Kırım Hanı'nın yaptıklarını affedebilir miyiz?

Kırım hanı Viyana’da merzifonlu’ya ihane etmiş. Bütün bunların başlangıcı ; sadrazam Kırım Hanı’na “at eti yiyorsunuz” şeklinde hakaret etmiş. Yani bu oldu diye Kırım Hanı ; kuvvetlerini geri çekerek ; Osmanlı’yı yarı yolda bırakmış . Bu kadar berbat ve sinir bozucu bir durum söz konusu . böyle bir durumda siz ne yapardınız Kırım Hanı haklı mı ; ben haksız buluyorum

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• yani ters açıdan bakalım, avrupa birliği de kokoreç yasaklanacak dediğinde, sokarım ha birliğinize demedik mi?.. aç ayı oynamaz arkadaş, yemek bir toplumun kültür öğelerinden biridir.

1|0
    0|0
    • Mantığın dibisin adamım.

• şu çok yönlü bakış açının hastasıyım, buradan kırım hanına kokulu öpücük gönderiyorum, affettim kendisini<3

Kızlar Ne Diyor 6

• 56789034567890 sene oncekı seyı affetmicim.

1|0
    0|0
  • Kınadım Han'ı.

0|1
    0|0
    • kırım hanını düşün...şöyle bir düşünce geliştirmiş olabilir...

ya şimdi biz bunlara yardım ederiz,bu merzifonlu at etiyiyorlar diye bizi negatif ayrımcılık yapar,zaten İstanbula da uzağız, ödenek gelmez,eee ne hayrı kaldı Osmanlı'nın bize...gibisinden

• Sen affetsen ben affeetmeeem. :(

0|0
    0|0
  • sen affetsen ben affetmem!

0|0
    0|0
  • kırım mı hanı?

0|0
    0|0
  • o han buraya gelicek ekinoks!

0|1
    0|0
    • at eti yensin, şimdi çinlilere böcek yiyorlar diye iğyyy yapıyoruz @mort'çum, ama düşünmüyoruz adamlar 1,5 milyar, 1,5 milyar insanı kuzuyleikokoreçle,lahmacubla besleyemezsin, ne kıvırcık lahana dayanır, ne de inek,koyun,keçi. böcekte yesinler ki insan yemesinler.

Erkekler Ne Diyor 10

• O zamanlarda muhtemelen Savaş ve gurur kavramı vardı. Şimdiyse Aşk ve gururu tartışıyor millet.

0|0
    0|0
  • Osmanoğulları hanedanından biri olmadığım için ihanet bana edilmedi.

Hatta Kırım Tatarları özgürlük için doğru bir adım attı. Fakat kötü olan yanlış zamanda olmalarıydı. Yukarda her yere dalbudak salmış Rusya varken Osmanlı'yı tercih etmelilerdi ama birilerinin uç-tampon bölgesi olmaktansa bağımsızlık diye hareket ettilerse kutlarım.

Neden kızayım. Ben kimim ki?

1|0
    0|0
  • Viyana savaşını kaybettik onun yüzünden.Osmanlı iki ordu arasında kaldı.Viyana geçilebilseydi bugün dünya daha farklı olurdu neyse bizim affetmemiz ya da affetmememiz bişeyi değiştirmez Allah affetsin

0|0
    0|0
  • üzerinden bahsi yapılmaya değmez. onu affetmek te bizim konumuz değil. ben bu kadar basit bir sebepten olduğuna asla inanmıyorum. yüzlerce yıl Osmanlı'nın her Balkan Savaşı'na müthiş destek veren bir Hanlık bu ihaneti yapmaz.

Ancak, eğer Osmanlı Kırım Hanlığını detekleyerek Moskova'yı ele geçirmesini sağlasaydı (1550-1572) bugün dünya coğrafyası başka türlü olurdu.

Osmanlı eğer Balkanlarda başarılı olduysa Kırım Hanlığının katkısı çok büyüktür. Kırım'ı kaybedince Balkanlar da gitmiştir.

0|0
    0|0
  • allAh affetsin :(

0|0
    0|0
  • At eti yiyorsunuz demek hakaret değilki.At eti yemek bir Türk geleneğidir.Orta asya Türklerinin kuvvetli olmasının nedeni at eti yeme geleneğidir.

0|0
    0|0
  • türk tarihinin dev gibi yalanlarından biri mağlubiyeti gizlemek için ona buna bok atmak doğru değildir byle bir şey olmamıştır.

0|0
    0|0
  • Bundan sonra affetmemiz ya da affetmememiz neyi değiştirecek? Bir faydası olacaksa, derhal affetmeye hazırım.

0|0
    0|0
  • Tek kelimeyle; terbiyesizlik.

0|1
    0|0
  • şahsen, ben affettim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...