Vücut çalışması yapmak istiyorum

şuanki vücut tipim link deki gibi biraz da göbeğim var kaç ay disiplinli çalışıp link deki gibi bir vücuda ulaşabilrim ve bu sırada takviye ihtiyaç duyulurmu ?

Güncellemeler:
aşırı derecede kaslı baklavalı olmaya gerek yok üzerinde gömlek düzgün dursun belli olsn az yeterli

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• benim ki şuan böyle : link bende böyle yapmak istiyorum kollarım zayıf yoksa vücudum düzgün : link

0|0
    0|0
    • yok loo ikincisi kadar olmasn o iyi öyle olması için kaç ay lazm ?

• tamam teşekkür ederim kesn olur dmi en azndan kollarım şişsin göbeğm gitsn istiyorum

• koçum şöyle bişey düzenli beslenme düzenli uyku düzenli spor

Kızlar Ne Diyor 2

• 6 ay idealdir senin için ama her şeyden önce diyet+cardio şart

0|0
    0|0
  • Cok sıkı çalışırsanız olur neden olmasin ki

0|0
    0|0
    • ama yaza kadar yani 4 5 ay da olur mu

Erkekler Ne Diyor 3

• Derin esnemiş ise o adam gibi olman baya zaman alacaktır.. Zaten baklavaları çıkarmak birde çıkardıktan sonra koruyabilmek ayrı mesele..

0|0
    0|0
    • olsun ben üzerinde dururum sıkı çalışırım ne yapmak lazım

• ama kaç ay işte sana sordum bende önce ?

• Bazıları protein tozu falan alıyor sanırım baya etkiliymiş onlar daha iyi bilir

• Biz diyelim 6 ay sende 9 ay kardeşim . Hepsinden önemlisi aldığın besinlere dikkat etmen , disiplinli sporda yaptığın zaman yinede nereden baksan bir 6 ayı var en az . İlk 3-4 aya kadar herhangi bir takviye kullanmana gerek yok ilerleyen zamanlarda başlanması tavsiye ediliyor daha çok .

0|0
    0|0
    • besinler ne peki neler tüketmeliyiz bu sırada

• valla kardeşim protein ağırlıklı beslenmen gerekiyo misal olarak ağırlıklı tavuk göğsü , mercimek gibi yemekler yersen senin için daha iyi olur . Ama bu yemeklerinde yine yağsız tuzsuz olması lazım kısacası yaşamak için yiyeceksin . Vucudun için gerekli olan yağları mümkün mertebe kuruyemişlerden elde etmeye bak badem fındık gibi . İlla yağı çıkaramam hayatımdan dersende az miktarda zeytinyağı tüketebilirsin ama kardiyolarda biraz daha fazla koşman gerekir . Gazlı içeceklerden kesinlikle uzak

• durman gerekiyor çünkü direk olarak göbeğe gider bunlar . Bakkallarda satılan normal ekmekler yerine buğday ekmeği yiyebilirsin bildiğim kadarıyla herhangi bir sınırı yok yani aç kalmaman da gerekiyor . Meyve sebzeyi bolca yiyebilirsin zira yağlar erimeye başladığında bu soğuk havalarda bolca vitamine ihtiyacın olucak . Herhangi bir spor salonuna gidiyorsan eğer orada bulunan hocan sana vücud yağ endeksine göre daha güzel bir beslenme programı hazırlayacaktır zaten

• yagdan ver yag oranın dussun sonra sabah aksam tavuk yiyerek vucut calıs ya da protein tozu kullanarak spor hocana danısabılırsın.

0|0
    0|0
    • hakkatten ya niye tavuk yiyor bu sporcular duble yiyorlar yav bide

• günde 2 3 döner yesem peki aynı hesaba çıkar mı yşine :) ?

• o konuda pek bilgim yok tam olarak body ciler bildim kadarıyla tavuk yiyor ama beyazını butunumu onu bılmıyorum sabah aksam tavuk ve pilav

Yükleniyor...