Petshoptan hayvan alanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

ben onların riyakar olduğunu düşünüyorum.sırf özentilikten alıyorlar amaçları hava atmak ya da kendilerine oyuncak almak

madem hayvanları seviyorlar neden barınaklardan almak yerine resmen canlı hayvanların mal gibi alınıp satıldığı bir piyasa olan petshopa destek oluyorlar

siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

0|0
11|12

En İyi Kız Görüşü

• petshopum ve evet sana katılıyorum son 4 aydır kedi köpek satışını bıraktım sadece malzeme satıyorum

eve dönerken çöp kenarlarında gördüğüm kedi köpekler kadar canımı acıtan bir manzara olmadı kendimi bildim bileli. ve sadece malta, bishon havanese, shihtzu,yorky olduğu için sattığım hayvanları sevemedim bir türlü. uzun lafın kısası 1 sokak köpeğim var 2 de sokak kedim. petshoptan hayvan alan zat-ı muhteremin yol arkadaşı değil çarşıda pazarda görüntüsünü tamamlayacak aksesuar edindiğini düşünüyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• link

link

Süs eşyası değil hayvanlar...onlar bizim arkadaşımız.

0|0
    0|0
  • yavruyken alıp biraz büyüyünce tüy dökünce evden atan tipleri mi diyorsun? Hayvanlara acıyorum başka bişey değil.

0|0
    0|0
  • Evet,tamamen gösteriş için. Tüylü yüzü güzel bir kediyi paraları bayılıp alırlar,sokakta donan yavru cılız bir kediyi çirkin diye almazlar. Bilmem ne cinsi gösterişli milyarlık köpeği alırlar,işkenceye uğramış açlıktan kaburgaları sayılan köpeği almazlar. İnsanların sevgisi bile yalan.

0|0
    0|0
  • öncelikkle hayvan alırken onun tüm bakımını üstlene bilicek kadar yetişkin ve sorumlu olmak gerekir yani çocuk çocuk mutlu olsun diye alınmamalıdır ayrıca bana göre petshoptan almak yerine barınaklardan alınması daha yararlı olur çünkü barınaktaki hayvanların gerçekten sevilmeye sahip çıkılmaya ihtiyaçları var diyiceksiniz ki ordaki hayvanlar eğitimsiz vs. hayır alakası yok barınaktaki her hayvan eğitimsiz değildir çünkü bizlerin merak edipte petshoplardan alıp sıkılınca sokağa bıraktığımız hayvanlardır petshoplardaki hayvanların bakımı barınakalrdakilerine oranla çok çok iyi ama bu demek değildirki barınaktaki hayvanları sevin petshoplardakini sevmeyin benim demek istediğim kısaca eğer mümkünse hayvanınızı barınakalrdan almaya çalışın çünkü barınaklardaki hayvanların yaşadığı çok kötü dramlar var onlarında sevmeye ve sevilmeye ihityacı vardır .

0|0
    0|0
  • Evim olsa sokaktan kedi toplayacagım petshoptan hayvan almak cok anlamsız ama kuş tavşan gibi küçük hayvanlar mecburen petshoptan alınıyor.

0|0
    0|0
  • çok saçma ya ozaman dışardakı bütün hayvanlar petshopta satılsın dışarda ki hayvanı alır beslerım yazık sogukta donuyolar

0|0
    0|0
  • Ciddi düşünüyom

0|0
    0|0
  • Şu anda hayvan almayacağım ama 1-2 yıl sonra almayı planlıyorum alınca da kesinlikle petshoptan almayacağım hayvan barınağında alacağım hayvan barınağındaki hayvanlar daha çok sevgiye muhtaç.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle, barınaklardaki hayvanlar petshoptakilerden çok daha kötü durumda. İlgiye, sevgiye muhtaçlar. Ancak bu döngü çoktan oluşmuş maalesef. Sistemi değiştirmek çok zor.

0|0
    0|0
  • kesinlikle haklısınız.. ben kedi istediğimde petshopa götürceklerdi beni ama ben internetten araştırma yapıp sevgiye muhtaç bir kedi aldım :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Çok doğru hayvanların ticaretinin yapılmasınıda hoş bulmuyorum onlarda bir canlı gidip elma karpuz seçer gibi bu olsun diyerek satın almak.. Ne desem bilemedim

0|0
    0|0
  • neden bir kızın peşinden koşuyoruz o çirkin bıyıklıları sevelim:) mantık birebir budur arkadaşım.sahip olduğu şeyin ne olduğundan ziyade nasıl göründüğüne dikkat eder insan.ana fikrin güzel o ayrı konu

0|0
    0|0
  • pet shop lar dan hayvan almak yerine direk gidip belediyelere bağlı hayvanları sahip edinmek en iyisidir esas hayvan severlik budur

0|0
    0|0
  • bendede iki kedim bir köpeğim var 1 kedimi cocukların elınden aldım hayvana ezıyet cektırıyolardı( döverek) 2 cisi arkadasım yurt dışına cıkıcaktı ondakı kediyi aldım köpek arkadasın kopegının yavrusu madem hayvan sevıyosun ıhtıyacı olana sevginizi verin.

0|0
    0|0
  • Bende ni jako papağan almayı düşünüyorum petshop tan çünkü ist u bilmiyorum acemisiyim nerden bileyim barınak nerde. Hem çeşit fazla o yzden en basit bir yerden petshop tan alırım

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum dostum.

0|0
    0|0
  • ben petşoptan alırım hayvanı

0|0
    1|0
  • ne alaka alan alır bişey diyemessin

0|0
    0|0
  • Doğru bir düşünce. Hayvanları çok seviyorsan barınaklardan al dimi..

0|0
    0|0
  • bende senin gibiyim

0|0
    0|0
  • ben bahcemde hayvan beslerimde evimde beslemem.

0|0
    0|0
  • çok haklısın

0|0
    0|0
Yükleniyor...