Çocukluğunu özlemeyen var mı??

Hava yine kapalı..

Çakılıp kalmışım ulu orta, üzerimde eskimeye yüz tutmuş hırkam..

Anlamsız bakarken buğulu camdan dışarıya, geçmiş yılların şeridi gözlerimde..

Bir yanım saklambaç oynarken sakladığım diğer yarım, bir yanım ise ele güne peşkeş çektiğim.

Yüreğin harabeyken gülebilmek ne kötü..

Ne güzel bir dönemin çocuklarıymışız..

Temizlikten saflıktan öte, hayata dair tüm heyecanlarını özlediğim.

Bir tutam mutluluk var avuçlarımda o günlerden yadiğar..

Şüphesiz iyi olan herşeyi hak eder çocuklar, çocuklar geleceğimizi inşa eden..

Nasıl geçti çocukluğunuz?

Var mı çocukluğunu özlemeyen?

0|0
7|8

En İyi Kız Görüşü

• "Çocukluğunu yaşayamamak" tabirini kullanmayı sevmesem de, bu hissi bizzat tattım. Boyumdan büyük karmaşaların bilincine varmak zorunda bırakıldığım için çok kişiye öfke duyuyorum. Bu yüzdendir ki geçmişte yaşadığım hiçbir şey bana olması gerektiği gibi, toz pembe ya da masum gelmez. O günlerin özlemini çekmiyorum.

1|2
    0|0
    • Umarim senin çocuklarin senin çektiğin sıkıntıları çekmez. Nice mutlu yarinlara.

• Teşekkür ederim gül için :)

• Rica ederim:)

Kızlar Ne Diyor 6

• Özlemiyorum açıkçası, pek de iyi geçmedi. Çocukken mutlu olduğum zamanları fazla hatırlayamıyorum. Aklıma sadece hayatımı zorlaştıran kişiler geliyor, çoğunun şimdiki halleri aklıma geliyor. Onlar sayesinde buradayım belki de, hırs yapmama neden olduklarından. Yaptıkları da önemsizleşiyor bu yüzden, yine de acısını hala hissediyorum maruz bırakıldığım davranışların, ama sadece unutup gitmek yaşananları belki de en iyisi. Düşünüyorum da geri dönmek istemezdim fırsat verseler. Düzeltmek istediğim şeyler var ama belki şimdi olduğum yerde olamazdım o zamanlar yaşadıklarımı yaşamasaydım.

0|1
    0|0
  • Hayır hıc ozlemedım

0|1
    0|0
  • Ben özlüyorum cocuklugumu

0|1
    0|0
  • Guzel gecmedi hep dusundum,dusundum,dusundum. Hic ozlemiyorum berbatti !

0|1
    0|0
  • yaşım 18 çok geçmedi üzerinden ama özlüyorum yinede

0|1
    0|0
  • özlemedim ben

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Hala büyüyemedim yeterince aslinda. Yarım kalan duygularim , kavgalarim var benim. Özlediğim koz helvaci pamuk şekerci rüyalarimda. Ve aslinda yaşayamadıklarimin acisini da çıkartmıyor değilim bugünümde. Yine seviyorum Macun'u ve Pamuk şekeri . Sokaktan geçen bozaaaaa sesini ara sira da duysam nadir de olsa hatirlatiyor bana soğuk kış gecelerini. Bir umuttur yaşamak ve mümkün olduğunca yaşayamadıklarimi yaşamaya çalışıyorum çocukluğumda. Ben deprem çocuğuyum. 7 yaşinda zorluğu , yokluğu çaresizliği , göçüğü ve insanlarin cesetlerinden kesilerek alinan bilezikleri gören bir çocuğum ben.Yine de çok seviyorum. Misketlerimi , tasolarimi , sporcu kağıtlarimi , diş fırçalama çizelgemi , çarpım tablomu o saf masum kız ve erkek arkadaşlarımı , çıkarsız ilişkileri ve evden getirilen o soğuk tostlari. Geç kalınmış değildir hiçbirşey için . Her durakta inebilir ve geriye gidebiliriz hızlıca , ve özlem duyduklarimiza yaşayamadılarimiza küfretmek yerine sevebiliriz hatirlayabiliriz yaşayabiliriz yeniden. . . Saygılar ve sevgiler.

0|1
    0|0
  • ınsan gecırdıgı her dönemi,özlüyor.coçukluk,gençlık,orta yas,derken yaslılık,galiba tek özlemeyeceği şey de yaşlılık:bende özlüyorum,anamın o umut dolu bakıslarını,babamın oglum deyıp sarmasını,ve delı dolu gecen gunler camları kırıp kacmalar,yakalanınca dayak yemeler,yumarta ve muzun lüks oldugu gunler:))

0|1
    0|0
  • Ben özledim imkan olsaydı tekrar çoculuğuma dönmek isterdim ya da bebekken ölmek isterdim Allahım affetsin bunu dediğim için.Bu parça tam soruna göre link

0|1
    0|0
  • Çok duygusal b i soru olmuş hiç cevaplayasım yok :>)

0|1
    0|0
  • Çocukluk masumluğun simgesi benim için. En saf ve en masum duygular orada.

Bir sakıza sevinen biri masumluğun baş tacı.

Çocukluğu her daim özlüyorum , heleki camdan bakınca.

Koşusturanları görünce şapsal bir gülümseme beliriyor suratımda :))

0|1
    0|0
  • sıkıntılıydı panpa özlenilesi bir çocukluğum yok aksine unuttum hatırlamıyorum bile

0|1
    0|0
  • Ben özlemiyorum hacı hep koşarken en geri kalırdım bir kere birinci oldum onda da köpek kovalıyordu allah verdi o kudreti bana...

0|1
    0|0
  • annemden yediğim dayağı özledim lan o derece

0|0
    0|0
Yükleniyor...