Futbol ve güç kullanımı hakkında

Futbol oynuyorum, orta saha da görevliyim.Genellikle çıkan kadroya göre ofansif oynuyorum fakat defansif görevlerimin olduğunun farkındayım.Bu görevlerimi yapıyorken çok zayıf düşüyorum ikili mücadelerde çok kalıplı birisi beni yere indirebiliyor omuz omuza da pek etkili değilim.Sadece hızı mı ve tekniğimi kullanarak defansları zor durumda bırakıyorum.Bu mücadeler de ayakta kalmam için neler yapmam gerekir?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• yere sağlam bas ve il mücadelede vücüudu ondan önce koy ki avantaj sende olsun. daha sonra tekniğimde var diyorsun avantaj sende iken iyi bir teknikle topu uzakşaltırır ya da zarif bir areketle geçebilirsin. Hiç kimseyi kenden büyük görme bu çok büyük ben bunu nasıl durdurucam deme. unutma herşey kafada bitiyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Öncelikle ağırlık çalışabilirsin bence yani kalıp yapman gerek sağlam bir defans oyuncusu olmalısın defans oyuncularının fiziğini görüyorsundur

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• İlk önce mücadeleden vazgeçme.Çalım mı yedin kalk ve yeniden pres yap.Seni düşürdüler mi yine kalk.Daha sonra kas gelişimi için bir spor merkezine git omuz ve kol kaslarını güçlendir.Eğer sahil kenarında yaşıyorsanız git her gün deniz havasında koş.Bacak kaslarını geliştir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...