Erkekler kızlardan hamile kalsaydı ?

1- Kızın bebeği istememe durumunda ne yapardı ?

2- Doğması durumunda ; hem bakımını hemde iş durumuna ne gibi çözüm üretirdi?

3- Sigara ve alkol tüketen erkek hamileliğini öğrendiği anda sakat olmasına rağmen doğurma kararını göze alır mıydı?

4-Toplumun çocuğunuza ''piç'' gibi bir yakıştırma yapacağını varsayın ve göze alın..

5-Ailenin reddetmesini ve hatta namus cinayetine kadar gidebileceğini ve bu yüzden küçük yaşta erkeklerin öldürüldüğünü unutmayalım .

6-7-8 diye sıralanabilir

Ben yapmam demeyin.. Başınıza geldiğini düşünün .

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• o değilde kızların işi harbiden zormuş.

bu arada çok değişik bir soru sormuşun kendimle ilgili saçma sapan hayaller kurdum. şuan kendimden utanıyorum :P

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bu soruna şöyle cevap verecem soru başlığın biraz tuhaf olmuş Erkekler kız olsaydınız hamile kalsaydınız ne yapardınız diye sorabilirdin neyse ben kendimi kız olarak düşünüp bu soruya cevap verecem.

1.Evlenmeden kimseden çocuk yapmazdım helalim dışında kimseyle ilişkim olmazdı bir varsayım oldu diyelim evlenecek benle o çocuğu isteyecek başka bir durumu yok istemiyorsa yapmayacaktı istemiyorsa ben doğurur bakardım?

2.Doğduğunda bakımını tabiki kendim yapardım çalışıyorsam eğer anneme emanet eder giderdim çünkü en güveneceğim kişi annemdir.

3.Hamile iken alkol sigara tüketmem tükettiğimi varsayalım tabiki doğururdum sağlıklıyken doğur değilken doğurma olmaz Allah bunun hesabını sorar.

4.Toplum bana piç yakıştırması yapamaz kime ne çünkü bunu topluma söyletmem o duruma gelmem.

5.Biraz karışık bir soru burada evlilik dışındamı bir çocuk var evlilikle beraber olan bir çocukmu evlilikle dışında bir çocuk ben kız olsam öyle bişeye izin vermem evlenmeden evlilikltede de çocuğum olduğunda kimse bu çocuğu doğurma diyemez geri kafalıların işidir o erkek kız diye ayırt eden istemiyorlarsa kaçıp başka yerde doğururum ya da devlete sığınırdım.

0|0
    0|0
    • Küçük yaşta ki kızların başına geliyor genelde böyle olaylar. Yetiştirilme tarzınla alakalı iyi veya kötü olduğunu bilemeyeceğin bir durum.

Annenin senin yanında olacağını nereden biliyorsun ?

Hamile kaldığını öğrendikten sonra bırakabilirsin elbette fakat bünyen hassas olduğu için bilmeden antibiyotik bile alabilirsin :)

Kime ne diye bir şey yok dul ve kızı olan bir kadının ne yaşadığına şahit oldum ben içler acısıydı

Evlilik dışı olandan bahsediyoruz elbette

• İştee durum sadece bu değil. Zaten tek başına kalmış olan bir insanı bir de biz tekmeliyoruz. ..

• Şimdi bu konuları tartışmaya kalkarsak bu sayfa yetmez bize napıyım ne diyim yalnızmısın..

• Sen, yine de iyi düşün, bırak her kes yerli yerinde dursun.. Erkek, erkekliğini, kadın da kadınlığını bilsin.. siz, birlikte olur, sırt sırta verebilirseniz, onca işle uğraşırken, toplumun ne dediğini duymazsınız bile..

0|0
    0|0
  • bu durum tam tersi olsaydı harbiden; kızlar sallamazdı abi. zaten gel-giti olan varlıklarsınız;birde evlilik dışı çocuk olduğunu düşün çok acımasız olurlardı bence. Allah işi biliyor yaw

0|0
    0|0
    • Allah hep sizden yana zaten her ne hikmetse :)

• bence %50 %50 yaw. mesela daha biz ufakken sünnet oluyoruz ordan başlıyor. sonra -ben biraz tabi yaşlı kaçıyorum ondan galiba- yaz aylarında erkek çocuklar çalıştırılıyordu. askerlik, ev geçindirmek için para kazanma filan biz sorunlarla boğuşuyoz da çaktırmıyoruz aslında :)

• Olabilir :)

• kusura bakma hiç empati kuramayacağım...

sonuçda hamile kalabilecek bir hata yapmamak sizin elinizde...

0|0
    0|0
  • Sonunu düşünmeden hunharca 5-10 dakikalık zevkin esiri olmayacaksınız, burası mantık dünyası :/

0|0
    0|0
    • Ben işte bu zihniyete karşıyım hep kadına bir görev yükleme çabası..

3 erkek arkadaşım oldu 3ü de en az 2 defa korunmasız teklif etti .. Şimdi bu durum 3 de 3se durum belli..

Bitiyorum kapalı kapıları ardını göstermeden ahkam kesmelerine..Kürtaj meselesinde neler neler..

• Bununla ilgili güzel bir parodi yazı vardı,terk edilen kadın bebeğe kendi babasının ismini veriyordu aradım da bulamadım dgfdfhsdjd

• Duygusal şeyler ağlatıyor beni =( Bulamadığın iyi olmuş

• kadına özgu olan birseyi varsayımdan yurumem

ha dersinki erkekler ökuz

onuda yetiştiren bir ökuz vardır mutlaka

aslandan ökuz dogacak degil ya?

0|0
    0|0
  • bu kadar uzun detay okusaydım tıp kazanırdım :S

0|0
    0|0
  • Bir koyana ikincisi bedava buyrun kızlar.

0|0
    0|0
  • Direnin hemcinslerim

0|0
    0|0
  • soru biraz sıra dışı ama kafa karıştırıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• doğurganlık yeteneği kadınlara verilmiş varsayımlar üzerinden konuşmak saçma olur

ama öyle olsaydı da erkeklerde üzerine düşeni yaparlardı çocuk sahibi olmak isteyen bunlarıda göze alır herhalde

0|1
    0|0
    • Sanmıyorum .Erkekler sorumluluk alan tipler değil.. Korkak ve anne kuzusu olarak yetişip , gram gençliğini yaşayamadığını düşünüp, kişiliklerini geliştiremiyorlar.

Bakma sen çoğu ahkam kesme hakkını kendisinde görse de sonra kaçmakta üstüne olmayan insanlar.

Yükleniyor...