İlk erkek çocuk kardeşlerine göre daha zeki olur .

Bir kadının aldırma ya da düşük yapmaksızın dünyaya getirdiği ilk ve erkek çocuğu diğer çocuklarına göre daha zeki oluyor . Bunun sebebi o kadının annenin rahminin baktığı ilk bebek ve erkek bebek olması sebebiyle diğer çocuklarına nazaran ya da diğer çocuklarına veremediği kadar fazladan bir katkı yapıyor zeka gelişimi yönünde . Bu durumu çevremde birçok kişide fark edebiliyorum . Abim mesela benden daha zekidir ; babam keza kardeşlerine göre zekidir ; amcaoğlum var ; dayı oğlum var bu duruma örnek . Sizde bir düşünün bakalım ; bahsettiğim duruma örnek sizin çevrenizde de var mı ? Benim bu görüşüme katılır mısınız ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar bahsettiğim durum ilk ve erkek çocuk olmak üzere her iki koşulu da sağlayanlar için geçerlidir . Örneklerde benim çevremde açıklamada belirttiğimden çok daha fazla . Sizde durum nasıl ve bu tespitim konusunda ne düşünürsünüz ?

0|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• Erkek kardeşimden daha zeki kız kardeşim var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Abim kesinlikle öyle. Bir örnekle bunu açıklıyayım; Abim benden 5 yaş büyük ve ben üniversite sınavına girerken o da denemek için benimle beraber girdi. Liseyi 4 sene önce bitirip basketbol oynadıgı için üniversitesini dondurmuştu ve sınava girdiğimizde 4 yıldır eline kalem almıyordu ve benden daha yüksek puan aldı. Ben dershane özel hocalar derken alamadım onun kadar puan :)

0|0
    0|0
  • komple atmasyon

0|0
    0|1
  • doğru değil küçük abim büyük abimden zekidir.

ablam hepimizden zekidir.

ailecek zekiyiz diğer bütün sülale arasında en zeki bizi gösterirler. bence genetik

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...