Hz Mevlana Hakkında Ne düşünüyorsunuz?

7 milyarlık dünyanın yarısının tanıdığı birinden bahsediyoruz , SEVGİ denince akla gelen birisi ama kimi insanlar çekememezlikten midir nedir lekeliyorlar Siz ne düşünürsünüz?

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Gelmiş geçmiş en büyük mutasavvıf, alim, Allah dostu ve edebiyatçı...

"Ben yaşadıkça Kuran'ın bendesiyim,Ben Hz Muhammed-in (sav) ayağının tozuyum.Biri benden bundan başkasını naklederse;Ondan da bizarım,o sözden de bizarım(şikayetciyim)."Hz.Mevlana..

Kendisi ile ilgili ne düşünmemiz gerekiyorsa zaten bu sözünde beyan etmiş.

Ünlü Alman edebiyatçı Gote bile Mesneviye ve Mevlanaya hayranken... Dünya O'nun Gel çağrısına uyarak dört bir yandan akın akın ona koşarken...

Ölümü Rabb'a kavuşmak olarak addederken...

O'na dair söylenecek onca şey varken...

En sevdiğim sözü : Aşk hayatın özüdür aşksız hayat kabuktur ancak,kabuk...

3|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Allah Dost'u büyük insan büyük aşık ..

0|1
    0|0
  • Utanmazın tekiydi o lafı geliyor adını ne zaman duysam hepte gülüyorum istemsiz ahahah bir arkadaş demişti öyle tam gömmüştü lafı oalyı bilseniz sizde gülerdiniz ahahaha :D

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Mevlâna ölüm gününü yeniden doğuş günü olarak kabul ediyordu. O öldüğü zaman sevdiğine yani Allah’ına kavuşacaktı. Onun için Mevlâna ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen “Şeb-i Arûs” diyordu ve dostlarına ölümünün ardından ah-ah, vah-vah edip ağlamayın diyerek vasiyet ediyordu.

Ne düşünülebilir ki böyle bir insan hakkında..

0|1
    0|0
  • Kadir çöptemir çok güzel özetlemiştir. belki izlemişsindir. benim bir şey söylememe gerk yok.

youtube.com/watch?v=xY3WrrgWb34

0|1
    0|0
  • beni bilen bilir bilmeyen kendi gibi sanar demiş ya hani aynen öyle bilen biliyor bilmeyen kendi gibi sanıyor:)

0|1
    0|0
  • Mevlana bir promosyon harikasıdır. Moğollar her yeri yakıp yıkarken beylerine mektup yazıp kendisine ve yakınlarına iş dilenen bir "evrensel vicdan" sahibi. Ne tuhaf. İnsanları masallarla uyutuyorlar.

0|0
    0|2
  • Kötü söz sahibinin onun özünü benimsemiş insanlar olabilsek sorunlarımız olmaz dı

0|1
    0|0
  • Bazen sözlerine bakındığım okuduğum oluyor anlamlı. Ötesini bilmem.

0|0
    0|0
  • asıl o bizim hakkımızda ne düşünüyor

0_0

0|0
    1|3
    • ıyyy :) Walla kırmak istemezdim de hiç gitmedi bu cevap ya keşke en kötü cevap diye bir seçenek olsaydı dedim yani sitede

• ahahah :) tabi canım herkes kendine göre derin ben de eskiden 4 metre suda yüzüyodum oldu mu şimdi

• 4 metrede yüzen 1000 metrede yaşayanın ne gördüğünü bilmez

link

• bana mevlana hakkında 3 şey söyler misin

0|0
    0|0
  • iyi adammış bence ama detaylara girmek istemiyorum cok söylenecek şey olduğuna inanıyorum .

0|0
    0|0
Yükleniyor...