İnternet öncesi yaşam size göre nasıldı ?

internetten önce yaşam yoktu. evren sıkışmış bir gaz bulutundan ibaretti, bu yüzden de yazları gündüzler uzun ve sessiz, kışları ise yağan karın sesini dinleyerek geçerdi. internet bulununca bu sıkışmış gaz bulutu hiçliğin ortasında katrilyonlarca kilometreye saçılarak bugün içinde yaşadığımız facebook galaksisini oluşturmuş oldu. karşıma gelip "internet öncesi yaşam?" diye soracak olursan, "hak mantarını kaçırmış mario hüznü?!" diye cevap veririm. hafızamın derinliklerinde "kitap" diye bir kelime var, nerden geliyor bilmiyorum, demek ki eskiden kitap diye bir şey vardı, kitap okuyorduk galiba, çünkü saat korkunç korkunç sesler çıkararak tiktaklıyordu ve yağmur kulakları sağır edercesine gürültülü yağıyordu, kitap okumak çok mantıklıydı, içinde kocaman kocaman sözler vardı, içinde analog bir dünyanın bahçesi vardı. internet öncesi yaşamda yazmak stalker'da da dendiği gibi, hiçliğe yazmaktı biraz ve kim ne yapıyor insanlar nerelere gidiyor neyden konuşup neye gülüyor pek bilemezdin, kendi halindeydi her şey, sıkıldığında öyle kolay kolay biz telefonu kapatıyoruz mustafa diyemezdin, mustafa'ya mecburdun, y* diye başlayan cümleler kuramazdın.

kendi halindeydi her şey.

havanın karardığının farkında olurdun.

Güncellemeler:
mesela şuanda bizim evde muhabbet yok akşam olur yemek yenir herkes bir tane bilgisayarın başına geçer kimse kimseyle gerekmediği sürece konuşmaz

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• pek hatrlamıyorum ama anlatılanlara göre insan ilişkileri daha sıcakmış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İnternet öncesi yaşamda zamanımız bomboştu ve böylece bir günde yapılabilecek çok fazla şey vardı. Şimdi tüm zamanımızı çaldı.

0|0
    0|0
  • Internet yokken yaşam nasıldı bilemem ama insanlar uygarlaşmadan önce hayat daha iyiydi. Keşke hâlâ mağaralarda yaşasaydık, hiç değilse bizim yüzümden Dünya bu hâlde olmazdı...

0|0
    0|0
  • korkunç, ne yaparım diye düşünüyordum.

0|0
    0|0
  • o zamanlar bir eksikliğini hissetmiyordum ama şimdi bir parçamız gibi oldu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• iyi yazmışsın bro :) bu teknoloji ilerlemesi insanoğlu sadece düşünce gücüyle her şeyi yapmaya başlayana kadar durmayacak, o yüzden unut sen şimdiden o kitaplı geçmişi, uzun telefon görüşmelerini :)

0|0
    0|0
  • internetlemi doğduk kardeşim :)

0|0
    0|0
    • öyle deme şimdiki gençler adsl ile bağlanıyor hayata :D:D

• adsl çıktı mertlik bozuldu :) biz ilk çıktığı zamanlarıda biliriz :)telefondan bağlanıp cazır cuzur dittt diye bağlandığımız günler. ev telefonu faturası kabardığından vede telefon saatlerce meşgul kaldığından çoook fırça yedik .

Yükleniyor...