Gerçek dövüşü nerde öğrenebilirim?

evet arkadaşlar gerekten dövüşmek istiyorum.karate gibi müsabakalara yönelik eğitim almak,tekvandodaki gibi sadece tekme ile dövüşmek,judodaki gibi karşımdakini alıp yerden yere vurmak ve vurulmak istemiyorum.Kick boks çok sert geliyor. aikido ise savunma üzerine. nasıl nerden hangi sporla öğrenebilirim?Teşekkürler.

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• benim sporuma git MMA kafes dövüşü diğer adı da fazla zarar vermiyo korkma hangi şehir ve hangi muhitte oturduğunu bilmiyorum o yüzden bir yer söyleyemem şuraya git harika eğitim veriyolar diye ama geri dönüş yaparsan daha yardımcı olabilirim kendine dikkat et ...

1|0
    0|0
  • Aikido kendini savunma üzerine mi? Yazık lan valla yazak...Siyah kuşak aikidocuyum birisi aikido hakkında böyle bir yorum yaptı ya valla utandım

Abi aikido da sana en basitinden shimewaza öğretiyorlar, sana bir insanın köprücük kemiği nasıl kırılır, karşındakini boğmak için boyun nasıl kavranır, adamın boynu nasıl kırılır ı öğreten başka spor var da benim mi haberim yok? Yumruk atmayı öğretirken bile adamın kulak zarını patlatmak üzere tutuş gösteriyorlar lan ilk ayda...vallaha yazık

1|0
    0|0
    • Bıçak kullanmayı bile öğretiyorlar be abi! (Tanto Jutsu)

• Ben biraz abarttım üzgünüm de böyle bir spora "kendini savunma üzerine" veya "yumuşak" bir spor diyorlar ya acayip sinir oluyorum :D

Aikidoya başlamanı tavsiye ederim, gerçekten iyi bir dövüş sanatıdır yalnız "Ryutai" dojolarına gitme onlar tuhaf elemanlar, Nebi Sensei ye bağlı dojoları tavsiye ederim

• teşekkür ederim araştırıcam :)

• E başka spor kalmadı. Madem sert geliyor korkuyorsun yapma sen de ne gerek var abla dövüşmeye napacaksın sen :D

1|0
    0|0
  • Ben judoya gittim muay Tai ye gittim 15 sene bu sporlarla uğraştım sokakta istediğini doversin ama bu sporlar sana ahlaki deger veriyor gerek duymuyorsun kaciyorsun ordan bunlarla uğraş istersen

1|0
    0|0
  • istediğin kadar teknik öğren kavga esnasında uygulaması çok zor.

1|0
    0|0
  • Alın bu piskopatı buradan burada daha fazla durursa bizi de döver bu fhgdfsgdfhgf :D

1|0
    0|0
  • sokakta dayak yiyerek öğrenebilirsin. Zaten bir müddet sonra dayak yememeyi öğrenirsin :)

1|0
    0|0
  • kick boxa gitmelisin. ben 2-3 ay gittim ilk kuşağımı aldım bıraktım. bizim kursta bir kız vardı ama müsabakalarda çok kız görüyordum. ve bence gerçek dövüş kick box ya da muay thai dir. yani dışarıda sana kafa tutan bir hırsız ya da bir kapkaççının yüzünü gözünü dağıtmak istiyorsan kick box. öyle ki hoca "bunu dışarıdaki insanlar üzerinde denemeyin" diyordu hep. tehlikeli çünkü

1|0
    0|0
    • kick boksta kızlara karşı nasıl davranılıyor? adam dışardaki insanlara denemeyin dediği şeyleri sizin üzerinizde mi deniyor?

• orada üzerinde deneniyor evet. hatta ilk hafta her tarafım morluğu geçtim kapkara olmuştu. ama vücudun bir yerden sonra alışıyor ve morarmamaya, acımamaya başlıyor. bizim kursta böyleydi. hocanın öngördüğü şeydi bu "dizliksiz ve kasksız vücudunuz alışır" diyordu. ama çoğu kursta kask,dizlik falan kullanılır

• aklımda olacak sağol :)

• Sokakta

1|0
    0|0
  • Sende çok şey istiyorsun yahu

0|0
    0|0
  • İstanbul da Prowes var Ebmas var bir bak bu iki kurulu sağlamdır

1|0
    0|0
  • bildiğin karete kursuna gidersen, %50 ayak, %50 kol hareketlerini öğrenirsin. karete uzak ve yakın mesafede etkilidir. burada önemli olan, bunları bir anda öğrenmeyeceğini bilmektir. en 1 sene sonra çok farklı biri olursun. kimi alt edip edemeyeceğini de kolay kestirirsin. boşuna dayak yemekten kurtulursun. sınırlarını bilmek, fazla cesaretten daha iyidir.

0|0
    0|0
    • 1 yıl karate yaptım ama tek öğrendiğim midenin neresine vurmam gerektiği bir de yüzde tekme. gerçek dövüş gbii gelmiyor bana karate

• ben kafes dovuslerıne de katıldım bir ara dovusmeye ne dersin :) bu arada kendini savuncak kadar bilsen yeterli bir kıza gercekten lazım.

0|0
    0|0
    • yok sağol :D evet savunma yeter ama heves işte.

• araştırıcam sağol :)

• recaaaa :)

• tae kwon do

yelek ve kafalıkla dövüşüyorlar

0|0
    0|0
  • Kafes dövüşlerine bakabilirsin

0|0
    0|0
  • muay tai bir bak belki aradığın arasında bu vardır.

hapkido.Genelde bu tür sporlar savunma üzerine olabilir.ama en iyi savunma iyi bir saldırıdır.

1|0
    0|0
  • sokağa çık bulaş birilerine

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...