Che Guevara hakkında ne düşünüyorsunuz ?

ve tıp öğrencisi oldugunu, Öğrenimine ara verip Latin amerikaya macera amaçlı bir geziye çıktıgını. Burada Komünizmi benimsediğini Ayrıca Raul Castro sayesinde Fidel Castro ile tanışıp Küba devrimini gerçekleştirdiklerini. Daha sonrasında Bolivyada yakalandıgını ve CIA’nın öldürülmesinde payı olmadıgını .tersine canlı yakalamak ve sorgulamak istidiklerini Bolivya ordusu ise, canlı yakalanmış Che’ye “başımızın belası” olarak baktıgını ve korktugunu. Che de zaten kuşatıldığını görünce yaralı olarak silahını bıraktıgını ve Amacının başlarına daha fazla bela olmak istediğini.

Yargılasalar, uluslar arası skandal olacaktı Che, mahkemede onları yargılayacaktı ve bundan korktuklarini. Hapse atsalar, Küba büyük ihtimalle kurtarma operasyonu düzenleyecekti.. Son sözlerininde,

# “Aleida’ya (dört çocuğu olan ikinci eşi): her şeyi unut, başkasıyla evlen ve mutlu ol. Çocukların okuluna özen göster.

# Fidel’e Küba devriminin sürdürülmesinde selamlarını gönderir.

# Son olarak, askerlere ise, iyi nişan alın..

dediğini biliyormuydunuz ?

- Hakaret içerikli yorumlar lütfen yapmayınız. Aksi halde şikayet edeceğim.

Güncellemeler:
@RacullCLAY adlı arkadaşımızın cevabını "En iyi Cevap" olarak değerlendirdim. Kendisine kullandıgı dil bakımından teşekkür ederim.

0|1
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Şeyh şamil, ömer muhtar, hadi şahin Bey varken che nin lafının bile olmaması gerektiğini düşünüyorum :/

0|6
    0|1
    • Çok farklı şeyler.

• Ömer muhtarin emperyalizme ve kapitalizme karşı savaştıgını söyleyebilirim ve dogrulayabilirim. Lakin Şeyh Şamil ve Şahin bey hakkında bir şey diyemem ne yazık ki benim eksikliğimden dolayi... Ayrıca bazı arkadaşlar gibi kaba ve alayci bir dilde eleştirmediğin için sana teşekkürlerimi sunarım +1

• Ne demek efendim :))

Şeyh şamil rusyayla, şahinbey fransayla uğraştı.

Kızlar Ne Diyor 8

• Liberalinden dindarından tut, kemalistine kadar herkes bu adamı seviyor. ergenlerin tişörtlerini giydiği devrimci. çünkü che dışında komünist devrimci bilmeyen ergen sürüsüdür bunlar. solculuk oynamayı pek severler.

Sistemin bize şirin tanıttığı insanlardan biridir Che. bu yüzden Che'yi seven liberal(kabaca kapitalist) bile görülebilirsiniz.

Che eli silahlı ve insan öldürmüş bir gerilladır. Bana görede hak ettiği şekilde öldü

Not: Bunları yazdım diye sataşma. Hakaret yok, sadece kendi düşüncelerimi yazıyorum.

1|1
    1|4
    • * bile görebilirsiniz

• Che'nin ülkesi işgal mı edilmişti o zaman? Che'nin şuanki Abdullah Öcalan'dan bir farkı yok

• Sanırım sorun şu: Che neden arjantinde değilde, Kübada bu işe yeltendi?

bak arkadaşım;

Devrim koşullarının oluştuğu ülkeler ve enternasyonalizm ilkesiyle alakalıdır bunalrı okumanı tavsiye ederim. ve Che raul castro sayesinde fidel castro ile tanısıp davalarinin haklı oldugunu benimsiyor ve onlara katılıyor.. che devrim yapmadı zaten yükselen devrimci dalganın önderliğini yaptı.

• O adama aşığım. Odamın duvarlarında onun fotoğrafları,kitaplığımda onun kitapları var. Che tüm ezilen insanların kendilerini buldkları,ifade ettkleri bir efsanedir. Devrimciliğe doktor olarak katkı sunabılcekken o bunu yeterlı bulmayıp gerilla ordusunun başına geçmiştir.

Ölmeyi değil,emperyalizmle savaşarak yaşamayı tercih etmiştir. Ve devrimden sonra masa başına geçmek varken o tarlalara koşmuştur. Ya Che yi burada kısa kısa cümlelerle anlatmak öyle zor ki :) Bu soruyu sorduğun için çok teşekkür ediyorum sana. Ve o muhteşem insan en büyük devrimcidir. Che gibi olalım vicdanımızın sesini dinleyelim...

1|1
    1|3
    • evet atatürk resimleri yok ama elin bilmemnesinin resimleri var atamın ülkeyi emanet ettiği gençlik yazık yazık

• Büyük devrimci Che.. Öldükten sonra üstünden Atatürk ün Nutuk kitabinin ciktigini okumustum bir yerde

1|3
    1|3
  • öyle olsaydı böyle olurdu muhabbetine girmeyeydin iyiydi :)

0|4
    1|0
  • Adamin dibi.

1|2
    1|3
  • Aşığım Che'ye

1|1
    1|3
  • komodante che guevaraa. karizmatik

1|1
    0|2
  • Adam gibi adamdı !

1|2
    1|3

Erkekler Ne Diyor 15

• Her nedense herkesin sevip, en azından saygı duyup, "ulusal" ve "lord" nickli şahsiyetlerin nefret ettiği bir insan -_-

0|2
    0|1
  • delikanlı adamdır, cesurdur, prof. bir devrimci , onurlu bir savaşçı, gözü kara bir gerilla dır... saygı duyarız... duymayan da kendi namına totoştur

0|2
    0|2
  • Milliyetçilik,

Bolivya dağlarında öldürülen Arjantinli maceracı serseri Guevera için zırlayıp da sıra Kazak kahramanı Osman Batur'a gelince susmak hiç değildir...

Tutsak Türk Elleri ve onun Osman Batur gibi binlerce şehidi

dururken, Zenci Lumumba’ya, Hoşi-minh’e, Mao’ya destan düzenlere lanet olsun...

0|2
    0|4
    • Eleştirileri asla kötü saymam fakat serseri demek sana yakışmıyor. Milliyetçi birisi değilim ve asla olmayacagım. Zenci demişsin ya işte ben o siyahi adamıda bir kefeye koyarım Türküde. Milliyetçi Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir sözü vardır.

" İki Saniye Sonrasına Garantimizin Olmadığı Bir Hayat İçin Fırıldak Olmaya Gerek Yok"

• Sözü aynen iade ediyorum sana.

Biz Afrika'da da Türk'üz, Arjantin'de de.

• Sözümü tekrarlıyorum ve diyorum ki "Herşeyden önce İnsanız biz !"

• aptalın teki diye düşünüyorum kendi ülkesi için savaşsa ülkesindeki rejimden rahatsızlansa da yapsa tamam ama el alemin ülkesine gidip savaş çıkarmak neden yapılır bence tamamen aptallık (şimdi eksilere bak sen )

0|1
    0|2
    • "kendi ülkesi için savaşşa" dan sonrasını okumaya bile gerek duymadım ahaha bilgisizliğe bakarmsıınız !

• çapın kadar konuşursun ancak birincisi ben alkol kullanmam ikincisi ismet paşa da atatürk kadar iyi bir askeri dehadır üçüncüsü kız düşürmek için siteye ihtiyacım yok sense mahlukat bile olamayacak kadar acizsin yabancı hayranı lavuğun tekisin hadi koş annene şikayet et şimdi

• hadi yavrum hadi profilinde göz gezdiren anlar zaten :)

• Rahmetli iyi adamdı, en azından kendi fikirleri, özgürlük tutkusu vardı. Körü körüne değil inancı yolunda harcadı kendini.

0|1
    0|2
  • yaptıgı siyasi ideoloji

zamanında osmanlının selcukluya yaptıgı ideoloji ve bugunki abdullah öcalanın yaptıgı siyasetle aynı ideoloji oldugunu düşünüyorum bir farkı yok

fidel basaramamıs olsaydı bugun tam bir hain olacaktı

suda var faşizme karsı sözde savas acan bu adam bugun faşizmin kucagında kullanılıyor tşörtler ve baskılar sayesinde:)

kullanılmıs sıradan biri yani

0|1
    1|1
  • tanınacak adamdır, saygı duyarım ama fazlasıyla overrated bir insandır. ondan daha büyükleri de geldi ama o tanındı. biraz şans meselesi biraz da pazarlama başarısı.

0|1
    0|2
  • Allah rahmet etsin demek isterdim ama ne yazık ki adam müslüman değildi

0|3
    0|1
  • COMMANDANTE...

0|2
    0|1
  • gerçekçi ol imkansızı iste-che

adam ol canımı ye-dayım

0|1
    0|2
  • MOTOSİKLET GÜNLÜĞÜ adlı filmi izlemeniz tavsiyemdir...

0|1
    0|2
  • Umut veren güzel insan. "Bana bir umut ver yoldaş dünyayı yerinden oynatayım. "

0|2
    0|1
    • Aynen renkdaş, Okul dolayısıyla 2 yıldır tribünden uzagım Senin gibi birisini burada görmek beni mutlu etti @Since1940 :)

• Endüstriyel futbola karşıyım

• Her zaman zalimlere karşı duran ezilmeyen ve mazlum halkların yanında olan adam gibi adam demek yetmez bile

0|0
    0|1
  • Tek kelime ile serseri.

0|0
    0|0
  • severim..

0|0
    0|2
Yükleniyor...