Taekwondo yapan var mıacaba?

aranızda teakwondo yapan varsa beni bilgilendirebilirmi ? kaç yaşında başlanır? öğrenmesi ne kadar sürer? sokak dövüşlerinde etkilimidir? saldırımı savunma sanatımıdır?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• spor için yapacaksan sporun yası olmaz. faydası olur. kendini savunmayı da öğrenirsin. yok döveceğin birileri varsa girme bu işlere.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• wing chun öğrenebilirsin. Yaş sınırı yok herkes yapabilir. Çok fazla kas gücü gerektirmez. Ama baya etkilidir.

0|0
    0|0
    • Evet ama nerden ogrenecegim cok bilindik degil kung fu diye geciyor ama

• Arastirman lazim. Ankara da İstanbul da falan var ama diger illeri bilemiyorum. Bilindik degildi Ip-man filminden sonra patlama oldu.

• judo yapıyorum judo savunma tekvando ise saldırı sporu profesyonel anlamda yapacaksan 9 10 yaş ideal ama öğrenmek için ise 15 16 yaşlar normal

0|0
    0|0
  • Taekwondo yerine kick box öneririm

0|0
    0|0
  • 1998 de başladım 2009 da bıraktım siyah kuşak 2. dan da. okul iş derken mecbur kaldık.. savunma sporudur Taekwon-do.. elbette öldürücü darbeler yok mu var... genel olarak savunma sporudur...

0|0
    0|0
    • 9 yaşında başladım... esneklik kısmı için bişey diyemem... bacakalrımı açamam ama istediğim yere istediğim sertlikle net vuruş yapardım...

• 13-14 yaşlarımda 2 sene yaptım savunma derler birde tekwandocu herşeyi kırar ama kalbi asla yazıyordu bizim salonda :)

0|0
    0|0
  • Tekvando değil ama ninjutsu biliyorum.

0|0
    0|0
  • kızlar nasıl olsa bir erkegi dövemezsiniz o yüzden boşa zaman ve para kaybı

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben 4 yaşımda başlamıştım küçükken başlamak daha iyidir ama vücudun uygunsa hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsın öğrenme kişiden kişiye değişir savunma sporudur . Sokak dövüşlerinde tek başına etkili olma ihtimali var ama savunmayla bütün dövüşleri kazanamazsın .

0|0
    0|0
  • küçük yaşlarda başlarsan esneklik açısındanda çok önemli esnek oluncada her hareket çabuk öğreniliyo savunma sanatı. etkili ama o dövüşe girdiği için spor anlamını yitiriyo

0|0
    0|0
  • Erken başlamak her zaman iyidir bu her sporda geçerli

0|0
    0|0
  • Mı ayrı yazılır panpa. Elbette ki.

0|0
    0|0
Yükleniyor...