Eşimden ayrıldım, çok üzgünüm.. Acaba doğru mu oldu gitmem?

merhaba 25 yasindayim 2007 de evlendim ve almanyaya geldim,eşim alama benden 7 yas büyük çok genc evlendim,o zamanlar antalyada idim.neyse sorunum şu..

Esimle 1 aydir ayriyiz ondan öncede 3 ayriligimz oldu cocgumuz olduğu için tekrar denedik.ama yine kopukluklar oldu,ben evinden ise işinden eve gelen bir adamım gece hayatım alkolün yok,eşimle nedense çocuk olduktan sonra sogukluklar başlamaya başladı,esime karsi cok sogudum sanki ben i hiç yokmuşum gibi davranmaya başladı.saten çok dağınık bir insandı ben hep onun bir gün düzeleceğini sandım ama o hep soyle dedi(beni senin temizlikcin deyilim,beni annenle kizkerdeinle karıştırma,ben inlar gibi olamam,)yani benim tek istediğim akşam evime geldigimde yemeğin hazir olsun evim düzgün olsun,ama bu kadin bu nu hep temizlikci gozuyle bakti!bana hakaretler ki söyle(sen kimsin,benim sayemde buraya geldin,sen benden Küçüksun,ben senden daha çok sey biliyorum,ben bir çocukla evlenmisim haberim yok)artık eve dahi gitmek istemiyodum ve.en sonunda karşıma alıp konuştum ki cunki sevgi bitmiş yerini nefret almıştı.

Ve dedim boyle olmadığını ayrilmamiz gerektiğini ve doğru karar olduğunu ve çocuk içinde olduğunu söyledim çünkü hergün kavgadan bikmistim.ve gittim.

Su beni çok suçluyor benim onu çocukla ortada bıraktığımi söylüyor.ama baska bir alternatifbzaten yoktu çünkü sevmiyorum artık.bunun icinde kendimi çok suçlu hissediyorum ki söyle acaba dogrumu oldu gitmem..inşallah anlatbilmisimdirşimdiden tesekurler

0|0
10|5

En İyi Kız Görüşü

• Saygisizlik en sabirli ve cok sevenin bile bir gün sabrini ve sevgisini bitirir. Problemsiz ev olmaz ancak sorunlari insanlar birbirinin kisiligini rencide etmeden..konuda kalarak..düzgün bir dilde halletmeye calismalidir. Böyle hakaretle yaklasildigi zaman, birde benim sayemde sen su oldun bu oldun diye basa kakildigi zaman..günün birinde böyle saygisiz insanlarin terk edilme ihtimali büyüktür. Bu kadar hakaret görüp o ortamda kalmaktir asil kabahat. Bu yüzden sen ayrilik karari alarak dogru karari vermissin. Cünkü aksam evine gelince evini derli toplu görmek istemen..sofranda sicak bir yemek istemen zaten olmasi gereken bir durum. Nasil sen calisip evinin gecimini sagliyorsan..esinde evinin düzenini saglamak zorundadir. Ayrica sizin tartismaniz icersinde senin annenin,kizkardesinin neden sözü gecti onuda anlamis degilim.

Fakat yukarda yazdigim yaziya sunuda ilave etmek isterim. Evliligin bitmis.zaten cok genc yasta cok büyük adim atmissin..evlilik basli basina bir sorumluluktur..bunun yaninda birde yabanci ülkeye gitmissin. Ailenden uzaklasmissin birde sefkatsiz kalmissin. Bunlari gögüslemek kolay degil. Hayat devam ediyor..ama ayni hatalari tekrar tekrar yasamamk icin karsindaki insani elestirmekten cok kendine yogunlas. Kendine sor: Bu evliligin mutsulugunda benim ne payim oldu..ben nerde yanlis yaptim? Bu sorularin cevabina yogunlaski..kendini daha iyi tani ve bundan sonraki hayat yolunu daha emin adimlarla yürü. Sana bundan sonraki hayatinda mutluluklar diliyorum. Sevgiler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• erken yaşta evliliklerin hataları bunlar. hele hele bir erkeğin 18 yaşında evlenmesi ciddi anlamda hatadır. 18 nedir yaa, daha kişiliğin bile yokken evlenmek ne kadar sağlıksız bir durum. gençler akıl edemez de, ailelerde mi akıl edemiyor bunu şaşırıyorum doğrusu. kişiliğinin olmaması sadece sana has durum değil, o yaşlarda kimsenin oturmuş bir karakteri, kişiliği olmaz; değişmeye çok müsaittir. İstediğin kadar ben erken olgunlaştım de, ama bu senin demenle olan bir şey değildir. 18 yaşındaki çocuk, istediği kadar olgunlaşsın, sonuç değişmez; o yine çocuktur.

Bak ben kendimden örnek vereyim; 18 yaşında ben de kendim için çok olgun bir kişiliğimin olduğunu söylerdim. yani görünürde öyleydi gerçekten. yaşıtlarıma göre daha sakin, anlayışlı ve anlama kavrama gücü gelişmiş biriydim. Ama öyle olmadığımı 24 yaşımda anladım. Şimdiki hayattan beklentilerimle, o zamanki beklentilerimin arasında resmen uçurum var. Bu kadar mı değişir tüm isteklerim, kendime şaşırıyorum doğrusu. İşte bu karakterin oturuşuyla alakalı bir şey. 24 yaşıma kadar yaşadığım iyi kötü şeyler benim hayattan ders almama, kişiliğimi belirlememe sebep oldular. Tabii ki de daha öğreneceğim çok şey var. ama bir bireyin kişilik sahibi olması rahat 24-25 yaşını buluyor, onu anlatmak istedim sadece.

0|0
    0|0
  • siz erkekler bazı şeyleri anlamıyorsunuz çoğu zaman. bir de eşinin ağzından dinlemek isterdim olayı. eminim o da farklı yorumluyordur. psikolojik destek almalısınız. çözülecektir..

1|0
    0|0
    • Sanirim ben yanlis anlasimdin!ben zarten bu sorunlar yüzünden eşinden ayrıldım.çünkü sevgi diye bişey klamdi.onu ölmeyi bile artik düşünemiyorum.pisgoljik bunalıma girdim ylbu yuzden.

• yanlış anlaşılmadınız yanlış anladınız neyse boşverin hiç açıklama yapamayacağım.birilerine dert anlatmaktan kendimi geliştiremedim şu hayatta bari bir işe yarasa..

• Doğru olani yapmissiniz. Bence bir ilişkide sevgi saygi cok önemli. Sevgi bitse bile saygi bitmemeli.. Arada yaş farkı var evet ama baştan kabul etmiş şimdi başınıza kakiyor. Zaten evliliginiz aşk evliligi degil belli! Ve o size karşı oldukça çirkinleşmiş.. daha fazla kötü olmadan bitirmek en doğrusu

Yalnız cocugunuz varmış bu durum onuda etkileyecek. İnşallah bu dönemleri sağlıklı bir şekilde atlatır.

0|0
    0|0
  • Mücadele etmelisiniz, sen, ben değil biz olun.Ben dilini ortadan kaldırın.

Al karşına eşini konuşun.Herkes üstüne düşeni yapsın.İlk fırsatta kaçmakta neyin nesi bu kadar kolay olmamalı.

0|0
    0|0
  • sonu yok ben bır bayan olaak konuyorum ona cok tavız vermıssınkı dılı boyle acılmıs korkmuyo senden adam yerıne bıle koymuyoo sana hakaret ederek canını acıtmaya calısıyo kendını daha deyerlı kılldıgını sanıyo sanırım ne olursa olsun bı bayan edebini ağzını tutmasını bılıcek bence senı cok yıpratıcak cocugun ıcın dogru olan bu

0|0
    0|0
  • ah be kardeş yapmayın şöyle :(( eşinnde kendine göre sebepleri vardır hele bir de ortada çocuk varsa ayrılmayınn eğer eşn seni seviyosa biraz anlayış göstermesini iste biraz daha sabret bak eğer o zmn gerçekten olmuyorsa o zmn suçluluk duyma sakn sen sevmeye çalştn mı çalştn o değişmeye çalıştımı çalıştı dersn olmuyosa olmuyordur kader kısmet bunlar ama sakın olaki çocuğuda araya düşürmeyn

0|0
    0|0
  • Hiç kabahatin yok. Annene ve kardeşine laf söyletmen tek yanlışın. Küçüksün diye onun kocası olduğun gerçeği değişmez. Konuşacağı lafı bilsin o zaman barış.

0|0
    0|0
  • :( çok üzüldüm ya. o kadınla nereye kadar gidebilir ki kardeş bitsin gitsin

0|0
    0|0
  • sen her şeyi karına yaptrrsan öyle der tbi hizmetçn değil snuçta. ama kşke boşanmasydın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Her şeyi senin tarafından dinledik peki karşı tarafı da dinlesek nasıl olurdu acaba.. Belki de o haklıdır..

Bırakıp gitmek olmaz erkek olacaksın biraz, erkekliğini göstereceksin. Seni çocuk gibi görüyorsa bu senin eksikliğin. Sert olacaksın ana kuzusu değil. Evine de bakacaksın ona da çocuğa da. Şimdi kalk git kadının yanına. Çocuk gibi evi bırakıp gitme ne lan kadın orada çocukla bir başına ne yapar ne ile geçinir..

İşte sen bunu düşünecek kadar olmadığın için kadın haklı ve bundan seni küçük olarak görüyor. Olaylara geniş bakman lazım. Sözünü geçireceksin, evine de bakacaksın. Eşine ve çocuğuna da zaman ayıracaksın ilgileneceksin. 6 yıkda onun için bir şey yatın mı? Eksiği var mı sordun mu? Veya senin ona karşı eksiğin var mı baktın mı?

Neyse uzatmayayım yanlarına git ve biraz da olgun davran..

1|0
    0|0
    • + Katılıyorum.

• E peki hocam.bu gun çocuğumu gormeye gittimki bunu haftada 3 4 kez yapıyorum,esimde de orda tabı yqni imizde artık sogumusuz!he benimde kimseleri orada bıraktığım yok son iki aydır karisini ben odiyorum,butun ihtiyaçlarını ben karşılıyorum tabi bunlar söylenemez ama kompile birakip gitmiş gibigozukmeyelim!yani oda bu hhalimden cok memnun gıbı.çünkü odar yil dağınık olan kadın şimdi 180 derece donmus,niye de teşekkür ler hocam

• kararında kal en iyisini yapmışsın dogru olanda bu istediklerin olan seyler ama her insan bir deyl eski annen den babandan gördüklerini unut o şekilde bekleme ama birazda eşinde cadalozluk varmış affına sıgınarak söylüyorum idareci olamamış senin kadar alahtan dileyim yeni birisini bul uzakdur derim eski eşinden sana 2 numara büyük o şulafa dikkat erkegin enigrenci kadının en iyisinden iyidir demek isteyim üzülmenin alemi yok kendine yeni bir yol ciz başarılar

0|0
    0|0
  • lan gül gibi alman bayan bulmuşsun yaptığına bak. Türkiye den bir kızla evlen de gör belanı o zaman bu almanı mum ile ararsın bence git özür dile devam et

0|0
    0|0
  • Çocuk var iyi düşün

0|0
    0|0
  • ayrılman doğru bence daha yaşında genç bu sana iyi bir ders olmuştur sanırım bir sonraki evliliğini daha dikkatli yaparsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...