Çarşaf Müslümanlıkta yasak değil mi ?

Çarşaf Müslümanlıkta yasak değil mi ? Rahibbelere benzettilmesi nedeniyle yasak diye biliyorum türban takmak neylerine yetmiyoda çarşafa giriyolar ki hem ?

Güncellemeler:
Çok biliyosunuz ya hani çok müslümansınız ya cevaplayın işte ben böyle biliyorum yanlıssa düzeltin.
Siz buna inanç diyorsunuz ama bence bu bildiğin korku. Dinin varlığından hepiniz şüphelsiiniz sadece korktuğunuz için böyle yapıyosunuz. Bu din sistemine öylesine körü körüne bağlanmışsınız ki bazılarınız bunun için savaşacak yakında..

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• Çarşaf örtünmek isteyen ve islamiyeti kabul etmek isteyen kişileri islamiyetten soğutur , kötü örnek teşkil eder düşüncesiyle kabul görmeyen bir örtünme şekli..

En güzeli hoş bir türban ve ona uygun kıyafet..

İslamiyette dini kötü gösteren ondan soğutan herşey mekruh..

0|2
    1|0
    • teşekkür ederim eic için..

• haklısın

Kızlar Ne Diyor 7

• çarşaf yasak ya da zorunlu diye bir ibare varsa ben duymadım. islamın sınırları bellidir zaten vücut hatlarını belli etmemek. abartıya kaçanların kendi sorunudur.

0|1
    0|0
  • Başkasının günahını düşünmek ve yorum yapmak hiç kimsenin haddi değil sende kişileri giyimlerine hele ki müslüman birini hristiyanlara göre günah ve sevap diye ayırma . İnsanların ne giydiği sadece kendini ilgilendirir . Yobazlık denen şey senin yaptığın gibi kılık kıyafete karışmaktir .

1|1
    0|0
    • ben deistim kardeş isteyen istediğini giysin şu* ülkesinde dinden soğuttular beni zatten.

• Ben kendimden baska hiç kimseyi ilgilendirmem. Kimseye fikir sunmuyorum dogrusu neyse söyle bilelim ozaman

• İslamda belli kurallar vardır o kurallara uyan herşey kullanılabilir

vücut hatlarını belli etmemesi gerekir el ve yüz açık olabilir

0|0
    0|0
    • bişey sorucam merak ediyorum kusura bakma. mesela sitede sorsak kızların en hoşlandığınız yeri neresi diye çoğu erkeğin el göz dudak diceğini sende biliyorsun. en güzel yerler açık ve diğerleri kapalı tuhaf değil mi sence. mesela afganlar gözlerini dahi göstermiyorlar erkeği etkilemek meseleyse onların yaptığı en iyisi mi?

• Sanane?...

1|0
    0|1
    • Yaran mı var gocunuyosun ?

• Avukatim ben.

• üslubun yanlış diye dedim. sorulara sanane diyeceğine mantıklı cevap ver. soran arkadaşında üslubu batıyor o da ayrı mesele

• Hayir gunah degil cunku bir bayan vucut hatları ni en iyi carsafla kapatiyor

0|0
    0|0
    • sende zeusa anlatırsın derdini :)

• Kani bes para etmwz capulcunun soyledigi sozu duymuyorum bile umrum disi:D

• hakaret etmicem merak etme ama bilgin olsun belki zihnin artık der ki noluyo lan. seni köpek domuz eşek yerine koyan aklının eksik olduğunu söyleyen erkeğin kölesi yerine koyan dine inanıyosun gelip benle konuşuyosun. akılsızsan ortalıkta gezme bence. bunu ben demiyorum aç istediğin hadis kitabını görürsün canım kardeşim. tamma vallahi sustum. bu bilgi belki biraz dur la orda dedirtir sana.

• .vucut hatlarını belli etmeyecek, toplumun ahlak yapısını bozmayacak ,karşı cinsi tahrik etmeyecek bir giyim şeklinin uygun ve yeterli olduğu görünüşüne katılırım .Ancak çarşafa girerek örtünmeyi tercih etmiş kadınların günahkar olarak nitelendirilmesine de karşı çıkarım .Hele ki bu insanları için ninja benzetmesi yapanlardan iğrenirim .

Aslında siz islamı size çirkin gösterdikleri için onlara öfkelisiniz .Ama islamı doğru kaynaklardan öğrenirseniz bu sorunu aşarsınız ve farklılıkları kabullenirsiniz .O zaman insanları türbanlı,çarşaflı ,başı açık diye değil iyi ve kötü olarak kategorize edersiniz .

0|0
    0|0
  • Mini etek giyenlere karisilmiyorsa carsafada karisilmasin.

3|1
    0|0
    • Karışmak söz konusu degil sakin ol

• nerenle okuyonuz soruları merak ediyorum. soruda çarşaf giyilmesin mi diyor islamı araştırmışta yorum yapıp soruyo laf atacağına cevap ver insan gibi

Erkekler Ne Diyor 8

• ne yasağı la asıl çarşaf en uygunu. çirkin gösteriyor ne güzel işte :)))

1|1
    1|0
    • çarşaf yerine başka güzel kombinasyonlar varken çarşafa gerek yok..

• teşekkür eder keyifli paylaşımlar dilerim..

• İslamda öyle ister kapatırsın ister kapatmazsın yüzünü hikmetini Allah bilir

• İkisi de ilk olarak Fransız Katoliklerinin kullandığı şeyler.

0|1
    1|0
    • Oldukça kişiliksiz çıktın soruyu soran.

• Abarttın ama

• Hayır. Sen boş yere bana en iyi cevap seçilme hissi verdin. Ben böyle bir şeyi asla yapmazdım. Çok büyük saygısızlık bu.

• Her koyun kendi bacağından asılır

kimin ne şekilde yaşadığı bizi ilgilendirmez

Türkiye özgür bir ülke en azından giyim olarak :)

0|1
    0|0
  • onu ben de sevmiyorum ninjalara benzetiyorum onları

0|0
    2|0
  • Yasaklığı bilmemde, bırak millet neyi istiyosa onu giysin

0|1
    0|0
    • Karışmak haddim degil sadece sordum :)

• sanane Müslümanlardan sen don giy sana karışan var mı tıfıl

0|0
    0|0
    • Lan mal aynı şey mi don giyip gezde bak seni nasıl döbüyorlar. Ahlakla alakalı bişey.

• mal sensın trek sanane mılletın gıydıklerınden

• Sus azcık anlayıp anlamadan lagaluga yapma

• Allahtan korkmayan kul utanmayana ne denirki?

0|0
    0|0
  • Başlı başına bir saçmalık zaten din.

0|2
    2|0
Yükleniyor...