyorum. Tek de giderim

0|1
    0|0
  • hatırlıyorum annem yanımdan ayrılamamıştı bütün ders neresi burası acaba diyordum vay bee 22 yıl geçti

0|1
    0|0
  • Hatırlıorum babam götürmüştü okula we sıraya girince gitmişti bırakıp.etrafımda dobidik bir eleman hatırlıorum ağlayan annesi dövüodu.aynı sınıftaymışız kadın döwe döwe dobidiği sınıfa getirmişti :((

0|1
    0|0
    • dobidiğe üzldüm, eğtimsizlik işte

• ahha:Dyok sonradan çıktı hatun piyasaya ya bir işe yaramadı ki çok utangaçtım ben diğer kızlarla konuşuodum onunla konuşamıodum bile nasıl bir mantıksa:((

• Yarım yamalak annem getirmişti.Sadece ağlamadan oturmaya odaklanmıştım 8asudhaudıahd :D

0|1
    0|0
  • evet ağlamıştım .. :)

0|1
    0|0
  • ailem getirmişti sıraya sokmustular aglaya aglaya girdiydim .d

0|1
    0|0
  • altıma işemiştim sonra sınıf arkadaşım vardı adı sultan sarı bir kız hep dalga geçmişti ufak sürtük benle:)

0|1
    0|0
  • Evet hatırlıyorum muhteşemdi hocaya tekme atmıştım sonra okul hayatım boyunca hocalar tekmeyi bize attı

0|1
    0|0
  • Annem götürmüştü beni.ilk defa annemden ayrıldığım için çok ağlamıştım :D

0|1
    0|0
  • ben bitane kızla elleşiyodum 1. sınıfta yemin ediyorum ve şu an hatırladım. kız hem elletiyodu hem abisine beni şikayet ediyodu :D:D anaaaam ben neler yaptım ya.

0|1
    0|1
  • evet herkes aglıyordu herkesin yanında annesi vardı benim yoktu ben aglayanları izliyordum

0|1
    0|0
  • Gayet cooldum taaki öğretmen kapıdan içeri girip ilk konuşmasını yapana kadar :)

0|1
    0|0
  • Cehennemin ilk günü:)

0|2
    0|0
  • annem götürmüştü baya salak gibiydim :D

0|1
    0|0
  • ilkokuda amele gibiydim lise ve üniversitede sınıftaki güzel kızları kesmekle başlardım işe

0|1
    0|0
  • babam götürdüydü beni. :) çok korkutucu olduğunu hatırlıyorum. Mordor'a gitsem bu kadar korkmam.

0|1
    0|0
  • bana en baştan anlatmışlardı nası bişey oldugunu çok aglamıstım

0|1
    0|0
  • hayır o deıl de

eskıler hep aglardı... yenı nesıl aglamıyor artık

0|1
    0|0
  • Çok özlüyoruz...

0|1
    0|0