Zamanınızı, harflerinizi, duygularınızı değen insanlar ile mi paylaşırsınız?

Zaman,

Harfler,

Duygular...

Bunlar degerli hediyelerdir bize sunulan, kanimca.

Peki bunlari baskalari ile paylasirken ne kadar titizsinizdir?

Düsünmeden,pervasizca mi dagitirsiniz?

Yoksa bilerek,görerek,duyarak...kör olmadan,temkinli bir sekilde,

gercekten degebilecek olanlara ile mi paylasirsiniz?

Bir deyiverin hele.

dinlemelik; link

0|0
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• Çapım gereği diyeyim, paylaşmanın beni ve çevremdekileri geliştireceğine inanmıştım zamanında. Fakat bir hisse kapıldım onların davranışlarından şüpheyle. Paylaşımlarıma tepki yoktu. Sonra sordum kendime "sen tepki istiyordun da tepki verdinmi onların harflerine ve duygularına?". Bilinmez. Belkide onlar bu soruyu kendilerine hiç sormadılar, mutluluklarını, muhabbetlerini bozmamak için. Aralarındaki iletişim biterse nasıl haberdar olacaklardı havadan, sudan! Sonra baktım ki benim için de önemli değilmiş onların bilgileri. Çünkü ben istemiyorum o ilgilendikleri konuları öğrenmek. İnsan bu dışı benzemesede içi benzer duygusuna kapılıp ("kişi kendinden bilir işi" deyimi olsa da bu duygunun kaynağı ve bence en büyük önyargı kaynağı) "onlar benim ilgi alanımla niye ilgilensin ki?" dedim. Sustum. Sonuçta geriye kalan sadece hava ve su oldu. Bazen yakınımızdakiler çok uzakta olabiliyor. Ses yetmiyor.

Nitekim bilgimin bir değeri yoktur. Bana ettikleri fayda beni kurtarır. Gerisini isteyen alabilir yeterki "alabilirmiyim" desin ve önyargımı yıksın.

Bir de her ilgilenene de bilgi vermemek gerek. Bu cümlemin altında yatan, şu kaynağını hatırlamadığım bir söz var; Uykudan yeni uyanmış gözlere ışıgı alıştıra alıştıra vereceksin. Ukalaca olsa da dikkat edilmeli.

Duygu konusunda ise her duygu insanı yanıltır kanısındayım. Çok defa olmasada derin sorgularıma maruz kaldı duygularım. Sonunda çoğu (bir kaçı hariç) dışarıya çıkmadan içimde öldüler. Bazıları buna "içindeki çocuk" diyor sanırım. Ama onsuzda gayet güzel yaşanıyor. İçindeki çocuğu ölmemiş olanlar bu son satırlarda karamsarlık sezerse duygularının yanıltısıdır ya da benim edebiyatımın yetersizliğindendir.

Bazı sorular bazı önyargıları kırıyor ve böyle taşmaya, içindekini paylaşmaya sebebiyet verebiliyor önemsizde olsa. Bir dostun ya da bir günlüğün verdiği alışkanlıkta olabilir bu.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• insanları karşımıza kader çıkarır, paylaşıp paylaşmamak ise irade ve seçimimize kalmış bir şey...

her insan elinden geldiğince kaçar, herkes biraz gizli gizemli olmak ister

ama olaylar üst üste insanlar ardarda çıkar gelir ve bakarsın ama göremezsin

birisi son damla oluverir...

taşarsın o damlaya o insana

akarsın ona doğru ondan yana

belki pişman belki memnun bilinmez

sonra gene başlarsın yanmaya susa susa

neyse çenem düştü gene affola

akıverdim bende sizden yana :)

kaçma dedim korkma dedim gene

bir şarkı gelsin o zaman benden size

bad-ı sabanız hayrolsun efendim

selametle inşallah güle güle :))

dinlemelik; link

1|0
    0|0
  • aslında diğerlerinden önce kendimize ne derece bunları veriyoruz.? bundan sonra diğerlerine gelmeli sıra kanımca..günülük vakti benim istediğim şeye zaman ayıramıyorsam..ve var olan kısa boş zamanımı başkasına adıyorsam bunda bir haksızlık var kendime yapılan..ha diyelim bunları geçtik geldik başklarına..o zaman ise hak edene vermeli hepsini ama hak eden kim..hak ettiğini düşündüklerin bile aslında bunlara erişemicek kadar karalama olunca ister istemez bazen umursamadan savıroyruz herşeyi..pff çok konuştum

1|0
    0|0
  • Zaman ve duygular konusunda.. daima.. degebilecegini düsündügüm insanlarla paylasirim.Ancak harfleri herkese cömertce verebiliyorum bir sorun teskil etmiyor :)

1|0
    0|0
  • İnsanlar bu devirde kalpleri kötü yozlaşmış haldeler %90 böyle ah nerede o eski Yüzyıllar şimdi adama doğru düzgün bir laf demeye çalışıyosun adam senin her lafında bir laf çakma arıyo bir fesadlık arıyo.. bu dünyada yaşanılmaz, insan gerçeği görmeli ona inanmalı uygulamıyosa bile ona inanmalı

2|0
    0|0
  • Her zaman doğru değildi seçimlerim.. link

1|0
    0|0
  • Kesinlikle degmesi lazım

yani yuregi guzel olmalı

aksi takdirde sarfedilenler harab,yazık,zıyan olur.

1|0
    0|0
  • nabza göre şerbet gün gelir zaman olur kişi olur kelimeler kelimeleri tetikler zihninde fırtınalar kopar beyninin nöronlarını çatlatırcasına düşüncenin derinliğinde kaybolursun...

gün gelir zaman olur kişi olur kelimeler yalın düşünceler yalın yüzeysel takılırsın...

2|0
    1|1
    • Sorularima verdiginiz cevaplari begeniyorum

Cogu zaman farkli bir bakis acisina sahipsiniz.

söylemek istedim.

Tesekkür ediyorum

• teşekkürler teveccühünüz...

sorularını beğeniyorum kaliteli sorular soruyorsun...

kelimeler kelimeleri tetikliyor...

söyleyene değil söyletene bakmak gerekiyor...

teşekkür ediyorum...

• Deger kelimesinin rolünü üstlenmis olan herkimsenin bendeki degeri ona karsı olumlu olusumla görünür ve bunlara sahip olanlarladır benim iletisimim duygu zaman harf hosgörü anlayıs düsünce ile yansır..Bunlarin eksi yönünü seyredenlere vericek pek biseyim yoktur..Eser icin cok sagol Savk Hakan'in eserlerini cok begenirim senin sorularına eksi verenleride anlamıyorum site icerisinde nadir icerigi kapsamlı sorular soranlardansın..

1|0
    0|0
  • Kelimeyi Paylaşmayi anladım da

Harfler nasıl paylaşılır onu anlamadim

C babaya A anneye N yegene

I kardeşe M halaya gibi mi:p

2|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Zamanımı paylaşırken seçici titizimdir, düşünmeden bazen olduğu oluyo azda olsa

Bazen mecbur kalıp kelam etmek zorunda kalıyosun ucuz cümleler kullanıp başından salana kadar, Gerçekten değebilecek biriyle paylaşılmayacak bişey olmaması gerekir...

1|0
    0|0
  • Hunharca harcarim

Topuna paramı saydım anasını satayım

Herkes istifade etsin

0_0

1|0
    1|0
    • Sizin icin deger para ile sinirli demek.

olabilir elbette.

• Önyargılı ve güven sorunu olan biri olarak gördüm seni nedense

Dikkat ettiysen hunharca harcarım diyorum ve bahsettiğimiz mesele kelam.

Demekki fikirlerine değer verilen ve saygı duyulan bir insanım .

Yoksa boş konusmus olurum.

Burdaki halim beni asla yansıtmaz sevgili savk

Halbuki özelden o kadr konustuk :)))

• Nedenini ben de bilmiyorum.

Hunharca konustugunuzu söylemeniz sizin fikirlerinize deger verildigini göstermez.

Tersi de olabilir.

Anliyorum

Fakat ben cikaramadim,özelden "o kadar" konusmus bulundugum pek az kimse vardir.

Kimsiniz acaba?

• düşünmekten ziyade hissettiğim gibi davranmak sanırım ban daha iyi geliyor

1|0
    0|0
  • Bazen boşa kaybedilen zaman karşısı için kıymetlidir (: sıkıntı yok..

1|0
    0|0
  • şu an için çevremde yok öyle değerli bir kişi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• bugüne kadar hor kullanmışım zamanı

bundan sonrası için daha dikkatliyim

harfler, kelimeler ruh halime bağlı genelde umurumda olmayana çok harcamamaya çalışırım

duygular, onlar bir bana kaldı çoğunlukla paylaşmıyorum

1|0
    1|0
    • En güzeli...yine tecrüveler isiginda sizden güzel mi güzel bir cevap.

Katiliyorum.

Har vurup harman savurmamali.

Gercekten degmeyen insanlar da var cünkü.

Tesekkürler

• yaşadıkça öğreniyor insan o yüzden hep şimdiki aklım o zaman olsa der ya...

ben teşekkür ederim efenim :)

• Yasadikca ögreniliyor...aynen öyle. :) düse kalka.

• Paylaşımcı biri değilim.

1|0
    0|0
  • Aslında anlayabilecek insanlarla paylaşmak geribildirimin güzel olacağını bildiğinden ayrı bir güzel oluyor. Ama bu görüşlerimi haketmediğini düşündüğüm insanlar ile paylaşmama engel değil, çünkü umut hep var. Bir insanın hangi harf, hangi cümle, hangi bakıştan aydınlanıp değişim yaşayacağını bilemeyiz çünkü. Sevgiler Şavk..

1|0
    1|0
    • Umut hep vardir...umutlarin yok olma ihtimali de öyle.

Paylasilir paylasilmasina da...degmeyenler,degecek olma ihtimali cok az olanlar cok yorar.

Iste sonra degenlere de kalmaz paylasilabilecek bir sey...

Ihtimal hep olsa da...temkinli olmali diye düsünüyorum.

Zira insanlar suistimal eder ve de yipratirlar.

Tesekkür ediyorum güzel cevap icin.

Sevgilerimle

• kesinlikle :)

• Bazen buyuk bir titizlikle bazen pervahsizca

1|0
    0|0
  • paylaşmak istediklerimle paylaşırım eğer ben tanımadığım biriyle konuşacaksamda bir nedenden onu kendime yakın gördüğüm için konusurum değişik.. :)

1|0
    0|0
  • Ben aslında paylaşmayı severdim, sürekli paylaşırdım ama bunun yanlış olduğunu anladım. Aslında paylaştıkça o şeyi kaybediyorsun, paylaşmamak en iyisi aslında. Benim burada bahsettiğim sır. Zamana gelince aile ve dostlarım ile zamanınımı seve seve paylaşırım.

1|0
    1|0
  • Pervasızca dağıtan guptanım.Doğal insanım ben,yapmacık olamıyorum.Zamanım,harflerim,duygularım hepsini saçarım etrafıma bir kişiyi bile mutlu edip gülümsetsem benden mutlusu yoktur... :)

1|1
    0|0
  • Hayatımda sadece bir insanla paylaşırım her şeyimi.

O da buna ve geriye kalan her şeye değer.

5*

1|0
    0|0
  • Paylasmam.Paylasmamalıyım.

1|0
    0|0
  • pinti doğdum,cimri öleceğim..

1|0
    1|0
  • hep değdiğini düşündüğüm insanlarla paylaştım sonra hiç birinin değmediğini gördüm

1|0
    0|0
    • Ne yazik ki insan dikkatli olabilse bile bazen yanilabiliyor...

Yine de temkinli olmali insanlara karsi.

• yani sürekli bunu yaşıya yaşıya artık karşına çıkan herkese karşı aşırı temkinli olmayı öğreniyorsunuz. en azından kırılsanız bile karşınızdakinin görmemesini sağlamaya çalışıyorsunuz.

• Kimseye kolayca içini dökebilen, benliğini sunabilen biri değilimdir. Herkes bunu hak etmez diye düşünüyorum. Duygularımı tam anlamıyla yansıttığım insan çok azdır. Tabii ki değdiğini düşünerek yaparım bunu, ama sonunda karşımdaki kişi yerini yadırgayıp buna değmediğini gösterirse üzülürüm.

Değmeyecek insanlara, değerli vaktimi harcadığım illa ki olmuştur; hepsi tecrübe oldu. Ben sadece o kişiler adına üzülüyorum aslında, beni kaybettikleri için... Çoğu da ilerleyen zamanlarda pişman olarak anlamıştır bunu; çünkü ben karşılıksız seviyorum ve o kişi gösteriş için olan sevgileri gördükçe aslında ne kaybettiğini anlıyor.

'Başka neyi kazandığın umurumda değil. Beni kaybetmemeliydin.' Bu yüzden bu sözü seviyorum.

Günaydın :) Günün güzel geçsin. Bu da benden sana gelsin; link

1|0
    0|0
Yükleniyor...