Ahmet Kaya'ya yapılan haksızlıklar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Üç-beş şerefsiz yüzünden arabam memlekette kaldı.

(Almanya'daki bir konserinde. Bu sözü, sonradan Hürriyet gazetesinde "Arabamı şerefsizlerin memleketinde bıraktım" şeklinde çarpıtılarak aktarılmış, Hürriyet bu haberi "Vay Şerefsiz" manşetiyle vermiştir.)

Şunu söylemek isterim. Biz bugüne kadar, en son ben; herşey barış, herşey kardeşlik, herşey dostluk içindi temel şiarımız buydu. Biz ülkeyi bölmek için değil, birleştirmek için vardık. Bunu anlamakta güçlük çektiler. (Ahmet Kaya )

Benim Türkiye'de yaşayan 64 milyon insana şerefsiz dediğimi söylediler. Ben, hiçbir halka, halklara asla şerefsiz lafını kullanmadım. Ben sadece Kürt kimliğimden dolayı beni linç etmek isteyen namussuzlara, haysiyetsizlere burada birkez daha şerefsiz diyorum. Ahmet Kaya 64 milyon insana şerefsiz dediği gibi, spekülatif laflarla benim etrafımda toplamaya ve yıllardan beri dostluk ettiğim Türk halkını bana düşman etmeye çalışıyorlar. Türk halkını bana değil, Türk halkını Kürtlere düşman etmeye çalışıyorlar. Ben onların, o medyanın üzerimde oynadıkları oyunun farkındayım. Bunlar soğuk savaş stratejileri. Onların, o kirli savaşını, o stratejilerini ben bozarım, onların oyununu bozarım, daha öncede bozdum, gene bozarım, gene de bozacağım.

Yeni bir televizyon kuruluyor(Medya Tv). Umudum ve isteğim, beklentim Türk ve Kürt halkarının kardeşliğine bir ışık olsun, bir sinyal olsun, bir mesaj olsun, kan ve kin bir kenarda dursun. Barış olsun, dostluk olsun, arkadaşlık olsun, yoldaşlık olsun. Biz, istediğimiz küçücük birşeydi, deryada bir damlaydı. Ulusal kültürden bahsettik, kültürel kimlikten bahsettik onlar bunu nüfus cüzdanı anladılar. Bu kadar acayip ve tuhaf insanlar işte ne yapayım yani.(Ahmet Kaya)

Ve.. Şunu söyleyeyim yeni kurulan bu televizyon dediğim gibi barışa ve kardeşliğe hizmet etsin ve hepinizi sevgiyle ve hasretle kucaklıyorum. Hoşçakalın, dostça kalın arkadaşlar.(Ahmet Kaya)

Demokrasi hepimiz içindir. Düşünce özgürlüğünün benim için ne kadar var olması gerekiyorsa, Tayyip Bey için de o kadar olması gerekir. Kimse okuduğu bir şiir yüzünden özgürlüğünden alıkonulmamalıdır!”[3] (Ahmet Kaya)

Cumhuriyetimizin 75. yıl dönümünde daha güzel günleri yaşamak,cumhuriyeti daha özgür yaşamak, inanca saygının, düşünceye özgürlüğün olduğu cumhuriyetlerde yaşamak dileğiyle ve artık şarkı söyleyenlerin ve şiir okuyan insanların tutuklanmayacağı cumhuriyetlerde bir daha görüşmek üzere." (29 Ekim 1998)[1] (Ahmet Kaya)

Adam beni görünce Yaşasın Türkiye! diye bağırıyor. Sanki ben uzaydan gelmişim (Ahmet Kaya)

1993 yılında Ahmet Kaya'nın Berlin'de Öcalan'ın fotoğrafı altında konser verıldıgı ıdda edılen fotograf Sonradan yayınlanan resmin de fotomontaj olduğu yargı kararıyla sabitleşiyor

Ahmet Kayaya yapılan oyunları halen goremeyenler var gormekte gucluk cekenler onları anlıyamıyorum belgeselını ızlersenız anlayabılırsınız aslında sunu bılınkı o bir terörist degildi o bu ulkeyı herkesten cok sevdı agzından dusurmedıgı laf barıs ve kardeslıktı.

yazımı bastan sona kadar okuyn

Güncellemeler:
O zamanlar turbanlı ınsanlara yapılan zulumların karsında kımse sesını cıkaramazken bu adam vardı Ahmet Kaya vardı.

Ben Ölürken Degil Yasarken Anlasılmak Istıyorum Dedi Ama Olmadı malesef

Öldükten Sonra Bu Ülkeyi Sevmedi Demesinler dedi

Mekanın Cennet Olsun Ahmet ABİ NUR İCİNDE YAT

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• dostum ben ahmet kayayı çok severim. sanatına taparım kendisini de severim. ama apoyu özledik sözlerini şimdiki topplumun kaldırmasını bekleme. sende gördüm ahmet kaya belgeselinde 15 sene önce kürt denmesii yasaktı. haklısın ya da haksızsın ama şimdiki insanlar apoyu sevmeye yanaşmalarını bekleme. çok zor. haliyle apoyu sevenlere de nefret kusuyorlar. bir de sana şunu diyim klavye elemanları pek boş ağızlılarla dolu çoğu insan yorumunda insanlığı görmüştür. çok uğraşma bu arkadaşlaarla derim ben

0|3
    1|2
    • ya arkadasım apodan nefret edıyorum zaten ben Ahmet kayayı savunuyorum o adamı savunmuyorum haklısın bunlara ne dersen de aynılar aynı kafa degısmezler yıl 2014 Ahmet Kaya olmus ve barıs odulu alıyor bu herseyı acıklıyor zaten nasıl bı ınsan oldugunu

• ben gizli cevap vermem sormam kanka yapanları da anlamam burada show yapmıyorum fikirlerimi söylüyorum sorularımı görsen zaten en aykırı sorular :) milletimiz konuşamıyor çok sınırımız var çoğu şeyi konuşmak yasak anlatmak öğretmek daha da yasak ve zor

• aynen oyle kardesım helal olsun sana

Kızlar Ne Diyor 4

• Ahmet Kaya kim ya? Sanatciymis ölmüş Allah rahmet eylesin

Ne çok gündem oluyor. Türk halkının onun kardesligine ihtiyacı yok. Böyle konuşmalara muhabbetlere karışması çok saçma.

Sanatını seven sever. Onun dışında apoyu ozleyen seven hiçbir insanın kardesligine ahbapligina ihtiyacimiz yok. Olan da vatan haini alçaktir.

2|5
    1|3
    • ozaman sende onun sarkılarını dınleyerek sende bir vatan hainsin

• Senin insanlığın yeter hepimize. Şakşakcilik yapmak için üyelik almışsin hala konuşuyorsun.

• ben herzaman kendımım sen rahat ol bız burada gerceklerı yazdıgımız ıcın sılmedıgınız hesap kalmadı ondan acıyorum yenı hesap

• Apoyu ozledik diyen bir adama ne yapilmissa hak etmistir

1|4
    1|4
  • Kurtler icin sarki yapip klip cekicem bunu yayinlacak yurekli kardeslerimz vardir gibi bir cumle kullanip ardindan catal yemisti kafasina madem baris istiyordu neden ayrimcilik yapiyordu kurt turk diye bunu soylemenin manasi neydi kendisini hic sevmem Allah rahmet eylesin olulere saygim var

0|2
    0|2
    • kürtler ıcın yapıcam demedı kurtce album yapıcam dedı yuzlerce turkce sarkısı var sen neyın ayrımcılıgından bahsediyorsun bana soylermısın ? sımdı kurtce kanallar var hulya avsar kurtce sarkı soyledı ayrımcımı oluyor yapma Allah askına

• tamam arkadasım

• Arkadasin degilim senin

• Oy oy maymun apo ..

3|4
    0|4

Erkekler Ne Diyor 8

• adam pkk sempatizanı. boyle birisini savunmamızı mı bekliyorsun. bu adamı savunursan sehitlerin hakkı sana helal olur mu? kendi demecleri var iste konserinde apoyu özledik diye bagırıyor. medyanın bu adamı kötü göstermesine gerek var mı? pkk yı savunan kim varsa insan gözüyle bakmam.

2|2
    0|3
  • kör öldü badem gözlü oldu*

1|5
    0|1
  • O kadar vatan sevdalısıydı bebek katili apoyu özlediğini niye söylüyordu?O verdiği konserde çoğu kişi pkk yandaşıydı,daha vatan sevmekten bahsediyorsun.Biz kalkıp alparslan başbuğu özledik türküz sonuna kadar desek faşist oluyoruz siz yapınca insan hakları özgürlük demokrasi ya bir gidin.

2|2
    0|3
    • neyin kafasındasın sen ben kürt degılım akpyede oy verıyorum ben gerceklerı goruyorum sız tutturmussunuz bı laf gıdıyorsunuz bıraz arastırın yapılan haksızlıkları gorursunuz

• iÜslubundan anlıyorum,nickini değiştirsen bile,gezi parkına katılanlara küfür ediyorsun neymiş devlete karşıylarmış ee peki kardeş pkk bu ülkeye çiçek mi verdi?Kaç milyar dolar zarar verdi bu ülkeye,kaç insan öldü biliyormusun?Sen akp yobaz bir parti olmasına rağmen size iyi davrandığı için onu savunuyorsun geçin bunları ya.

• bak birader sen ılk basta bana samir demekten vazgec burada hem bilip bılmeden baskasını sucluyorsun hemde benı bunu kabul etmemımı beklıyorsun sen ılk basta onyargılarından kurtul

• pkk sempatizanı olduğunu her fırsatta açıkca belli eden bir adamın neyini savunacaksın. ne sanatını nede kendisini severim.

1|1
    0|2
    • ne zaman her fırsaatta belırttı az konusmalarını dınlı teror orgutuyle bır ılıskım yok dıyor

• tamam olur ama asagidaki elemanlarin kileri izleyip fikrin degismediyse apoyu ozledik sarkilariyla bun saplanmis insaini bununlada fikri degismez

• sen o vıdeoyu bulursan benım fıkrım degısıcek

• Ben o adamın vatan sevgisinden adım gibi eminim yurt dısında kullanmıs oldugu kelimelirinde saptırılarak insanlara yansıtıldıgını biliyorum biz dostuda düsmanıda iyi biliriz Ahmet Abi'nin kesinlikle ülkesine baglı oldugunu biliyorum hissediyorum bıkmadan dinledigim tek sanatcıdır mekanı cennet olsun..

0|2
    1|1
    • amin

iste bunlar at gozluguyle bakıyorlar herseye anlamadan bılmeden yaptıkları teksey kotulemek baska bısey yok

• kişiliğini sevip sarkılarından nefret ettiğim ender sanatcılardandır kendisi

zamanında sadee kurtce sarkı okumak için yurttan kovuldu ama şimdi?

bir ok kurte sarkı yapan adam cıktı ortaya o zamanki medya ve gazeteler neden susuyor?

0|3
    1|2
  • "vallahi apo'yu özledik diye maksatlı olarak manipule edilen şarkı sözünün doğrusu.

apoy, tagalog dilinde ateş anlamına gelir.

ateş kürt ulusunun barış özleminin bir sembolüdür.

barış özlenmiştir."

link

0|3
    1|1
    • helal olsun kardesım ben kurt degılım kelımeyle ılgılı bısey bılemıyorum umarım ne demek ıstedıgını herkes anlamıstır

• Ulus neye denir sen once kelimenin anlamini ogren ondan sonra konus

• sakin olun çocuklar! gelip şurda dag turkleriyle iki alay ettirmediniz :(

alıntı yaptığım enrty dalga geçmek maksadıyla açılmış. apolay ne mk ahahaaah

o değil de dalga geçtiğimi anlamayıp gelip bana burada ulus kavramını öğretmeye çalışan akıllı (!) vatandaşlarım var, ne güzel :D

• link efendi buna ne diyeceksin? Adam apoyu özledik diyor

4|3
    0|3
    • gizlini kaldır önce adam apoyu ozledım dıyor baska bıseymı yaptı daga cıkıp elıne sılahmı aldı adam a karısının yanında çatal atıldı küfür edildi onun yerıne koy kendını ona yapılan haksızlıklar sana yapılsaydı sen ne yapardın hıc dusundunmu

• ha işte de bunuda 35 yorumdur uğraştırma boşuna. hadi selametle

Yükleniyor...