Büyü gerçektir. Büyünün varlığını metafizik kavramları reddeden ateistler nasıl açıklıyor?

Büyü gerçektir. Büyünün varlığını metafizik kavramları reddeden ateistler nasıl açıklıyor?

Güncellemeler:
Sorum gayet mantikliydi, sizi tipim nasil sorulari paklar.

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Büyünün gerçek olduğunu ispatla.

1|0
    1|0
    • Etkileri görülüyor. Benim akrabamada büyü yaptılar mesela. Büyünün etkisi inkar edilemez. Ama kötü bir şeydir, cinlerle alakası vardır.

• Görüldüğünü nerden bileceğim ? Bana da Allah'ın olmadığının etkisi görülüyor o zaman.

• His degil, olayları degistiriyor. Yap birine buyu gor madem ne diyim.

Erkekler Ne Diyor 10

• Ateistler böyle zırvalarla uğraşmıyor ki açıklamasını düşünsün.

Müslümanların da uğraşmaması lazım da iyi bir insan olmak için değil hile hurda çıkar sağlamak için kullandıklarından kafalarını...

2|0
    3|0
  • büyü diye bisey yoktur...cin, seytan, peri, melek, ahiret , cennet, cehennem böyle seyler yoktur..

degerimiz bir kac bin yil sonra anlasilir belki...

2|1
    3|0
    • Büyü yok mu?

Sacmalama. Büyü tutar ve gercektir.

• üstümdeki yorumu okuduktan sonra sana cevap verdigime utaniyorum. sacma sapan bir adama agzi bozuk kürt diye saydirmissin , birde Allah kitap anlatmaya calisiyorsun. seviyeyi düsürmeden yol ver gideyim. iyi aksamlar..

• O da ne kadar saygili degil mi? İyi aksamlar..

• 2:102 - Tuttular da Süleyman mülküne dair şeytanların uydurup izledikleri şeyin ardına düştüler. Halbuki Süleyman inkâr edip kâfir olmadı, lakin o şeytanlar kâfirlik ettiler; insanlara sihir öğretiyorlar ve Bâbil'de Harut ve Marut'a, bu iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi "biz ancak ve ancak sizi denemek için gönderildik, sakın sihir yapıp da kâfir olmayın!" demeden kimseye birşey öğretmezlerdi. (bu ayette büyünün olduğu fakat büyü yapanların dinden çıkacağı gerçektir)

0|0
    0|0
  • DİN TÜCCARI YOBAZLAR KENDİNİ NEDEN GİZLER DAHA İNANÇLARINI ÖZGÜRCE İFADE EDECEK CESARETİ OLMAYAN BEYINSIZLERIN INANDIKLARI DİNE NE FAYDASI OLUR ?

2|0
    2|1
    • Tipe bak mk sie :/

• Yav yuru git Allah hidayet versin diyesim bile gelmiyo tipine tukurem

• Agzi bozuk kürt seni.

• biraz büyü

0|0
    0|0
  • Ay büyü mü ben çok inanırım öyle şeylere : ////

2|0
    2|0
  • Bizde büyüleri merlin yapar... fsfsd

0|0
    1|0
  • Bak kardesim, herkes kendi dogrulariyla yaşar. Ben de müslümanım ama böyle sorulari sormak aşikar sidik yarıştırmak demek, çocukluk yani. Gizli sorduğuna göre kendine güvenin de yok. Yorma kendi kafani sen inanmaya devam et

0|0
    0|0
  • inat değil mi açıklamıyorum kardeşim.

hep o gizli oluşundan

0|0
    0|0
  • büyünün gerçek olduğunu sen nasıl açıklıyorsun ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ateist değilim ama büyü gerçek değildir

Büyü sandıkları rahatsızlıklarını kendi davranışları meydana getirmiştir. Öyle ise bunu çözecek olan da yine kendi davranışlarıdır

para ortadan kalksın ne büyü yapan kalır meydanda ne de büyü çözen...

Kuranı kerimde büyük günahtır yazıyor

Evet büyü vardır ama gerçek değildir Şeytanın oyunudur Sen tutup büyü yaptırırsan şeytana uyarsın Ve rabbimizin iradesindedir büyünün olup olmayacağı

Çok araştırdım ve inanmıyorum

büyüden de insanlardanda korunmanın tek yolu kurandır duadır

0|0
    0|0
    • Ama sonucta buyu diye bisey var. İyi oldugunu savunmuyorum zaten ki

• arkadaşlara kapalısın

• Acik ya

• İslam da büyü vardır. Yüce Allah büyü yaptırana da yapana da cezasının çok fazla olacagını ayetinde bildiriyor.

0|1
    0|0
  • Nedense bu soruları soranlar hep gizli sorup gizliye engelliyor.

Sana göre büyü neden gerçektir? Sen bunu açıklamak ister misin?

1|0
    0|0
    • Tuttuguna sahit oldum.

• Pekala :)

• salak engellemiş beni :)

• Öncelikle müslümanım ama sorun cok yanlıs olmuş.Büyü gerçek midir bilemem. Lakin bildigim su var ki müslümanlıkta büyü olmaz. Ateistler de büyünün varlıgını niye acıklama geregi duysunlar metafizikle ne alakası var her ateistte felsefeci degil her felsefecide atesit degil ne bilsinler.

0|0
    0|0
    • Bak canim buyu dogrudur demiyorum, metafizik kavramlari reddediyorlar fakat buyu diye bisey var diyorum.

• ben müslümanım ama büyü nasıl gerçek aklım almıyor :S

0|0
    0|0
    • Yani tutuyor evet gerçek tabi, inanmıyor musun?

• inanmıyorum demiyorum nası oluyo onu merak ediyorum

• cinlerin güç aldığı nesneleri kullanıp onları yönlendirecek onların dilinde gerekli kelimeleri yazıp şekilleri çizip cini büyü yapılan kişinin üzerinde musallat etmesi büyüdür tamamen insanın cini kullanmasıdır tabi ki kafir cinleri.

• Büyünün gerçek olduğunu bı ıspatlasana.

0|0
    0|0
  • ateistlere herşeyi açıklatma çabası nerden geliyor bir anlasam?

1|1
    1|0
  • "biliyorum tanrı yok ama bir enerji var"

mesela.

0|0
    1|0
Yükleniyor...