Yeni Doğmuş Bir Bebeği Tanımlar mısınız?

Eğer yakından böyle minik bir varlığı hissetmişseniz hele ki yakın bir akrabası hatta ablası veya abisiyseniz bunu duymak isterim çok.

BENİM DÜŞÜNCELERİM: O kadar minicik ki sanki parmaklarını biraz daha sert tutarsan kırılacak gibi, yüzü pembe ve yumuşak onu pamuk şekeri niyetine yiyebilirsiniz, ilk doğan bebek çirkin olmasına rağmen nefes alması ağlaması ağzını şapırdatması onu dünyanın en güzel varlığı yapar, hele ki bir yeri size benziyorsa oraya odaklanırsınız ve bağrınıza basarsınız, gazını çıkarmak için hani omzunuza koyarsınız ya hah! işte o paha biçilemez bir şeydir çünkü minik bir varlığın nefes alıp verişleri kulağınızın tam dibindedir.

daha çok anlatmak isterdim ama sıkılmayın istiyorum. Bu minik şeyin halası oluyorum. İyi ki doğdun bebek.

Bir de sizden duymak istiyorum o duyguları.

Güncellemeler:
Söylemeyi unuttum dünyanın en harika kokusuna sahip olan birşeydir.

0|0
15|16

En İyi Erkek Görüşü

• dokunmaya bile kıyamayacağım melek zaten dokunamıyom zarar veririm diye korkumdan yakın bir akrabamın oldu kucağıma vermek istediler korktum zarar veriirm diye ah bebekler ah nurlar nur

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• "Gerçekten Biz Âdem evlatlarını şerefli kıldık, karada ve denizde kendilerini taşıyacak vasıtalar nasib ettik, onlara helâl ve hoş rızıklar verdik ve onları yarattığımız varlıkların çoğuna üstün kıldık."(İsra,17/70)

“Biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık.” Tin, 95/4

yukardaki ayetlerden anlasıldığı gibi

"Andolsun biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir hülasadan yarattık. Sonra onu (Hz. Adem'in nesli olan) insanı sarp ve metin bir karargahta (rahimde) bir nutfe (zigot) yaptık. Sonra o nutfeyi alaka (yapışan şey) haline getirdik, derken o alakayı mudga (bir çiğnem et) yaptık, o bir çiğnem eti kemik(lere) çevirdik (ve) o kemiklere de et (kaslar) giydirdik. Sonra onu başka yaratılışla inşa ettik (can verdik, konuşma verdik)..." (Mü'minun, 12-14).

0|0
    0|0
  • Birde şöyle bakarsak ! Şu her yönden pislik dünyadaki Tek temiz varlıklar ! Hiçbirşeyden habeerdar olmamak ! Günahsız olmak ! Alah rahmet eylesin 4 gün önce komşumuzun bebeği öldü ve ben hala kötü rüyalar görüyorum okadar kötü bişey yani :( hiç birşey yaşamadan ölmek Mlelek olarak vefat etmek üzülsem mi sevinsen m i çok değişik birşey tanımlayamıyorum ! Allah her bebeğin bahtını açık etsin inşallah

0|0
    0|0
  • Yazdıklarının her kelimesine katılıyorum aynı zamanda böcek gibi çirkin bir şey oluyorlar :) bu kadar çirkin olup da bu kadar güzel olabilen başka bir şey yoktur her halde bu dünyada...

0|0
    0|0
  • Ben korkarim sevmeye el sürmeye. Kirli ellerimi sürmek istemem , birazda bundan uzak dururum. Dünya'nın çilesine hoş geldin bebek ... Sevmeye aci çekmeye alışmaya . Yolun açık olsun bebek...

0|0
    0|0
  • O koku varya koku dünyalara değişmem o kokuyu

0|0
    0|0
  • :)) gözün aydın darısı basına ALLAH analı babalı büytsün

0|0
    0|0
  • Sen karninda bir parcanin hareket ettigini bir hisset

0|0
    0|0
    • Abi siz hissedemeyeceksiniz ne olacak bu haliniz? :D

• Babalik duygusu bebek dogana kadar verilmez kimseye. Sizde bunu hissetmeyeceksiniz. Bebegin olunca dunyan degisir babalar icin ;)

• Böyle yumuşacık bir oyuncak gibi :)

0|0
    0|0
  • dünyadaki en tatlı şey.

0|0
    0|0
  • gökyüzündeki meleklerin bence yeryüzünde vücüt bulmuş hali onlar...

0|0
    0|0
  • tarifi olsada anlatsak ama bence tarifi yok baba olamadım ama inşlh nasip olur

0|0
    0|0
  • Sahibinden sıfır mamül

0_0

0|0
    0|0
  • amcamın kızı var daha iki yaşında ismi zeynep çok tatlı bize geldiğinde onunla oynuyorum hep

0|0
    0|0
  • Allah'ın yaratmış olduğu birsanat harikası

0|0
    1|0
  • sabi sübyan dünyanın en temiz varlığı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Ben insan yavrusu diyorum onlara verirsen yiyor kucaklarsan gideceği yere gidiyor altını değiştirirsen temiz oluyor falan tamamen sana bağımlı ne komik bir zaman sonrada sen ona bağımlı olacaksın hayat tuhaf şey

1|0
    0|0
  • Masumluk kokuyor o kadar güzel ki sana dünlerini unutturuyor

Öyle bir alışkanlık ki ayrı kaldıgında eksik hissediyorsun acaba iyimi diye düşünüyorsun

Ve büyüdükçe bir mucizeye tanık oluyorsun kardeşimde yaşadım yaşamaktayım :)

1|0
    0|0
  • küçücük kalbi , minicik parmakları, cam gibiler o kadar saf ve berrak o kadar kırılgan, süt kokarlar birde mis gibi

0|1
    0|0
  • Nefes alıp verebildiğine inanamazsın. O kadar küçük ve senin ilgine sevgine muhtaçtır ki onu hemennnnn seversin zaten:) Bıraksalaar tüm gün sarılarak dururdum bebeklere ya:)) Çocuğunu kaybeden annelere Allah sabır versin cidden büyük acı olmalı:/

0|0
    0|0
  • bende var bitane o minik seyden cok baska evet kesinlikle dunyaya geldigi aanda seni tamamn dgstrp olgunlastran bisey okadr masum ve savunmasizlarki korktuklari anda ilk sana gelen agladgnda minicik parmaklariyla goz yasini silen dunyadaki en guzl kokuya sahip olan ve beni en ofkeli halimde bile guldurebilen sey :)

0|0
    0|0
    • Allah bağışlasın. Hayatımda ilk kez yakından minik bir bebeği hissedebildim. O kadar eşsiz bir duygu ki!

• insallh sanda dogru insandan nasip olur ki o duyguyu sahip oldgun bebeisinle tatmani isterim :) ozmn daha ii anlarsin ii aksamlar :)

• Mis gibi kokarlar. O kokuyu hiç bir parfümde bulamazsınız

Dokunduğunuzda size sıcaklık verirler sanki.

Onu izlerken,kucağa alınca huzur kaplar içinizi

Dokunmaya kıyamazsınız ama o kadar minik ve hassaslar ki

Ay bebek sevesim geldi

0|0
    0|0
  • savunmasız küçücük ayakları olan dünyanın en masum şeyi.. ağladığında onunla birlikte ağlıycağın seni yıllarca geriye götürüp çocuklaştıran ufacık bişi.. seni senden alan gülüşüyle aşkta neymiş işte mutluluk onun gülüşü diyebilceğin bunu sana dedirtcek şey ..

0|0
    0|0
  • Boş bir kitap hiç bir sayfasına henüz mürekkep lekesi değmemiş.

0|0
    0|0
  • kısacası cennetten gelmiş melek

0|0
    0|0
  • Sen cok guzel tarif etmishsin

0|0
    0|0
  • Bebek kokusunu , minik eller , öpülmek için henüz fazla narin yanaklar falan filan.

0|0
    0|0
  • çok süper bişey ya.

0|0
    0|0
  • insan konsantiresi:D

0|0
    0|0
  • Tertemiz bir insan yepyeni bir hayat ve de çok güzel bir varlik olsada yesek:D

0|0
    0|0
  • onlara bakınca koca bir hayat geçiyor gözümün önünden sanki .o ağlayış koca bir ömre ,mücadeleye merhaba gibi

0|0
    0|0
Yükleniyor...