En klasik soru''Ne olacak bu ülkenin hali''?

Bir zamanlar kaybeden takımları tutan insanlardık biz,bize ne olduda zalimden taraf olduk?Cumhuriyetin 80 yılda sahip olduğu herşeyi yabancılara sattılar,halk cebinde en az iki kredi kartı ile ay sonunu getirmeye çalışıyor,soğuktan ölen bebekler sayısı arttı,beş binden fazla çocuk gelin var,milyonlarca dolar çalmışlar çırpmışlar,hergün yeni bir ses kaseti nette yayınlanıyo''Hayırlı cumalar ne oldu bizim villalar''bu artık siyasetin dışında bir olay,sağcı ol solcu ol komünist ol ne olursa olsun saçmalıklar içinde yaşıyosun,bir bakıyorum parti otobüsü olmasa geriye dönecek cebinde beş kuruş parası olmayan insanlar''Bilal''pankartı açıyor,nasıl bir zihniyet anlayışı bu?bizlerden toplanan vergiler ile tırlar dolusu silah gönderiliyo suriyeye saçma sapan bir ideolaji adına insanlar öldürülüyor sende buna ister istemez ortaksın,sonra bakıyosun ilahiyat mezunu bir millet vekili sırf yalakalık olsun diye şirke varan sözler söylüyo,başkaları çıkıyo daha neler neler!halinden memnun köleler istiyolar karşı çıkan herkes dinsiz çapulcu bilmem ne!Mustafa Kemale küfreden bir nesilden tiksiniyorum,babanız belli olduğu içinmi karşısınız bukadar?ne zavallısınız!satın alınmış kanalların yalanlarına inanmayın!araştırın okuyun tartışın Bu ülke hepimizin,çeşitli tv programlarıyla insanlara afyon ziyafeti veriyolar,uyanın diyorum sadece uyanın...

0|0
5|12

En İyi Kız Görüşü

• Çok doğru! Artik turkiyeden bahsederken Mustafa Kemal es geciliyor. Cuma vaazlarinda ecdadimizdan bahsedilirken yine Paşam es geciliyor. Şimdi ukalanin biri cikip bayansın sen cumaya mi gittin demesin sirf limon sikmak için! Her yerde böyle merkez caminin yanindan gecsen isitiyosun hocanin mikrofonla söylediklerini.. Osmanlı diyor, Fatih Sultan Mehmet diyor, ecdadimiz diyor, hatta tüm alim hoca şeyh ulemayi sayiyor, Çanakkale savaşında şehit olan askerlerimiz de diyorda bir Mustafa Kemal Atatürk diyemiyor. Yazik... Nasil ki Fatih Sultan Mehmetsiz bir Istanbulun Fethi düşünülemezse, Mustafa Kemalsiz de bir Türkiye düşünülemez. Paşam Çanakkalenin mimaridir. Nasil olurda canakkale anilirken buyuk komutan anilmaz?!

Akpli bir belediyenin düzenlediği bir geziye katildim bundan bir 5 yil önce Canakkaleye götürdüler gittim bedava gezi giderim ben kullanip sömürürüm ! Bir sürü dindar insanın arasındaki tek saçı açık bayandım herkes türbanlı herkes çarşaflı gezi molalari tamamen islami koşullara namaz saatlerine uygun... Herkesin itici ve alcaltici bakislari altinda ezildim. En kötüsü orda benim paşamdan bir kere bile bahsetmediler Hersey anlatildi rehberimiz tarafindan tüm kahramanlik aziz sehitlerimizin biraz sonra öleceğini bile bile nasil Allah Allah diye ölüme kostugu bile hatta canakkale denilince tarih kitaplarinda var olan herkes anlatildi MUSTAFA KEMAL hariç! O kadar tuhaf geldi ki bana Mustafa Kemalin tek bir cümle içinde dahi kullanılmadığı bir Çanakkale gezisi... Mustafa Kemalsiz bir Çanakkale Zaferi! Bi ara dayanamadım burasi Mustafa Kemalin saatinin parcalandigi yer dedim. Herkes bir sustu sonra rehber anlatimlarina kaldığı yerden devam etti.

Son olarak dün AÖF sınavları vardi bilen bilir. Atatürk İlke ve Inkilap Tarihinden de sinav oldum. Yazik ki 20 sorudan biri bile Atatürkle alakali degildi. Hicbir ilkesi de sorularda cikmadi. Bu dersten sinava giren herkes karsilarinda Osmanli padisahlarinin sorularını gördüler ama Atam yok! Inanmayan ukalalar degerli vakitlerinden 5 dk ayirip bakabilir...

2|1
    1|0
    • bildikçe daha çok sinir oluyo insan ben hergün küfrediyorum ah ah ah akp li kim varsa facemden çıkardım anlamıyo adamlar 2 saat anlatıyosun finalde yol yaptı adam diyo:)

• birde eksiliyorlar ya bu ülkede çok nankör insan var ya!

• Best answer ever!

Kızlar Ne Diyor 4

• Başımıza gelen kişiler, düşmanın Ülkemize yapmak istediklerini yapanlar... Olanlar normal.

Yollar, barajlar fabrikalar her şey satıldı. Kendi tohumumuz yok, saman ithal ediyoruz. Güneydoğuda Pkk vergi toplamaya başlamış ,kendi emniyetini kurmuş,

Birileri yemiş yemiş s*çmamış, gemicikler düzinelerle olmuş, ayakkabı kutucukları milyon dolarla dolmuş..Adaletin anası s*lmiş...

Uyanış biraz geç olsa da, olacak diye düşünüyorum. Ama bir çok şeyimizi kaybetmiş olarak...

2|0
    0|0
  • aziz nesin hakliydi.

1|2
    1|0
  • Ülke hiç olmadığı kadar seçilmişlerin elinde !

1|0
    0|0
  • Tayyip ve Hülooğ'cuları sağolsun ..

3|1
    2|1

Erkekler Ne Diyor 12

• hulki cevizoğlu nun bir kitabı var"bütün kaleler zabt edilmedi"diye.o kitap rahmetli atilla ilhan ile yapmış olduğu "ceviz kabuğu"programdaki söyleşidir.atilla ilhan bu programda şöyle söyler;ülkemizin 10% si vatan hainidir.bu oran asla değişmez.ulu önder gazi mareşal mustafa kemal atatürk vefaat ettiği günden de önce vardı sonra da varlar.ve var olmaya devam edecekler.bu memleket dünyanın en stratejik konumuna yeraltı yer üstü kaynaklarına sahip olması,bu topraklarda yüsek çıkar hedefleri olan süper güçlerin de kendi politikalarını ne pahasına olursa olsun yürütmek istemesi ile de alakalı.bir anektot var kafkasya için,kafkasya süper güçlerin savaş meydanıdır diye.bence süper güçlerin savaş alanı kafkasya değil türkiye topraklarıdır.zira kafkasyada şu anda önemli olan tek şey yeraltı enerji kaynaklarıdır okadar.yine ingilizlerin bizler hakkında söylediği sözlerden birini hatırlatırım..."türkiyeyi türklere BIRAKACAK kadar salak değiliz..."ülkemiz tarih boyunca büyük devletlerin itmesi kakması çekmesi sonucunda hep klasikleşen şeyler olmuşştur.27 mayıs 12 eylül 28 şubat...ülkemizde beni en çok üzen şey ise.ne iktidar ne muhalefet ne sendikalar ne siviltoplum örgütleri asla şu sorunun üzerine eğilmezler;EĞİTİM...çünkü eğitim bir toplumun refah düzeyini yükseltir.düne kadar ülkemize fuğuş yapmaya gelen rus kadınlar(kiii onlar doktor mühendis gibi profesyonel meslek grubu insanlar)bu gün bizim asla kalamayacağımız 5 yıldızlı otellerde tatil yapıyorlar.sizce bu sadece bir rejim değişikliği sayesinde mi oldu?hayır.son yıllarımızda tekbaşına iktidar makyajına inanan cahil angut tayfa bu eğitimsizliğe en basit örnektir.ben bile bu ülke okkalı bir krize doğru gidiyor ama ortada bişey yok havası veriliyor diyorken.evvelki hükümetleri de görüyoduk diyen salaklar var ülkemde.neden mi?onu da söyleyeyim.önceden koalisyonlar dönemiydi en ufak yasalar bile geçmezdi.ama şimdi kolaylıkla geçiyor.diyorlarki ekonomi iyi gidiyor.halbuki dövizin bukadar stabil seyretmesindeki sebep,kendisini yakmayı göze almış dsp iktidarıdır...bedelini ağır ödedi ama sorsun pişman değillerdir.döviz serbest bırakılmasaydı bu günkü hükümet babayı alırdı.tek yaptıkları bu rejimi korumak oldu.ithalat ve ihracatı dengeleyemedikler cari açık aldı gitt.enflasyon düştü dediler çekirdek enflasyona dokunmadılar o da ufak ufak büyüdü ve bu güne geldi.sana kahvede berberde söylenen sözü söyleyerek son sözümü söylüyor ve konuyu kapatıyorum.BÖYLE GELDİK BÖYLE GİDERİZ ÜSTADIM...

0|0
    0|0
  • Sürekli sorunları paylaşmak yerine çözüm üretmeyi deneseniz. Buralarda yüzlerce kez tartışıldı bunlar. Senin fikrinde olana evet haklısın diyosun, karşıt görüşlüsüne koyun diyosun. Başkalarına koyun demekle çözülmez bu işler. Yukarıda yazdıklarını herkes biliyor zaten. Sorun insanımızın düşünce yapısı. Bu değişmeden hiç bir şey olmaz. Kusura bakmayın ama bunu hepimiz yapıyoruz. Herkes çalıyor, sen verdiğim vergi diyosunda, senin aldığın malın vergisini satıcı cebine atıp devlete zarar gösterirken, milletin yarısı aldığı mala fiş kestirmezken devleti soyuyor. Bireyi değiştirmeden devleti değiştiremezsin. Toplum olarak herkes kısa yoldan zengin olma peşinde ve bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesinde. Birileri rahatsızlıklarından bağırırken, çıkarı olanlar seslerini çıkarmıyor. Bunu herkes yapıyor. O yüzden önce halkımın düşünce yapısı değişmeli.

0|0
    0|0
    • Bu siyasetinde ötesinde bişey okadar çok bağnazca olaya bakıyolar ki ne anlatırsan anlat dinsizsin çapulcusun kötü bir adamsın:)

• Ah be dostum biz senelerdir bunları diyoruz da adımız; komüniste, ermeniye ve israil uşağına çıktı. Hatta dinsiz bile dediler. Bir önce ki işyerim de bu insanlarla aynı zihniyette idi. Gezi eylemlerine iştirak ettim diye işten bile çıkarıldım. Biz ne dersek diyelim ne yaparsak yapalım ayakkabı kutularında milyon doları götürenleri yine asgari ücretle çalışıp geçinemeyen insanlar destekleyecek.

0|0
    0|0
  • Yolsuzluk iddaaları ortaya çıkınca beti benzi atan akp hükümeti iğrenç oyunlarını MHP üzerinden oynamakta ve dün olduğu gibi şehir milislerini bu parti üzerine salmaktadır. Açıkça terör örgütünün yaptığı bu saldırıyı Terörle Mücadele ekipleri araştırmayı üstlenmemiş ve başka birimlere devretmiştir.

Milleti doyup soğana çevirdikleri yetmezmiş gibi çaldıkları ortaya çıkınca ellerinden geleni ardına koymuyor bunlar. 10 senede demokratikleşme adı altında millet 32 etnik kimliğe parçalandı. Meydanlara çıkıp utanmadan bağırıp çağırıyor sayın Erdoğan. Asıl kirli oyun akp'dir. Bu ülkenin başından bir an önce gitmeli ve ülkemizin önü açılmalıdır.

0|0
    0|0
  • en klasik cevap olarak sen mi kurtaracan bu memleketi :9

şaka bir yana gercekten oturup dusunmek lazım ne olacak nasıl bir süreç bekliyor bizi benşu anozaln 28 subat kararlarına benzetiyorum ulke zenginledi dediler ama sonra acısnı cıkarttılar bizde akp ile rahatladık dedik ama afedersin g.tumze kacacak gibi duruyor malesef

Allah yardımcımız olsun

0|0
    0|0
  • Morgan Freeman başkanımız olmadıkça iş yaş aga.

0|0
    0|0
  • Ülke varsa tabi..

0|0
    0|0
  • akp döneminde kadın cinayetleri ve çocuk gelinlerin sayısı yüzde 1000 arttı ama onların derdi sadece türbandı.

0|0
    0|0
  • Yakında iç savaş çıkar, demedi deme.

0|0
    0|0
  • rüküş rüküş konuşma necati

0|0
    0|0
  • Bu filmin sonu pek iyi değil başkan.

0|0
    0|0
  • Asıl sen uyan gafil.80 sene bu cumhuriyet ne yapmış millet ekmek kuyruklarında ellerinde karneler bekliyorlardı.Kurulan bira fabrikalarını mı sattı bunlar?madenleri sattı diyorlar git ismete sor niye çıkaramıyoruz diye git ismet inönüye sor neden benzin 5 lira diye musulu kerkükü bırakanalara sor iş bankasının nasıl kurulduğunu yolsuzluğu gör gafil!

0|0
    1|0
    • haklısın sana en iyi anlıyacağın cevabım HÜLOOĞĞĞ

• Sen bir iki kisinin sacma seyleriyle tum insanlari genelliyosn o senin sığlığın bu bilgileri akli basinda herkes anlar biraz arastirmayi dene onlar ben de benim peygamberim ataturk diyen chpli var diye tum chplileri bu kefeyemi koyayim yani

Yükleniyor...