Insanın tahammül sınırını zorlayan durumlar...

Yaşça büyük birini düşünün ailenizden, akrabalarınızdan vs.

devamlı gördüğünüz saygısızlık edemeyeceğiniz biri

bazı durumlarda o kadar dar ve sabit görüşlü ki konuşmak mümkün olmuyor ki dert anlatılsın

haksız olmamanıza rağmen size kızgın sizi de çok kırmış incitmiş kızdırmış

kabaca söylersek iki ucu b*klu değnek

nerden tutulsa olmuyor

hadi be diyemiyorsunuz, ne yaparsınız?

not: bahsedilen kişi ben değilim

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• Şartlar ne olursa olsun saygıyı elden bırakmamak gerek dıye düşünüyorum..Kırmaktan çekindiğim biri ise susmayı yeğliyorum.

*Akıl yaşta değil baştadır..

Büyüklük gösterip karşısındakini dinler ve anlama çabası içerisine girerse ne mutlu o na..

Herkes kalıbının ve yaşının adamı olmuyor..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Seni anlamaktan bi'haber olmayı geç, konuştuklarının yakınından bile geçemeyen insanlar için bile bile uğraş vermek; bile bile delikli bir kovayla yağmurlu günde su doldurmaya benzer.

Meşhur laf vardır: "Konuştukların ne kadar olursa olsun, anlatacakların karşıdakinin anlayabileceği kadardır."

Onu doğru yola getirebilirim diye bunca sözcük indirgeme, kendini basite çekme egonu tatmin etmek için yapılan bir davranış hem. Asıl ve gerçek istediğin, o aptalın senin fikrini benimsemesi olamaz çünkü. Veya o herifin senin tek bir fikrin ile aydınlanacağını düşünmen biraz gülünç. Senin onu ikna etmen ileride de sorun yaşamayacağın anlamına da gelmez. Başka gerici düşünceleri ile yine çelişeceksinizdir elbet bir gün.

Seni anlamaktan uzak olanlara, sen yakın olmayı deneme.

Ayrıca yazının sonunda "not:bahsedilen kişi ben değilim" hemen komikti.

Bu sitedekilerin yanlış anlamalarından doğacak komik konuşmalarını ne zamandan beri önemsemeye başladın?

Hediyem olsun, bugün bu şarkıya çok takıldım: link

0|0
    0|0
    • * Ayrıca yazının sonunda "not:bahsedilen kişi ben değilim" 'demen' komikti.

• haklısın, istemesen de olayların ortasında kalıyorsan canın sıkılıyor çözüm arıyorsun benim çabam da oydu sadece

sitedekileri önemseme değil, çok bilmiş yorumlar olabiliyor eminim denk gelmişsindir

soruyu detayı okuyup anlamak yerine

e sende öyle de böyle de diye ahkam kesmek kolay geliyor

sadece soruya odaklanılması içindi o not :)

müzik için teşekkürler.

• İnsan olmanın onuru konuşmayı gerektirir. Saygısızlık yapılamayacak kimse yoktur. Ki karşındakine fikirlerini anlatmak düşüncelerini açıklamak saygısızlık değildir. Sabit fikirli insanlara tokat gibi konuştuğun zaman pabucun pahalı olduğunu anlarlar yoksa üzerinize gelmeye devam ederler. Demem o ki sabit fikirli insana sabit bir fikirle tatlı sert cevap vermek en iyisi. Ben çok saygılıyım efendiyim triplerine girip de kişilikten ödün verince kendine saygısızlık yapmış olmaz mısın? En büyük. Saygısızlık bu işte...

0|0
    0|0
  • bazen...haklı olduğunu görmek insanı yaşamıma devam ediyorum diye rahatlatabilir... yaşlı insanlar genelde ben haklıyım düşüncesiyle örtüşen türdür... kendini hala düşünebildiğine inandırmak ister... arada saçmaladığını siz uyarana kadar farkedemez... hem neyi ispatlamaktan korkuyorsun teknloji cebinde...doğru bildiğini savunuyorsa aç göster... bir uyar iki uyar...üçüncüde ne sen başını öne eğmek zorunda kalırsın nede o ağzını açarken rahat davransın ...

0|0
    0|0
  • Başımı öne eğip susarım. Ağız açıldımı bir kere çok söz çıkar :)

Oyüzden karşıdaki bağırıp çağırdığıyla kalıp pişman olsun daha iyi.

0|0
    0|0
    • pişmanlık uzak ihtimal

• ben durumu bildiğim için ona göre düşünmem çok normal :)

• Ha anladım :) Ozaman kırılmayan yer kalmasın. Madem iki ucu pis bir deynek :)

Konuşup cevaplamak daha iyi

• Umursamamalı.. Herkesi memnun etmek mümkün değil ve bu elektrik dedikleri şey her ne ise dalga geçsek dahi bir yerde doğru.. Frekans tutmadı mı bazı insanlar ile dikine dikine çatışırsın.

Büyükler küçüklere yol gösterir kaidesinden yoksun oluyor bu insanlar. Gözden kaçırmamalı bu kısmı.

0|0
    0|0
    • işte önemsemek umursamamak mümkün olmuyor her zaman

yabancı biri olsa haklısın ama soru detayında belirttiğim gibi aile olunca daha da zorlayıcı olabiliyor

• Mecburen görme -görüşme durumlarını bilirim. Yutkunuyorsun mecburen. Zorlayıcıdır çok çünkü saçma bir baskı var üzerinde insanın.. Sen sevmiyorsun, karşı taraf senden hoşlanmıyor ama mecburen görmek hali içindesin..

• aynısını ben abilerimle yaşıyorum :) napacaksın ki sözlerini söylersin düzgünce sonra sakin ol dersin sonra da susup iyi tamam dersin ileri gitmeye kalksan bütün ev ahalisi sana cephe alır büyüğe saygı diye. değmez :)

0|0
    0|0
    • büyükler haksız sadece kendi istedikleri gibi olsun istiyorlar

nasıl davranacaksın seni zorluyorsa?

• benlik değil mesele işte kimseye bir şey diyemiyorum :) teşekkür ederim

• önemli değil :)

• Siyasi tartışmalar haricinde öyle durumlar yaşamıyorum. Çözümü de kimseyle siyasi tartışmaya girmemekte buldum.

0|0
    0|0
  • Dil söylemiyor ise bunu vücut dili ile aktabiliriz.

Yüz şekli , mimikler ve tavırlar.

İllaki anlayacaktır bu kişi bana niye bozuk atıyor diye.

0|0
    0|0
    • kendini haklı görüyor ki kızıyor

afra rafrayı önemser mi sence ablacım

• Ablam babam böyle biri. Her daim o haklı , en iyisini o biliyor.

Hemen bana yapıştırır " salak herif " sözcüğünü.

Ama sonradan bu durumu anlatırım ve anlar.

Düşün ablam bankamatiğe gititm. Aradım şifre kabul etmiyor baba dedim.

Salak herif şifreyi yanlış yazıyorsun al gel kartı dedi.

Eve geldim ufaktan söylendi.

Dedim 4 rakamı giricek zekada olduğumu düşünüyorum baba insaf dedim.

Öyle susmuştu bu en güncel örneğim :))

• Yapacak birşey yok idare edilecek eski insanlar devamlı alttan almak gerek tabiriyle aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık Allah yardım etsin.

0|0
    0|0
  • bence pek çıkmaz bir durum değil...muhabbet meraba nasılsın bundan ileriye gitmez benim için...;)

0|0
    0|0
    • ailenle hiç sorun yaşamadın mı ? hiç seni zorlamadılar mı?

haklı olduğun halde azar işitmedin mi?

merhabaa nasılsın deyip geçiyor musun böyle zamanlarda :)

• sorun burada zaten beklemek ümit etmek ama sonuç yok...olsa zaten yoluna girer bazı şeyler...kolay gelsin ne diyeyim...

• teşekkürler :)

• Haklısın deyip oradan uzaklaşırım... Yoksa mani dönemine girerim felaket çıkar :))

0|0
    0|0
    • bu kişiler annen baban vs. olsa da felaket çıkar mı ? :)

• Değer verdiğim insanlara elbette ki zarar vermem.. Ama bir şekilde bu durumun bir gideri zaiyatı olur :))

• bir tane dedem var 100 küsur yasında yıllardır her gördugu yerde bana laf sokar :)

buyuktur deyip bişi yapmıyoruz tabi

yapacak ta bişi yok saten atadır saygı duyacaksın :)

0|0
    0|0
    • laf sokma can sıkıcı haklısında bir şeyler yapmanı isterse zorlarsa ve sen istemiyorsan bu baskı oluyor sorun burada başlıyor

sadece saygı için susmak zorlar o zaman =/

• haklısın bu saçmalık güldürse de sinir bozucu can sıkıcı :)

• sinir bozucu felan ama yani sonucta bir anı oluyor hersey

üzmeye ya da can sıkmaya gerek yok

hayat devam ediyor .

• Haklı olmama rağmen bana kızmış kızdırmış biri olacak, Öleceğimi bilsem dilimi tutamam lafımı söylerim

0|0
    0|0
  • aklıma geleni söylemesemde tepkimi gösterip mesafe koyuyorum genelde. sonra ilerde iyice içimde birikir daha kötü sonuçlar doğurabilir :D

0|0
    0|0
  • sen haklısın 1 numarasın deyıp goderım .d.d

0|0
    0|0
  • şimdi söyle kuzenine o kişiyle muhatap olmasın :D

0|0
    0|0
  • Babam- annem hariç hepsine gider (: kesinlikle susmam.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben olsam hakaret etmeden haklılığımı ifade ederim kesin ve net bir şekilde..Sonrasında kale almam hatasını anlarsa tabi durumlar değişir..

0|1
    0|0
    • bağırıp çağırmakla iş bitmiyor zaten, birde bu şekilde karşıyı sakinliğinizle dahada sinir edebilirsiniz.

• annemle ben. surekli bir catisma icindeyiz zaten. bazen cok giciklik yapiyor. tahammul edemiyorum gercekten. ama anne iste elden bisey gelmez

0|0
    0|0
  • benim tahammulumu zorlayan tek sey bu hayatta... ne olursa olsun bırının bana cevap vermemesi cıldırıyorum ya resmen..

0|0
    0|0
  • İletişim kurabilmek için her yol denenmişse, ekstradan bir şey yapmaya gerek duymam.

Siz ne kadar haklı olduğunuzu belirtseniz de karşıdaki kendi haksızlığını kabullenmeyecektir.

0|0
    0|0
    • kabullenmeyecek tabi ki

mesele kabullenmesinden çok kavga çıkmaması

• Var gerçekten öyle geçimsiz insanlar ya.

Sabır versin size, ya da her kim dert yanıyorsa ona :)

• amin teşekkürler :)

• şapkanı ver geç, neden laf anlatmaya çalışıyorsun ki, haklsın de geç :D

0|0
    0|0
  • Saygımdan susarım konuşmam bir süre.

0|0
    0|0
Yükleniyor...