Tayt giyen makyaj yapan Süslümanlara siz de rastlıyor musunuz?

Etrafta tayt giyen makyaj yapan birçok örtülü bayana rastlıyorum , kendi tercihleri ama kendilerini müslüman ,açık bayanları kafir sanmaları beni rahatsız ediyor.

Onların ortunmesi müslüman kadın için gereken bir örtünme değildir ki.Nur süresinde açıkça belirtilmiştir: "Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar."

Açık kadınlar tayt giymeye çekinirken kapalı kadınları deri vucudunu belli eden taytlarla görmek gerçek müminE'lerin kul hakkına girmek değil mi, şu an onlar da zan altında kalıverdi.

Gönüllerinden gelmeyerek örtünmüş gibiler ahiret korkusu yüzünden gibi, Allah rızası için değil.

Ayrıca müslüman kadınların erkeklerle perde arkasından konuşması gerekmektedir ama pek çok genç örtülü kız el ele de geziyor , Muta evliliği dedikleri tarihin tozunu yutmuş nikah arkasında sevisiyor da..

Ve bunun cevabı da başımızı örttük diye kadın değil miyiz, hayatımızı yaşayamayacak mıyız,

peki siz saçınızı göstermekten bile çekinen bayanlar niçin gerçek müslüman kadınların , gözünü haramdan sakınanın hakkına girmekten çekinmiyorsunuz?

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz,siz de rastlıyor musunuz böyle süslümanlara?

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ben daha yeni gördüm,siyah tayt giymiş ve poposu gayet meydanda idi,başı boneli ve örtülü.Şaşırmadım desem yalan olur.Sanırım bazı bayanlar,daha seksi olmak için kapalı gibi görünüyorlar.Ağır makyaj yapan ve iç çamaşırları çok belli olan kapalı görünümlüler de az değil toplumda.Gerçekten örtünenleri ayrı tutuyorum tabi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• çeyrek tesettür falan diyorlar o tiplere ya da kabuklu fıstık..ne dedikleri önemli değilde kendilerine saygı bekleyenler başkalarına saygı göstermeli..bence önemli olan o..

3|0
    0|0
  • Ben de hoslanmiyorum hem kapanip hem daracik giyip hem de boya kupu olanlardan.

Yapmacik olduklari gun gibi ortada.

Ve ben yapmacik olan hicbir seyden hoslanmam.

1|0
    0|0
  • rastlıyorum, tatlı su müslümanı diyoruz biz onlara. gerçi çokta önemli değiller, 2 hafta takılıp koluna takınca yatağın boş kalmasın cinsinden işe yarayabiliyor "o kapalı ama tayt giyen ve başı açığa kafir diyen tayfa."

1|0
    0|0
  • Rast gelmiyorum.

0|0
    0|0
  • illaki türbanlılara bir laf atacaksınız sizene kardeşim kimse kimseye karışmasın siz türban takıp tayt giyenlere laf söylemeyin onlarda açık giyinen kızlara laf söylemesin aşın artık kendinizi

2|0
    1|0
    • Sadece başlarını örtmekle müslüman olunmadığını kabul etsinler yeter...

• istisnalar kaideyi bozmaz 100 kapanan kızdan 5 6 tanesi öyle cıktı diyede böyle genelleme yapman doğru degil aynı şekilde açık giyinen kızların hepside kaşar degil özgür bir ülkede yaşıyoruz kimsenin kimseye laf söylemeye hakkı yok iki taraf içinde diyorum

• ilgilenmiyorum

1|0
    0|0
  • onlar kapalıyım cennet garanti falan diye düşünürken öyle yanlış hareketler sergilediği dakkalarda bile günah yazılıyor farkında değiller. ben utanıyorum yahu kocasının yanında 1 karış topuk giymiş makyaj desen bülent ersoydan geri kalır yanı yok elbise desen dapdar ulan adam yanında gezdirmeye utanır sözde kapalı şu hareketlere bak diyorum ağzının üstüne bir tane koyasım geliyor milletin namus bekçisi değilim ama gerçekte kapanan insanlarin imajını neden zedeliyorlar ya da acık olan kadınlar neden suç işliyormuş gibi bakılıyor toplumumuzda. keşke bu konuyu açmasaydın yazsam sabaha kadar yazaım doluyorum çünkü böyle dengesizlikleri aklıma getirdikçe. :@

0|0
    0|0
  • Evet her yerde bunlardan çok sanki bunların atlı başka bir dine mensup üstü müslüman diyemeyceğim göler sürmali kiprikler takma. Bunlar sürü Psikolojisi ile hareket ediyor. Bunlar birilerinden menfaat bekledikleri için böyle giyiniyorlar. bunalar bence şeytana çıraklık yapıyor. Şeytanda eli boş olduğu için daha beter işlerle uğraşıyor.

0|0
    0|0
  • Aile zoru ile kapanan kişiler bir çoğu.

Kafayı kapatmakla imanlı olunmuyor.

Gel görki anlayana ..

1|0
    0|0
  • Üstü cami altı kilise :)))

1|0
    0|0
  • Ahlak örtüsü olmayana başörtüsü ne yapabilir :3

1|0
    0|0
  • Bazen ve anlıyamıyorum.

1|0
    0|0
  • hiç bir sekilde yargılamıyorum isteyen istedigi gibi takılabilir giyine bilir zamanı gelince yargılayacak olan allahtır.

1|0
    0|0
  • dini yaptırımlarla insani duygular çatıştığı için bu tarz görüntülerin çıkması gayet normal. özgürce giyinmeyi isteyen ama sırf içinde bulunduğu toplumsal yapı veya aile yapısından dolayı bunu yapamayan bayanlara üzülüyorum doğrusu.

0|0
    0|0
  • kapalı giyinen kişinin içindeki imanı kimsenin ne bilmeye nede sorgulamaya kimsenin yetkisi yoktur

aynı şekildede açık giyineninde

aslında siz insanları itham ederek imanı olmayanların günahını ayıyor

imanı olanlarında gıybetini yapıyor gibisiniz

1|0
    0|0
    • Ben sadece insanları "yine de kapalı" zihniyetinden kurtarmak istiyorum.Kapanmaktaki amaç erkeklerden vücudu saklamak,ilgi çekmemek değil mi , saça bir şal atan cehennem azabından kurtulacaksa kim örtünmez ki?Bunun kime ne zahmeti olacak?

Eğer dediginizi yaptıysam günahı benim boynuma olsun , belki bir kişide farkındalık oluşturabilirsem vicdanım rahat edecek çünkü :))

• insanların süs içinmi Allah içinmi örtündüğünü ne kimse bilebilir nede bunu araştırmaya yetkisivardır...

ayrıca din insanların istediklerini yapmaması için en iyi yoldur

inanmayan bile olsa insanoğlunda bir parça Allah korkusu daimdir

geldik yok olacağız diyen adamın çamayışının öldürmeyişinin sebebini açıklayamazsınız.

camilerde toplanan yardımlar ya kuran kurslarına ya da cami yardımlarına gider

camiler yardımla yapılr ya da yardıma ihtiyacı olan Müslümanlara toplanır

enazındanvereninniyetibudur

• okullar kamu kurumudur bunu devlet üstlenmiş devletin vatandaşını okutmak asli görevidir

insanlar vergi vererek bu gibi kamu kuruluşlarının ayakta durmasını sağlar

ikisini karşılaştırdığımız zihniyet bizi biryere getirmez

• Evet rastliyorum. Süslümanlar :D

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 7

• öbür dünyada sen kendi bedelini o kendi bedelini ödeyecek. ahirette anamızı bile düşünecek halimiz olmayacakken elalemin yaptıkları seni neden alakadar ediyor ?

uyarmak görevindir ama ötesi ona kalmıştır. sonuçta herkesin aklı ve iradesi var.

1|1
    1|0
  • Onların ne amaçla örtündüklerini bilemeyiz ki. Belki sırf ailesinin zoruyla örtünmüştür. Belki sırf yakıştığı için örtünmüştür. Ama şu bir gerçek ki Allah sevgisi için örtünmek değildir o örtünmek.

Onun dışında her türlü örtünmek akıla gelebilir. Ayrıca başı örtmek sadece farzın 1 tanesini yerine getirmektir. Örtünen kızın ele ele gezmesinden bahsetmişsin. Zinaya yaklaşmamak sadece örtülülere has bir şey değil. Müslümanım diyen herkesin zinaya yaklaşmaması lazım.

0|1
    0|0
    • Çok doğru konusmussun

Sana son söylediklerin icin açıklama yapayım , bu benim ifade eksikligim olmus

Açık kadınlar erkeklerle yakınlaşınca adı namussuz ahlaksız ve günahkar iken

Kapalı bayanlar için bunun biz de insanız ,kapalıyız zaten cesitli kıyafetlerden mahrumuz ama insan olarak bizim de cinsellige hakkımız var gibi bir açıklaması var

Elbetteki herkesin hakkı var ama bunun topluma yansıması böyle olunca ister istemez üzülüyorum

• Ben zaten kimseyi uyarmam huyum değil

Düsuncemi yazdım üstüne alınmak isteyen alınır rahatsız olan çemkirir katılan veya katılmayan da yorum yapar

• Müslümansak uyarmak görevimiz. Yanlış varsa uyarmalısında zaten. Ama uyarman veya düşünceni dile getirmen için yani verimli olmak için kendin yapmalısın ki karşındaki senden etkilenip doğru yolu bulsun.

• Süslümanlar:) sewdim bunu

1|0
    1|0
  • Şu başörtülülerle alıp veremediğiniz ne çok merak ediyorum. Yok onların ruju, göz kalemi, taytı osu busu, bir düşün la insanların yakasından, sizene. Miğde bulanırıcı olmaya başladınız.

0|0
    1|0
    • Benim açık oldugumu nerden biliyorsunuz ki

Ben de onların dinin arkasına sığınıp yaptıkları şeytanlıklardan iğreniyorum ,napıcaz şimdi?

• Otekilestirme mi oluyor o? Salak. Bende acigim. Neden oyle bisey yapayim. İnan ugrasamiycam seninle

• Salak mı? Ben de bu dünyada yaşayan biri olarak elbetteki bu yaşa kadar kötü sözler öğrendim ama kullanacak kadar acizlesmedim.

Size hayırlı akşamlar.

• üstü minare altı kerhane :))

0|1
    0|1
    • aslında bakış açısına göre değişir. kimine göre üstü de kerhane sayılabilir..

• onlara kapali demiyorum.

1|1
    0|0
  • Kapalı bayanlar daha çok dikkat çekiyor bence o makyajla, o içerden yapılan kocaman topuzla, dar pantolonla. Hepsi değil tabiki. Bir kısmı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...