Atatürk'ü konuşmanın yasak oldugu bir ülke..

Arkadaşlar çok zoruma gidiyor. Bugünlere gelmemiz için yaptıklarını, nasıl direndigini,yılmadıgını,çabaladıgını düşününce şu an ülkemizde olanlar zoruma gidiyor..

Onu hatırlatan her şeyin gün geçtikçe kaldırılması ağırıma gidiyor.. canım yanıyor..

siz neler düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Odtü'lü öğrencinin Atatürk sloganı attığı için şu an hapiste olduğunu biliyor muydunuz? Artık öğrendiniz..

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ulu Önder Atatürk'ün yaptığı fikirleriyle, baş kaldırışıyla sadece bir vatanı kurtarmak değildi. Aynı zaman da dünya da bir ilki başardı ve vahdettin han ın desteğiyle Misak-ı Milli sınırları içerisine sızan emperyalizmden de kurtardı. Takvimler 1950'yi gösterdiğinde ve çok partili döneme geçildiğinde abd ülkemize sızması sağlayacak kişiyi iktidara taşıdı. Sonrası malum. Önce çiftçimizin haşhaş ekimi yasaklandı. Nedeni abd ye uyuşturucu olarak gidiyormuş. Çiftçinin ekmeği umurların da değil. Sonra abd nin finans ettiği Özel Harp Dairesi kuruldu. Bu kurum sayesinde emperyalizm iyice devletin içine sızdı. Ve halkımızın en büyük zaafı olan dinimiz de kullanılarak Atatürk'ü karalama kampanyaları başlatıldı. Aslında bu kampanya taaa milli mücadele yıllarında başladı ama halk işgale karşı direnmeyi tercih ettti ve başarılı oldu. Ulu Önder'in bizlere kazandırdığı bir başka şey Kuvay-ı Milliye Ruhu'dur. Emperyalistler çoğu kez devletimizi boyunduruk altına sokmaya teşebbüs ettilerse de Umudun Zulme Karşı Direnişi'ni kullanan Devrimci Büyüklerimiz bu teşebbüse karşı koydular. Maneviyatımızı yıkmanın tek yolunun Ulu Önder Atatürk'ü unutturmak olduğunun bilincindeler. Ama muvaffak olamayacaklar.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• dini kendi çıkarları için kullanan namussuz insanların fetvalarıyla beyınlerı yıkanmış cahil bır nesilin atatürk ü kötülemeleri benım atatürke olan sevgimi daha da kuvvetlendırıyor bu yobazlar düşman sa gerçekten buyuk adammış atatürk ve o dönemde bunca hain varken bu ulkeyı kurtarabılmış dıyorum

1|1
    0|1
  • katilmiyorum medya bunun boyle oldugunu yansitiyor oysa elestirmek yasak bence her insan özgür olmali her dusuncesinde tarihe sahip cikmak dersek biz buna sahip cikamayiz ne zaman cikabildkki bizim kadar buyuk ve genis kapsamli olan tairihli bir ulke daha varmi yok...

1|0
    1|0
    • sanki odtulu cok sevdigi icin slogan atti derdi ortami germek provokatorluk etmek siyaset boyle olmaz sanki tek seven o ataturku

• en çok kanıma dokunan da ne biliyormusunuz. bunca yıl Atatürk ile vatan için savaşanların torunları şimdi Atatürke dinsiz diyor. yazıklar olsun o insanlara.

1|0
    0|0
  • vefatının üzerinden 76 yıl geçmesine rağmen düşmanlarımızın öldüremediği tek lider Mustafa Kemal Atatürk tur.

2|0
    0|0
  • O na laf etmek yasak ama Allah (c.c) Ve Peygamberine Laf Atmak Yasak Değil. Sende Bi Zahmet Bunu Açıkla ?

2|2
    2|3
  • Nasıl yasak ? Asıl eleştirmek yasak. 5816 orada bekliyor vallahi.

0|1
    2|0
  • geçmişe yaşamak normal degıl bence ya...ataturke saygım sonsuz ataturkcuyumde aslında ama mantıklı dusundummu bugunlerı onun sayesınde görduk dıyoruz ya ALLAH istemese görurmuyduk bugünleri..evet o zaman iyi işler çıkartmıs olabılır fakat o dönem ne yaptıgı o dönemı ılgılendırır bence mantıksız dusuncelerle yasıyoruz

0|1
    2|2
  • Atamız o bizim hiç bir zaman unutmayız

2|1
    0|1
  • en çok paranın üstünden resminin kaldırılması zoruma gitti

2|0
    0|2
    • o zaman atatürk'ün koydugu yasa vardı reisi cumhur kimse para da onun resmi olur dıye bırilerinin sözleriyle yalanlarıyla kendınızı cahılleştırmeyın

• paranın ustunden resmı kalktımı kardes bılmıyorumda kbakma merak ettım

• hangi paranın üstünden kalktı anlayamadım..var resmi hala ben mi yanlış görüyorum

• ya sacmalama ataturk sloganı attı diye hapse girmez kimse

yapma böyle şeyler

1|1
    1|0
  • Atatürkü kimse unutturamaz

1|0
    0|1
  • nasıl yani. tabu haline mi getirelim? ülke de ona ters olan birşey olduğunu sanmıyorum pek. geriliyoruz evet şeriat yolundayız o sıkıntı

0|2
    1|0
  • Abart.

2|1
    2|3
  • Saçmalıyosun yasak falan yok

0|2
    1|2
  • Herkes iyi anmadigi, konusmadigi icin yasaklaniyor. Art niyetlilere soz hakki vermemek cin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Senin düşündüklerinin aynısını bende düşünüyorum tatlım ülke bu adilerin eline gitmeyecek gebersin hepside görürüz inş bunlar cehennemde cayır cayır yanarken adi hırsızlar hala onları sevenler var ya ben onlara bir şey demiyorum.. aptallıkta bir numarayız...

1|0
    0|1
  • Bunları yapan herkesten nefret ediyorum

2|0
    0|2
  • senin bunu gizliden yazıyor olman daha bir dokundu nedense..

2|2
    1|0
  • bu ülkede Atatürk mü konuşulmuyor? yasak mı?

afedersin ama ben pek anlamadım.

0|0
    1|0
  • Konuş

0|2
    0|1
  • Atatürk'ü konuşmanın yasak olduğu ülke. Abartmayın isterseniz.

0|1
    2|0
    • atatürkü koruma yasası var. evet atatürkü konuşamıyorlar. ama kötü yönlerini bu yönde eleştirseydin bari soran arkadaş bu konuşmayı

• Madde 1:

f1. Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

f2. Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir.

f3. Yukarıki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.

Madde 2:

f1. Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır.

Madde 3:

f1. Bu Kanunda yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet savcılıklarınca re'sen takibat yapılır.

Madde 4:

f1. Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 5:

f1. Bu Kanunu Adalet Bakanı yürütü

Bilmeden soru sorma araştır biraz.

0|1
    1|0
    • Ohooo yolsuzlukla ilgili de bir sürü madde var ama sonuç?! Çok aydınlatıcı oldu gerçekten..

Yükleniyor...