Din konusunda beni aydınlatabilecek biri var mı?

İlk önce ben inancı olan birisiyim, Allah'a inanıyorum. Ancak kafamda bazı sorular var. Şu yaşıma kadar hiç Kur-an okumadım ve eğer buradan ikna edici bir cevap olursa, okuyacağım. Bir çok yerde gördüğüm kadarıyla, Kur-an'da kadınlardan sanki kaçınılması gereken bir varlık gibi tanıtıyor, kocası yanında olmayan kadınlara yaklaşmayın şeytan damarlarınızda bir kan gibi dolaşır falan diye.. O zaman için bile olsa kadınlara daha medeni bir yaklaşım olabilirdi diye düşünüyorum. Hala daha günümüzde kadınlara bakış açısının değişmemesini ben birazda bu sözlere bağlıyorum açıkçası.. Bir de ölümden sonra ne olacak hayat var mı yok mu kafam çok karışıyor. Bizim dışımızda milyonlarca gezegen var ve hepsi için cennet cehennem geçerli mi? Kur-an'da sadece başka gezegenlerin olduğundan bahsediliyor ancak benim merak ettiğim Allah onlardan çok bizi mi seviyor? Şeytan Allah'ın bize olan sevgisi yüzünden cennetten kovulmuştu ben buradan Allah'ın en çok bize değer verdiğini anlıyorum acaba yanlış mı düşünüyorum? Bir de cennette bir erkeğe bilmem kaç tane kadın vaad edileceği gibi bir şey vardı öyle bir rivayet gerçekten var mı? Kadınlar mal gibi mi kullanılacak yani? Ölümden sonra yok olup gitmekten çok korkuyorum açıkçası.. Ve ölümden sonra sevdiklerimle hiç karşılaşamamak korkutuyor beni. Bu konularda gerçekten beni bilgilendirecek birine ihtiyacım var, erkek arkadaşıma anlatıyorum istediğim cevapları alamıyorum, aileme anlatsam sorgulama diyorlar.. Gerçekten yargılanmadan cevap verecek birine ihtiyacım var.

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Kuran kadınları korkunç yaratıklar vs vs gibi anlatmıyor. Diyor ki; Erkekler çok çabuk kapılabilir siz kadınlara, her zaman mesafeni olsun, erkeklere de mesafeniz olsun, uzak durun diyor. Helaliniz olmayana dokunmayın diyor.

Ayrıca şeytan kibirlendi, kibri yüzünden kovuldu. Adem aleyhisselamın varlığını kabullenemedi. İnsanlar Allahın en değer verdiği canlıdır.

Evet cennet için böyle bir rivayet var, ondan tam emin değilim ama bu kadınları aşağılamakla bir tutulamaz. O alem çok farklı bir alem, aklımız yetmez. Aklım yetsin diye uğraşırsan cidden kafan basmaz.

Biz öte alemleri hayal dünyamızda ne kadar kurgulayabiliriz ki? İçkiler şaraplar, sarhoşluk ohh iç sigaranı gelsin kızlar hoppaaa bir onla bir bunla... Dünyadaki şeylere göre kurguluyoruz. Bilinen bütün kavramlar, bilinen bütün her şey zaten yoktu. Yoktan var edildi. Bunca şey içerisinde ötesini Allah izin vermedikçe göremeyiz.

Diyebileceklerim bunlar ama sana şu kadarını söyleyeyim, birinin ikna etmesini bekleme, GİT ARAŞTIR.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• 1. si evren 14,5 milyar yıl önce uçsuz bucaksız bir boşluktu içinde hiç bir şey yoktu ve aniden toplu iğne ucu kadar bir noktadan patlama yaparak (big bang) milyarlarca galaksi süpernova nebulalar kara delikler ve bir çok diğer maddeler oluştu mesela dünya güneşin bir yıldız olduğunu biliyoruz dünya güneş sisteminin içinde sadece bir nokta güneş sistemi de yüz milyarlarca yıldızdan oluşan samanyolu galaksisinde sadece bir nokta samanyolu galaksisi de milyarlarca galaksiden sadece birisi ..sonuca gelirsek tanrısız bir evren asla düşünülemez..

2.si insanın bedenen kadın ve erkek olarak yaratılmıştır ama ruhun cinsiyeti yoktur ve diğer hayatı yaşayacak olan bedenler değil ruhlardır ..yani ruhlarımızın cinsiyeti olmadığını var sayarsak ortada sorun olmadığını sen de görürsün... ayrıca bulunduğumuz evren gücü sonsuz tanrının yarattığı ve bizim bilmediğimiz evrenlerden sadece birisidir mesela cinlerin evreninin bizim evrenimizle hiç bir bağlantısı yoktur tamamen farklı bir evrendir ve belki de bilmediğimiz daha nice evrenler..

3. emin ol tanrı her zaman verdiği sözleri tutar sana ölümden sonra bir yaşamın olacak diyorsa olacaktır...

1|0
    0|0
  • kuranı kerimde kacınılması gereken degıl tam tersıne kadınları daha cok sereflendırıyor. isin ehli olmayarak sorularına cevap vermeye calısayım . yanında kocası olmayan bır kadın ve erkek bas basa halka kapalı bir yerde oturdugu vakıt her turlu fıtne cıkabileceginden dolayı bosanmaya hatta olumlere kadar yol acacak durumlar soz konusu olabılır... gunumuzde kadınlara bakıs acısının degısmesını ıstıyorsan cennet annelerın ayakları altındadır hadısı ve kadınlarınız size Allahın emanetlerıdır cumlesıne bakarsak hıcte kadınlar sıradanlasmıyor tam tersıne yuceltiliyor... hadıs ı kutsilerde 18 mılyon alemden bahs edılıyor bunların en ustun olanı ınsanogludur hatta meleklerden dahı ustundurler tabı manevı olarak takva sahıbı olanlar meleklerden ustundurler avam tabakasından olanlar degıl... Bir zamanlar, Rabbin meleklere: “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti. Melekler: “Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın?. Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve bütün eksik sıfatlardan tenzih ediyoruz.” dediler. Allah (c.c.) da onlara: “Şüphesiz ki ben sizin bilmediklerinizi bilirim” dedı baska bır ayette ıse adem A.S yasaklı meyveyı yeyıp tocbe ettıkten sonra. - Sonra Rabbi onu seçkin kıldı; tövbesini kabul etti ve doğru yola yöneltti - dıkkat edersen seckın kıldı diyor demekkı ınsanoglu seckın varlıklardır... Cennet e hurilerden bahs edılıyor fakat bu huriler carıye nıtelıgındedır yanı hızmetcı nıtelıgındedır ayetı hatırlamıyorum fakat ınsanın kendı esı hurılerden kırk kat daha guzel olacak buda sunu gosterıyorkı kımse hurılerın yuzune dahı bakmayacak... sevdıklerınle karsılasma konusuna gelınce cennet ve cehennem var eger sevdıklerın cennette ıse ve sende ordaysan benzetmekte hata olmasın ama soyle acıklayayım bır yerden dıger yere tasıyacak olan yanılmıyorsam ısmı varak olan bır canlı olacak ve ısteyen ıstedıgı akrabasını zıyaret edecek... cok fazla soru sormussun ve butun bu sorulara bır anda cevap olmaya calısmak zor oluyor ... yazdıklarım acızane denızden damla bıldıklerımdı ...

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, istediğim cevapların çoğunu vermişsin. Bana da Kur-an'ı okuyup daha iyi bir fikre sahip olmak düşer. Bu gece daha rahat uyuyacağım bu cevaplar sayesinde.

• rıca ederım bazı cevapları almak icin sadece kuran ı kerımı okumak yetmıyor zira hz Ali r.a istesem fatıha suresının tefsırı ıle kırk beygır yuklerım demıstır. daha ıyı anlamak ıcın alımlerın kıtaplarından faydalanabılırsın onerebılecegım kaynak reyhanı yayınları olabılır . takıldıgın sorularda ıse ozelden ulasabılırsın elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısırım selametle kal.

• Saol, sen de :)

• kardeşim benim kadınlardan kaçın demiyor bak bnde çok dindar biri değilim ama dediğini sana tam olarak açıklim! kadınlardan kaçın demiyor. anlatılmak istenen seviyeli olmak her insana kaarşı. en basit örnek vereyim ben 10 dk boş durduğum bir kadın ile sevişmediğimi hatırlamıyorm. ki o kadarda kız düşüren biri değilim. bu bir erkek içinde geçerli yıllarca aynı adada bir adam ile kalırsan ve bir gün biri çıka gelir aranıza köt diye damlarsa onuda kıskanırsın ve öldürebielcek kadar ileri giderssin. geriye kalmışlık demişsin!

varolan medeniyetlerin babası tek tanrı inancıdır. bizden öncede buna inananlar vardı. buna görede her dinin yükseliş ve çöküş evreleri vardı. nitekim islam doğuşundan kısa bir süre sonra neredeyes dünyanın o zaman bilinen yarısından fazlasına hakim oldu. ve her alanda yükselişe geçildi. dünya kaynaklarını ortak bir noktası vardır. derlerki yer yüzüne gelmiş en büyük savaşçılar sırasyla iskender - cengiz - fatih - timur vb. gbi. gördüğün gibi 2 si islamın beşiğinde büyümüş insanlar. diğeri cengiiz islam inancına sahip türk toplumunda ortaya çıktı. nitekim torunları islamiyeti seçti.

kadınlar zaman içinde kendilerini resmen tükettiler. islam inancında kapanmak gereğinden fazla cahil toplumlar tarafından itilerek mahvedildi ve kapalı bir şarşafın içine sıkıştrıldı. ne kadar kötü göze kötü batan birşey. ve bu da islamiyete hristiyan rahibelerden geçti. cübbede musevi din adamlarından geçti.

cennet cehenneme gelelim! elbette var bak insana belirli bir düşünce gücü verilir. fazla zorlarsan kafa zong eder. bunu deneyenlerden biriyim. fazla yorma inan bırak. hiç gördünmü topluca hristiyanların birşey araştırdığını zaten araştıran hangi dinden olursa olsun islamiyete geçiyor. sencce allahın gönderdiği tahrif edilmemiş bir din ile insan eli ile değiştirilmi bir din hiç eşit olurmu. evet diğer gezegenlerde varsa onlar içinde geçerli bu. evrende olan her akla sahip varlık için.

evet yeryüzünden allahın en değer verdiği canlı insan topluluğudur. nitekim şeytanda buna kinlenerek isyan etmiştir. insanlara bu konuda acıyorum. şeytandan korkarak dua etmeyi unutuyorlar. insanlar en üstün varlıklardır. insan melektende üstündür. meleğin bir nefsi yok bütün melekler mertebelerine göre cennete girerler ama asla cehenneme hiçbir melek gitmez. çünkü nefsi olmadığı için günah işlemez. ancak insan eğer çok iyiyse melekten daha üstün bir cennete yerleşebilir.

hiç evlenmemiş kadınlar sahabe ya da evlenmemiş şehitlere bir nimet olarka birliktelikleri sağlanacak. kadınlar nasıl mal olarka kullanılabilir kardeşim yapma böyle düşüncelere girme. yanlızca hayvanlar toprak olucak. insan döndürülücek rabbine. ayrıca ilk insanlar hakkındada bildiğim kadarıyla ilahi dinlerin ulaşmadığı insanlarda hesaptan sonra toprak olacak. yani senin toprak olma gibi bir şansın yok. hatta cehenneme gitsen dahi cezanı çektikten sonra tekrar cennnete gireceksin.

2|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, istediğim cevapların çoğunu vermişsin. Bana da Kur-an'ı okuyup daha iyi bir fikre sahip olmak düşer. Bu gece daha rahat uyuyacağım bu cevaplar sayesinde.

• herzaman kardeşim kafanda bir soru işareti kaldığında istediğini sor burada olduğum sürece dönerim.

• Bir kaç tane seçmece ayet okumakla bu olmaz. Kuran erkekleri kadınların haklarına dikkat etmekle pek çok kez uyarır. Cennette gelecek olan huri ya da hizmetçi olayın birazda teferruat kısmı diyebiliriz. Kuranda cennete gidecek erkeklerin hurilerle harem kurup fantaziler yapacağı yazmaz. Cennet zaten mutluluğun sınırsız olacağı bir yerdir. Bir kadın eşi ile mutlu oluyorsa cennette her daim onunla kalır. Bir ayette şöyle bahsedilir ;

Allah'ın, kiminizi kiminize üstün kılmaya vesile yaptığı şeyleri (haset ederek) arzu edip durmayın. Erkeklere kazandıklarından bir pay vardır. kadınlara da kazandıklarından bir pay vardır. Allah'tan, onun lütfunu isteyin. Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla bilendir. Nisa -32

1|0
    0|0
  • Sen korkmaya devam et. Ölümden sonra kara toprak ve kurtçuklardan başka bir şey yok. Oldu da ruhun mahşer gününü bekliyor. Hiç kimse kimseyi tanımıyor olarak devam edecek deniyor. Kadınlardan sakının konusu kadının kötü gösterilmesi amacıyla değil, ateşle barut yan yana durmaz, bari dinen yasak olsun da bir miktar kimin eli kimin cebinde belirsizliği olmasın deniyor. Bizim dışımızda milyonlarca gezegen var mı yok mubilmiyorum, kimse bilemez, evrenin sürekli büyüdüğünü ama bir sonunun olduğunu söylüyorlar. Cennette erkeklere huriler hizmet edecekse kadın ruhları ne olacak ben de merak edenlerdenim. Doğruyu yanlışı ayırmaya çalışmak yerine mevcut hayatımı yaşamaya çalışıyorum. Kafamı yoracak o kadar çok konu varken bunları sorgulamaktansa zamanı gelince görürüm diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • bununla ilgili soruyu bence fıkıh tefsir bilenlere sormalısın

0|0
    0|0
  • İnsan ameli yönden lehine ya da aleyhine hak ve vecibeleri bilmiştir. Kur'an-ı Kerim'i akıllı insanlar anlayabilir sadece. Eğer Kur'an-ı Kerim'de geçen kadın ayetlerini bu şekilde yorumluyorsanız düşünme yeteneğinizin olmaması gibi akıl seviyesininden düşük olduğunun göstergesidir. Zira zeka seviyesinin düşük olduğundan bahsetmiyorum. Zeka bir inekte de var. Şimdi. Aç ve oku.

(Maksimum Gizlilik)

1|1
    0|0
    • İnsanların yorumlarına göre dinini seçeceksen eğer zaten aklın yok demektir.

(Maksimum Gizlilik)

• Okumadım diyorum anlamıyorsunuz herhalde? Okumadığım için buraya soru sordum zaten. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır demişler. Böyle bir soru sormam asıl düşünme yeteneğimin olduğunu ve bu düşüncelerden kurtulmak istediğimi gösterir. Düşünme yeteneğimin olup olmadığını siz yorumlayamazsınız.

• Ben de diyorum ki önce bir aç oku ondan sonra merak ettiklerini sor. İnsanların yorumlarından dökülen kalıntılara inanıpta soru sorma. Önce oku sonra sor. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. Halihazırda cevap bekleme. Öğrenmek için oku.

(Maksimum Gizlilik)

• Bu sorun için diyanet gibi kurumlar daha ciddi ve en doğru cevabı verecektir

0|1
    0|0
  • Arkadaşım birincisi kuranı Türkçe okuma arapça öğren öyle oku vallahi Türkçesinde bazı sureler farklı ben orjinal arapçasıyla Elmalı Hamdi Yazır gibi adamların yazdığı türkçesini karşılaştırdım çoğu işine gelmediği için Osmanlı arapçasını kullanmış ve süryaniceden kelimelerde katmışlar misal nisa 34'deki darabe uzaklaştırın demek bu gitmiş osmanlıcadaki vurunu yazmış oraya.

0|0
    0|0
  • Bence bu kadar düşünme sen öl gitsin hem senini için hem bizim için en iyisi bu :D

0|1
    1|0
  • kadınlara medeni yanaşılsın hayvanlaşılmasın diye uzak durun diyor zaten.peygamberimizin kadını öven bir sürü hadisi şerifi var .yazının devamını okuyup cevap vericem

0|0
    0|0
    • cennette erkeklere kadınları hizmetçi olarak verilmicekler huriler verilecek aynısı kadınlar içinde geçerli sizede hizmet edilmesi için gılman verilecek

• Anlıyorum, teşekkür ederim cevap için. Sanırım gerçekleri daha iyi anlamak için Kur-an okusam daha iyi olacak. Ben cennette de sevdiklerimle beraber olmak istiyorum. Onları bir daha tanımayacakmışız gibi bir laf var.. Ondan çok korkuyorum açıkçası. :S

• o dediğin nasıl yaşadığına bağlı sen Allahın emrettiği gibi yaşarsan sevdiklerinle beraber olursun merak etme ama o mahşer meydanında anne bile kendi derdinden evladını görmez olurmuş diye duymuştum

• şeytanın askerkelerinin yarısından fazlası kadınlardır ve her fitnenin altında istisna olsada genelde bir kadın yatar

0|0
    0|0
  • sorularlaislamiyet sitesine gir istediğin soruyu sor kardeşim burada müftülük yapacak halimiz yok o site faydalı bence =)

0|0
    0|0
  • Bu kadar şeyden sonra halen inanıyorsan büyük sorun var :D

1|0
    0|3
  • yorum farkı tamamen.aç oku kendi yorumunu yap

0|0
    0|0
  • Tam adamına geldin. Gel sana gerçekleri tüm şeffaflığı ile önüne dökeyim.

1|0
    2|3
    • Buyur?

• Bana abisi deme. İnanmıyorsan inanma ama emin olmadığın bişeyi "bu gerçektir!" diye insanlara sunamazsın. Soran, senin aklın hiç karışmasın. Kur'an'ı oku ve kendin karar ver neye inanacağına. Burdakilerin abuk sabuk düşünceleriyle değil.

• Lütfen git abisi.

• İyi bir araştırma sonucu inancını kaybedebilirsiniz.inancına karışmak istemem ama dinler yalan :)

0|0
    1|0
    • arkadaşım kuran-ı kerimin türkçesi değiştirildi şu Elmalı Hamdi Yazır bir çok saçma sapan şey ekledi ben arapça aranice ibranice ve farsça biliyorum kuranı orjinal olarak arapça okudum yan yana da yanına türkçesini koydum vallahi bazı sureleri farklı yazmış misal nisa 34'üncü surede darabe vurundan ziyade uzaklaştırın demek ama osmanlıca da vurun demek bu salak Hamdi gitmiş oraya vurunu koymuş.

Kızlar Ne Diyor 5

• Kuran-ı Kerim hiç okumadım diyorsun ama Kuran da kadınlardan sanki kaçınılması gerektiği anlatılıyor diyorsun. Hiç okumamış birisinin bu tarz düşünceleri olması hiç doğru değil.

Çok fazla şeyi merak ediyorsun, sana en güzel cevabı Kuran-ı Kerim verecektir.

3|3
    0|0
    • Burada ki cevaplar sayesinde aydınladım biraz daha mutlaka okuyacağım Kur-an'ı.. Teşekkür ederim.

• Rica ederim. Rabbim doğru yoldan ayırmasın inşaallah.

• Kizim hangi birini cevaplayalim :)

Kadinlardan uzak durun diyor çünkü kadinlar erkekler icin dunyadaki en cekici ve karsi konulamayan şey. Biz kadinlar bunu anlamakta gucluk ceksek de onlar kadinlarin karsisinda cok zayif ve gunaha girmemeleri cok zor. Yani mutlaka etkileniyorlar ve tahrik oluyorlar sonrasi cok sakincali bu yuzden uzak durun diyor.hakli da

Evrende bir cok gezegen olsada hicbirinde canli yok. Dunyada insanlar ve birkac gezegende cinler var. Insanlar ve cinler icin tek bir cennet olacak tek bir cehennem.

Insan yeryüzünde Allahin halifesi yani temsilcisi ve yaradilmislarin en sereflisidir. Bu yuzden ustunuz.

Cennette huriler varmis ama onlarusluman bir kadin kadar degerli degilmis.kadinlar icin de gilman denen erkek yakisiklisi yaratiklar varmis :)

Sen cennete gittiginde kimi seviyorsan o kisi de cennetteyse onu sana es verirmis Allah. Yada istedigin biri yoksa yakisikli bir gilman (hurinin erkegi ) verilirmis. En genc ve guzel halinle girermissin cennete. Dert tasa olmazmis sadece mutluluk ve huzur

1|1
    0|0
    • Teşekkür ederim, istediğim cevapları aldım sayenizde. Ve okuyacağım Kur-an'ı o zaman daha iyi fikirlerim olacağına eminim. Ne yalan söyleyeyim din konusunda cahildim. Ancak şimdi inancım kuvvetlendi ve artık daha rahat uyuyacağım.

• Rica ederim :)

• Kadınlar islam dininde çicek muamelesi görür, asla erkeklerin malı veya güçsüzlüğünden dolayı kullanabileceği bir canlı değildir. İslam dışında bütün dinlerde kadınlar, içkinin kölesi, erkeklerin kölesi, modanın kölesidir. Cinsel obje olarak görülür.

2|2
    0|0
    • Hangi gerçek abisi?

• İnsan eli çok değdiği için o hale gelmiş olabilir direk öyle inmemiştir herhalde..

• Tabiki değildi. İnsanlar işine geldiği gibi değiştirmiş.

• Elalemn sözüne bakma aç Kuranı Kerimi oku...aradığn coğu sorunn cevapnı bulacaksn..diyerlerinide hocalara sormana tavsiye ederm

0|1
    1|0
  • Google amcaya sor ^^

0|0
    3|1
Yükleniyor...