Sabah sigarası ya da krem rengi bluzun

İşlek sokağa bakan pencerenin önünde, ne zaman ve neden aldığımı unuttuğum abuk subuk çiçek desenli, soluk renkli berjere oturdum. Bok gibi havayla bir olup içimi iyice karartsın diye bir sigara yaktım. Çakmağı önümdeki sehpaya koydum. Tıkırtısı yankılandı boş evde. Seni anımsattı.

Sen de tıkır tıkır yürürdün ya topuklularınla. Islak dudakların, zamanı durdurabilen sözlerin ve iki de bir bakıp durduğun düzgün tırnaklarınla kendini en güzel sanırdın.

Ah o düşünmelerin yokmuydu bir de.. Her dialog seninle satranç oynamak gibiydi. Cevaplarının insanlığı dünyaya gelmiş işgalci uzaylılardan ya da sapık zihniyetli bir rus bilimadamının icat ettiği ve ateşlemek üzere olduğu atom bombasından kurtarıcağını sanıyormuş gibiydin. Uzun uzun bakışlar, gözlerini devirmeler hatta bazen hiç umrunda değilmiş gibi mimikler.

Hataların üzerine yazılabilicek yüzlerce kitap.

Seni sen olmaktan çıkaran anlamsız ve yersiz gülüşlerin.

Halbuki ne kadar samimi görünürdü yine senin zevk(siz)liğin olan kanepede oturup, çok satanlardan rastgele aldığın kitabın ilk bilmem kaç sayfasını bir heves okuyup sonra beğenmeyip bırakmaların. Her fırsatta eve kedi alalım diye tutturup sokakta bitanesini görünce sana amansız hastalık bulaştırıcakmış gibi kaçmaların hayvancağızdan. Dolaptaki son birayı gizli gizli içip gerçekten gizli içtiğini sanmaların.

Şimdi daha farklı anılarım.

Sigaram da bitti.

2|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• sorunu tesadüf üzere gördüm. 5* verip gidiyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ne güzel betimlemişsiniz.. Gözümde canlandı yazdıklarınız bir bir.. Yazım ve noktalama kurallarına uymanız da ayrı bir güzellik +++

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Bana beyaz dizileri hatirlatti

0|0
    0|0
Yükleniyor...