Senin de oturup halı desenini incelerken, kendini başka ütopyalarda bulduğun anlar oldu mu?

Göz yandı, toz uçtu, duman asılı kaldı. Oksijenler boğazına dizildi. Yutkundu ama niye? Susuz mu kalmıştı? Su işte buradaydı. Bacakları? Işte hemen şurada uzanıyordu, tuttu. Toparlandı dizlerinden itibaren kırmaya başladı bir şeyleri, birleştirdi ve kasıklarını sıktı, ama niye? Belli ki bir şey vardı. Ellerini aldı, yastıklara dizdi. Gözlerine bir göz aradı. Gözünü kapadı ve izledi. Seni. Son kez ellerine baktı. Kendi ellerine. Dedi: avuçlarım patlıyor sana alkış tutmaktan her gece. Kutladı ve beğendi. Dedi: iyi, güzel, hoş da şu müziğin sesini biraz kısamaz mıyız? Buydu. Tam da şimdi. Saçları sıyırdı, omuzları soydu, tırnakları kesti. Karnını öptü, karnını. Yanına kıvrılıp -uyumayı değil ama- uyanmayı diledi. Çünkü bu düşün ta kendisiydi; bacaklarını ardına dek açtı.

...

Sonra o da ne? "Hadi yemeğe!" derken ışıklar söndü ve halı deseni karanlıkta kaldı.

Yemekten sonra klozete doğru yöneldi. Iç çamaşırını sıyırdı hafif. Düşlemeye orada devam etti. Güzel gidiyordu.

Sen nasılsın?

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Çok değil bacak kadar boyumun olduğu zamanlardı.

Yani, ne Fi tarihi ne de sonrası gibi...

Bir poşet oyuncağı emektar halının üstüne döküp, her bir köşeyi mesken tuttuğum anlardı. Aşağı köşe, hani şu kırmızı ve krem renginin hakim olduğu bölge. Zik zakların ve çevresini perdeleyen çiçek desenlerinin olduğu yer, hah işte orası "İyilerin" merkeziydi. Biraz yukarıda, geçen sene dökülen çay yüzünden azar işittiğim kahverengi bölüm de nam-ı diğer karanlık güçlerin merkeziydi.

O halının üstünde kaç savaş yaşandı, kaç kez iyiler ve kaç kez kötüler yere yıkıldı hatta parçalandı? Anımsamıyorum, demek ki oldukça uzun zaman geçmiş üzerinden.

Misafirliğe gittiğimiz o komşunun halısı bambaşka bir dünya..

Her bir köşesinde aslan motifleri işlenmişti. Teyzenin yaptığı kurabiye kırıntıları bile dökülürken içim acımıştı o halıya. O an kurmuştum kafamda, gözlerimde sahnelenmişti tüm oyunlar. Aslanların diyarında o mutlak savaş.

Bre, ne güzel oynanır o halının üstünde!

Masumiyet dediğimiz şey bitti gitti, ağaç gibi büyüdük ve bir çok yaprak döktük. Döktüğüm her yaprakta yazılıydı çocukluğum,savaşlarım ve zaferlerim.

Ve bir de mazinin o kendine has büyüsüydü.. Bir zamanlar değerli olan ne varsa işte o döktüğüm yapraklara yazılıydı. Ve bugün, bugün halılarda nostaljinin o büyüsü yok artık.

Modernizm ile örülü bir tüy yumağına baktığımda pek bir şey gelmiyor aklıma..

1|0
    1|0
  • Laptobu karnına koymuş ve göbişinin kıvrımlarını seyrediyordu. Arkada duyduğu fon müziğiyle kafasını sallarken kalp atışlarının göbeğini nasıl tik tik diye hareketlendirdiğini izliyordu bir yandan da. nefesini tutup kalbini yavaşlatmayı denedi. yarım saniye falan atmadı kalbi, belki de tesadüftü ^_^ ama özgüveni kazanmıştı bir kere küçük çocuk :3 hemen gözleriyle dolabın kapağına baktı, açmayı denedi. olmadı. üzüldü, olsun yarım saniyeliğine kalbimi durdurabiliyorum diyerek sevindi ama kalbini yavaşlatmak için bir daha bakmaya cesaret edemedi göğsüne, elindeki tek olağan dışı güçtü o yarım saniye, onundu o yarım saniye, kimse bilmiyordu, ve kaybetmek istemiyordu. sonra kafasını yastığa koydu kalp atışlarını saymaya başladı :)

3|0
    1|0
  • bu ne ya :S neyi soruyon yani

7|2
    1|0
  • Sonuç ne şimdi bu kişi boşaldı mı...

3|0
    1|0
  • Olmuştur,iyiyim

1|0
    1|0
  • Merinosun katkılarıyla hazırlanmıs olan madamla gönülden nağmeler reklamlardan sonra wc den kaldığı yerden dewam edecek

Azzzz sonraa

0_0

5|0
    2|1
  • Hali deseni üzerinde bir kafanın bu kadar iyi derecede olup hayali bir dünya kurması cok degisik..

GeneL olarak herkez halı desenleri üzerinde bu tür kafa yasasaydı sanirim halicilar dünya zengini olurdu..

1|0
    1|0
  • sen bence hep bir ütopyadasın az bir dünyalı gözükmeyen herşey gitmeni tetikliyor bu alemlerden başka alemlere ne kafalar var yahu .

1|0
    1|0
  • değişik kafalar bunlar

1|0
    1|0
  • Oluyor

Aynı bok , farklı gün, Sen nassın?

1|0
    1|0
  • İyiim çoluk cocuk :/

1|0
    1|0
  • soruyla alakalı değil ama ayda kaç kitap bitiriyorsun merak ettim.

1|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Hali deseni inceledigim hic olmadi...

Fakat müzik dinlerken farkli dünyalara yolculuk ettigim cok oldu.

Yüzlerce hatta bazen binlerce düsünce hücum ederken beynime,

bir tanesi kagida degemedi.

Düsündüm...düsündüm,düsüncemde kaldilar.Bütün ayrintilar.

Belki de kalmaliydilar.

Gercek olamayacak kadar güzel düsüncelerim var benim de ütopyamda.

Gerceklesemeyecekleri icin güzeller belki de en cok.

...

iyiyim,iyi...

siz de iyisinizdir umarim.

Ellerinize saglik ayrica da.

3|1
    0|0
    • Mesela benim de el yazım istediğim kadar eğik değil. O sebepten kağıda yazamam. Blogumda fontları ayarlayabiliyorum ama bu defa da bana sahici gelmiyor. Şevkim kırıldığında da yazasım kaçıyor.

Iyilik güzellik diyelim. Iyi kalalım, iyi olalım. Teşrifiniz için de teşekkürler Şavk Hanım...

• Yazmak cok hassas bir eylemdir.

Şevki bir sebepten kaciverdi mi bir nokta yazabilene ask olsun.

Eminim cok güzel yazilariniz vardir.

Iyilik olsun elbette :) daim olsun.

Ben tesekkür ediyorum asil.

Huzurlu geceler

• resmen ben kültürlüyüm diye bağırıyorsunuz yazı yazmak isteyen blog açar, ilginçsiniz.

soruya bakıyorsun içerikle alakası yok .

6|2
    2|0
    • halı&klozet&kasık&bacak&göz

falan filan. yani bunları da kültür diye nitelendiriyorsunuz ya hani. ehehe.

ya ben gerçekten aştım ya da insanlar fazla salak. ehehe.

• Bide marka adı vereydin iyi halı reklamı olurmuş :)

3|1
    1|0
  • Olmaz mı?:) Benimki umutsuzluk dolu bir düşünüştü, sonra bir bebeğin gülümseyişini görüp tamam dedim, bu dünya için hala umut var:)

1|0
    1|0
    • Duyarlı, hala seni çözemedim ama sevimlisin işte.

Unutmadım ayrıca, ne yaptığımı bilmiyor olsam bile.

• Bilmukabele efendim, eksik olmayın.

Ne yaptığımı bilmeden bu merak duygumu gideremiyorum ama öyle olsun. O halde diyorum ki; yine olsa yine yaparım.

Iyi geceleriniz olsun.:)

• Bunu biliyorum:) İyi geceler dilerim, güzellikleriniz daim olsun:)

• 5 yıldız :D aklıma lise yıllarımı getirdin hatta günün sorusu olmalı :)

1|0
    0|0
  • hipnotize ettin lağn..dghjfg

1|0
    1|0
Yükleniyor...