Kalp kapakcığında mitral yetersizlik olan var mı

strese çok girdiğim dönemler kalbimde agrı hissediyorum bazen şiddetli bazen çok hafif. doktor mitral yetersizliğim olduğunu ama 1. derecede olduğu için önemli olmadığını söyledi testlerde kalpte başka birşey çıkmamış. ama benim şikayetlerim sadece bu değil. karın bölgemde her an her saniye kalp atışı gibi bir atış hissi duyumsuyorum senelerdir. başta herkeste var sanıyodum ama sonradan fark ettim bir tek ben hissediyormuşum bunu. doktor da testte mitral yetersizlik dışında birşey çıkmadı o da önemli değil şu an, çarpıntın oldugu esnada acilde test yaptır başka birşey varsa anca çarpıntı anında çıkar dedi çarpıntım oldugunda da bikaç saniyede geçiyor test yaptırmam o an mümkün olmuyor ve ben bayagı araştırdım karın bölgesinde hissedilen kalp atışı, kalbin damarlarından birinin aşağı doğru genişlediğini gösterebiliyormuş ve doktorların kolaylıkla fark ettiği birşey değildir testlerde görülmüyor diye birşeyler okudum. böyle şikayetleri olanlarınız var mı? neler yapılmalı bu durumda?

0|0
0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• büyütecek bir şey yok. ama sağlığına dikkat et. tansiyon değerlerini hareketlendirecek şeylerden uzak dur. soğuktan iyi korun, diş çekimi veya tedavisi gördüğünde doktora durumunu söyle antibiyotik verebilir. bunun dışında kalp kapakçığı için aylık yapılan bir ilaç var. tanıdığım bazı arkadaşlarım yaptırıyor iğneyi. araştır istersen.

1|0
    0|0
    • yo iğnelik bir durum olsa doktor söylerdi şu an böyle bir sıkıntım yok ama yumurtalığımda kist var ve kanımda normalden daha fazla pıhtılaşma sorunu var düzenli olarak ilaç kullanıyorum ister istemez tedirginlik yaşayabiliyorum...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...