Okuduğunuz kitaplarda hiç kıskandığınız bir karakter oldu mu?

hayal ya da gerçek yaşanmış öyküler..okurken mutlaka bu kişi ben olmalıydım ya da onun gibi olmalıyım; hayatım böyle olmalı neden olmasın dedirten kitap karakteriniz var mı? kitabı , karakteri ve nedenini paylaşabilir misiniz? benin cevabım

patti smith in yazdığı biyografi olan 'çoluk çocuk' eserinde ben patti ve robert ı yaşamlarını, aralarındaki derin bağ ve özgürlük arayışlarını,sanata aşklarını kıskandım ..aslında tam kıskanmakta değil hayranlıkla karışık bir duygu..

0|0
1930

En İyi Erkek Görüşü

• trevanian sibumi - nikolai hel karakteri

sebebi okudukca nikolai karakterine hayranlik duydum kitabin aciklamasinida buldum netten yaziyorum alta

İnanılmaz ölçüde karışık ve özgün bir roman kahramanı Nicholai Hel. Yarı Rus, yarı Alman asıllı koyu bir Amerikan düşmanı. Şanghay'da doğmuş, bir Japon generali tarafından büyütülmüş; bir Japon bilgesinden de 'Go' oyunu öğrenmiş. Bask dili dahil yedi dili ana dili gibi konuşuyor. Plastik kartla ya da kurşun kalemle bir insanı rahatlıkla öldürebilecek ustalıkları da edinmiş. Üstün düzeydeki 'yakın algılama' yeteneği yüzünden fotoğrafı bile çekilemeyen bu profesyonel terörist avcısı, terörcü, korkusuz mağaracı, yenilmez savaşçı ve gerçek feylesof, günün birinde emekli olarak yaşadığı şatosundan çıkıyor; amansız ve acımasız bir dövüşe katılmak üzere...

1|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 29

• güzel soru olmuş. bu saye de kitap okumanın insana neleri kazandırdığının da kritiği yapılmış olur. okuduğum kitaplardaki karakterlerin her birine hayranlıktan farklı olarak kişiliğini yapısını incelemeye bendeki bıraktığı izlenimin neler olduğuna yoğunlaşıyorum. yazarın hayal dünyası dünyaya bakışı olayları yorumlaması ve hikayenin bitişi arasındaki enerjiyi hissetmek gercekten mutluluk verici.

1|0
    0|0
  • Genç yaşta okumuş olmamın etkisi büyük ihtimalle. Şibumi kitabından Nicolai Hel karakteri.

Dil becerisi, konuşmaları, ağırlığı, mantık yapısı vs.

Çok daha küçükken Tom Sawyer olmak istediğim de rivayetler arasındadır :)

1|0
    0|0
  • Evet . Dün akşam sabaha kadar bir daha Markus Zusak 'in Uluslararasi 6 Ödüllü romani HİÇ'i okudum. Ve Oradaki Ed karakteri her ne kadar hayati kötü olsada , müthiş bir azim ve inançla ona verilen görevlerin tamamlamasini sağlayarak sadece kendi değil tüm çevresindekilerinde hayatlarini düzene sokmuştur. Kıskanılasıdır , hoş karakterdir. Severim kendisini. Kitabı okumayan arkadaşlara üzülüyorum ;) Saygılar

1|0
    0|0
  • Aşk kitaplarının çoğunda öyle oluyor

1|0
    0|0
  • kıskandıgım degilde kızdıgım karakter olmustur iki baş karakter arasında gidip gelen bir kız vardı kaşar bu dediydim :D

1|0
    0|0
  • rahmetli martin eden'ı pek severdim :/

1|0
    0|0
    • fazlasıyla ilgi çeken bir karakter...

• Okuduğum kitaplarda değil de zihnimin de olan arada yazdığım ütopik dünyamdaki paralel beni kıskandığım oluyor

1|0
    0|0
  • arathorn nun oğlu aragorn <3

1|0
    1|0
  • ben hiç kitap okumuyorum açıkcası sarmıyo beni başkasının hayal dünyası :S kazanılan bir alışkanlıkmı kitap okumak yoksa içinde varmış mı hanii

1|0
    0|0
    • mutlaka elinden bırakamayacağın kitaplar vardır.biyografi okuyabilirsin.hayal dünyaları sarmıyorsa ..hayranı olacağın bir yazar vardır mutlaka.

• ilgin için teşekkür ederim:)

• rica ederim

• Psikanalist 30lu yaşlarında uzun boylu mankenimsi bir hatun anılarını anlatıyordu. Kitapta kendini böyle betimlemiş kaşar...

Önüne gelen her iyi içen erkekle hunharca sevişiyordu... 16 yaşındaydım her sevişmesinde bir sigara yaktıydım =)

1|0
    0|0
  • En son Ayşegül'ü kıskandım işte. Sonra tatile çıktım :/

1|0
    1|2
    • bütün ciddi durma çabalarımın içinde yine gülümsettin

• Yumurta reyiz napıyor ortalıkta yok dfgfsfg

• kendini çalışmalarına adamış durumda ..şuan napıyor ben de bilmiyorum :D

• hermione granger - :) aptal ron ve potterdan kıskanırdım bea :D

1|0
    0|0
  • Bi ulkenin basbakanı olan Barkudza.

1|0
    0|0
  • İlkokulda Ayşegül mü vardı ayşegül tatilde falan diye ben kıskanırdım onu tatile cıkıyor diye şımarık bir kızdı :D

1|0
    0|0
  • seherlock holmes :D

1|0
    0|0
  • alamut kalesini okurken ömer hayyamın akıl oyunlarını çok kıskanmıştım

1|0
    1|0
  • Çok odunum okumuyorum ki kıskanayım :)

Ama İzlediğim bir dizi vardı önceden Sıcak Saatler oradaki oyuncuyu kıskandım Sedat yalçın

1|0
    0|0
  • hayır çoğunlukla onlar beni kıskanır şaka bir yana hiç olmadı nedense

1|0
    0|0
  • oldu da hatırlamıyorum

1|0
    0|0
  • Hayır olmadı

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 19

• Ayşe Kulin ve Biyografik eseri Adı Aylin;

Yaşamındaki fırtınalar, ilginç aşk serüvenleri ve hepsinden önemlisi ne yaşarsa yaşasın yılmayan yıkılmayan bir kadın profili.

Özellikle meslek seçimindeki cüretkar davranışları, tıptan pilotluğa kadar uzanan merakı ve kariyeri, her şeyi defalarca yıkıp baştan kurmaya azmedişi...

Bir çoğumuzun hayal dahi edemeyeceği sürekli aktif ve değişken bir yaşam tarzı...

Kıskanmadım ama ciddi biçimde hayranlık duydum. O maceradan macereya koşup, yeni aşk, yeni iş, yeni okul, yeni ülke derken ben yoruldum...

6|0
    2|2
  • AKlıma gelen yok. Demekki olmamış heralde.

1|0
    0|0
  • deborah vardı. bir sorun olduğuna inanırdım ve o kız biliyordu. kabullenmişti ve bir yol açmıştı kendine. üstelik çok daha kötü durumda olmasına rağmen. :)

1|0
    1|0
  • Oldu..

Lise son sınıftayken çizgili pijamalı çocuğu okumuştum. Orada Bruno gibi olmak isterdim. Yahudi soykırımına karşı gelen bir çocuktu çünki.

1|0
    1|0
    • filmini izlemiştim.etkiliyor insanı kesinlikle

• Olmadı. Hic öyle şizofren olmadım

0|2
    3|0
  • Lua'yı tanırmısınız bilmem ama o kadını çok kıskanıyorum.

1|0
    0|0
  • okuduğum kitap değil ama filmlerden "rüzgar gibi geçti" "scarlett o 'hara" kıskandığım bir kadındır.

1|0
    0|0
  • Knulp diyorum ben de.

1|0
    0|0
    • biraz araştırdım.özgür yaşamlar her zaman imrenirim

• Balans - fiona olmak isterdim. :) gerçi o kurt kadın ama onun gibi güçlü korkusuz olmak isterdim :)

0|1
    1|0
  • Çook Çoook :)

1|0
    0|0
  • Soruyu sevdim.

Oblomovu kiskanirim zaman zaman.

1|0
    0|0
  • Hayır olmadı. Okurken olayın içine bırakırım kendimi.

1|0
    0|0
  • Judith McNaught İçinde Aşk Saklı kitabındaki Whitney gibi olmak istemiştimm

1|0
    0|0
  • anastasia grey :))))

1|0
    0|0
  • Oldu evet ama ismini vermiyim.

1|0
    0|0
  • hnagi birini sayııyım :)

1|0
    0|0
  • baya düşündüm de.. yok olmadı hiç

0|1
    0|0
  • Şimdilerde olmuyor.

Daha önce okuduklarımın bir süre etkisinde kalırdım.

Soru güzel olmuş.

1|0
    0|0
  • Roman okurken icindeki herhangi bir kadın karakterle kendimi özdeslestiriyorum. Coğunlugu özgür ve güclü kadınlar oluyor.

Suanda okudugum beyaz helsinki adlı romanda finlandiya'da yasayan amerikalı kadın Kate Vaara olabilir veya eski okuduklarımdan, bunlar genelde sogukkanlı güclü dedektif veya patalog kadınlar oluyordu. Onların umursamaz ve hayattaki güclü duruslarına cok imrendim.

1|0
    0|1
    • evet güçlü kadınlar.bütün zorlukları inanılmaz bir dik başlılıkla anlatmaları etkiliyor

Yükleniyor...