Kardeşim cinsel tacize uğradı

4 yaşında ki erkek kardeşim 18 yaşında ki bir akrabamız tarafından tacize uğradı. Psikolojik tedavi alacağız ve o çocuğa dava açmaya hazırlanıyoruz. Böyle acı bir durumla karşılaşan var mı aranızda nasıl davranmamız gerekiyor kardeşime? Ilerde bir sorun yaşar mı? Aynı şeyleri o da yapar mı? Lütfen bilgisi olanlar yazsın sadece.

Güncellemeler:
Arkadaşlar telefondan giriş yaptığımdan hepinize teker teker yanıt veremedim. Allah razı olsun yardımlarınız ve güzel dilekleriniz için. Hakkınızı helal edin.

0|0
9|16

En İyi Erkek Görüşü

• Konunun üç açısı var :

1- Kardeşin : Bu konuda , kesinlikle bir çocuk konusunda uzmanlaşmış psikolog ile görüşmeniz gerekir. O yan muayene yöntemleri ile ve çocuğun dilinde konuşarak ruhsal hasarın boyutunu tesbit eder ve buna uygun tedavi metodunu belirler. Uzmanın çizgileri dışında herhangi birşey yapmayın , iyilik fikri ile kötülük yapabilirsiniz .Psikolog zaten elde ettiği verilerin gerekli kısmını mahkemeye de sunacaktır.

2-Siz : Konu evde hiç bir şekilde konuşulmamalı , ima bile edilmemeli . Yaşı itibarı ile normal şartlarda unutma evresinde yani 5-6 yaşından öncesini hatırlamayacağı döneme girecek ancak bilinçdışı izler konusunda psikologun izlemeye devam etmesi gerek. Konu hiçbir şekilde ev dışında kimseye taşmamalı ( hala teyze vesaire ağzı sıkı sanılanlar ) ve evde de soru konu haline gelmesine asla ve kesinlikle izin verlmemeli. Bunların meraksal ve iyiniyetsel görünen soruları aslında konuyu tekrar etmek ve hafızaya pekiştirmek olur.

Kısacası böyle birşey ya şan ma dııı ...

3- Tacizci : Öncelikle , psikologla konuşun zira onun kısıtlı raporu davanın temel taşı olacak. Sonra avukatla konuşun ve davada mağdurun yaşı nedeni ile gizlilik konmasını isteyin . O savcı ile gereken muhaberatı yapar ve dosyaya karşı tarafın avukatı bile ulaşamaz , celseye kendi ve avukatı dışında kimse alınmaz. Sonuçta ne olur dersen , 12-16 yıl arası ceza alır , avukatı deli raporu almaya çalışır ama adl tıp hocaları buna izin vermez. Asıl ceza bu değildir, vatandaşı içerde ayrı ve yazılmadan çalışan bir kanun bekler, zaten içeri alınma sebebi içerde duyulur , tutuklu yargılanır bu ve anasından doğduğuna pişman edilir uzun yıllar boyunca.

6|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 15

• Kesinlikle kardeşini yargılamayın suçlayıcı olmayın olabildiğince destek olun. Bilinçaltı ileride ne gösterir bilinmez şimdiden normalize edin onu..

1|0
    0|1
    • Asla yargilamiyoruz. Sadece yanlış bir şey olduğunu söylüyoruz. Büyüyünce mi doğru olacak diyor. Şasıp kalıyoruz.

• İyi bir uzmana götürmekte fayda var..kafasında olayı netleştirmek lazım..belki hala o tacizciyle yaşadığı durumu bir oyun olarak algılamaya devam edecek..buda kişilik bozukluğu oluşturması muhtemel.. Çünkü iyi kötü doğru yanlış kavramı onun için çok bir şey ifade etmiyor yaşındaki itibariyle şu an

• o nasıl bir ailenin çocuğu mk

2|1
    0|1
  • Allah'tan kardeşin ufakta büyüdüğünde bunu hatırlamayacak..

1|0
    1|1
    • Umarım hatırlamaz..

• Çocuk bu pek fazla hatırlamaz lakin psikolojik destek alarak çocuğun bu olayı unutmasını engellebilirsiniz..

Çocuk büyüdüğünde " neden bana psikolojik destek aldırdınız?" diye sormaz mı?

• önce akrabanı polise şikayet et. sonra kardeşini psikolğo götür.

geçmiş oslun.

1|0
    0|1
  • Bende karşılaşmıştım mahallemizde fakir biri vardı çocuğu 5 yaşındaydı bizim binadaki Kürdün biri Çocuğua işyerinde tecavüz etmişti . Kimseye söyelmeyin diye tehdit ettiler ve 1 tane baza karşılığı OLAY KAPANDI

1|0
    0|2
  • Benim 17 yasinda ni arkadasimin basina gelmişti olay günü eli ayagi titriyordu karsi koyamamis sok olmuş sonra oradan uzaklasmis simdi unuttu gibi bazen gulerek konusuyor o konuda ama psikolejik baya zorladi onu üstünden 1 yıl geçti ama hem cinslerine korkarak yaklasiyo otobüste filan biri yanlislikla surtunse bile otobüsten iniyo filan sadece erkek değil geçenlerde gozumun onunde babannesi yasinda bir kadn yapti bunu yine sesini cikaramadi bende uzagindaydim müdahale edemedim İnanmiycaksin ama 2 hafta öncede çok güzel bir kadin yapti bunu bu sefer oda istedi ve kadinla birlikte oldu simdi bazen onu başka kadinlari taciz ederken görüyorum karsilikta aliyo şerefsiz :) ama çok kotu bir durum yani dur diyorum yine yapiyo

0|0
    0|0
  • polise verin şerefsizi buraya soru yazcağına.

0|0
    0|0
  • Allah cezasını versin insan nasıl yapar lan bu kadar güzel varlıklara o şerefsizliği nasıl görür

1|1
    0|1
  • o akrabanızın şeyini kökünden kesmek lazım!

1|0
    0|1
  • 5 yaşın altında dua edin de.

Değilse ömür boyu unutmazdi...

1|0
    0|1
  • sen hepiyi davran ne insanlar var

1|0
    0|1
  • O şerefsiz şimdi yanımda olacak da... Sinirden elim ayağım tutmuyo

0|0
    0|1
  • nasıl bir sapkınlıktır bu. Geçmiş olsun kardeşim

0|0
    0|1
  • İnş kardeşin unutur bu olayı hemen

0|0
    0|1
  • Ne yaptı ki o karaktersiz

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Terapilerini aksatmasın.

Böylesinin kesiceksin pipisini ağzına vericeksin hadım olarak dolansın ortalıkta adi herif.

1|0
    0|1
    • Kesinlikle Hadım edeceksin. 2 gündür o it yüzünden kendimize gelemiyoruz

• Ne şerefsizler var ya

1|0
    0|1
  • İğrençlik resmen o akrabanızın yaptığı ..En azından kardeşiniz gelip anlatmış size bu durumu, belli etmiş.

Belki yönelimini etkileyebilir bu ama uzman bir destek ile bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

1|0
    0|1
    • Evet anlattı ama iyi birşey sanıyor. Ben büyüyünce mi yapacam diyor. Bir uzmandan yardım alacağız ama biz nasıl davranmalıyız evde onu bilemedik.

• İşte bu dönemler cinsel kimliğini kazanmaya başlayacağı dönemler olduğu için dolayısıyla etkilenmiştir.Normal eskisi gibi nasıl davranıyorsanız öyle davranın , çok zaman geçmeden de destekalın, o akrabanızdan da uzak tutun.

• O kişinin annesi ile konuştuk ne iş yerimize ne evimize getirecek çocuğunu bir daha. Zaten dava açmaya hazırlanıyoruz. Kendi kardeşimi korusak da disarda tehlikede olan cocuklar var önlem almalıyız diye düşünüyoruz.

• Yahu minicik bir çocuktan ne ister ne beklersiniz ya. İnşallah içeride ona da aynısını yaparlar ! Hatta daha beterini

Geçmiş olsun arkadaşım :( Kardeşine de sana da ailene de

Çocuk konusunda en doğrusunu psikolog söyler.

Keşke akrabanız olmasaydı. Aile içinde mecbur duyulacak. Çocuk büyüdüğünde o neden içeride falan diye sorabilir duyunca. Yada o çıkınca falan :/ İnşallah olmaz öyle bir şey

0|0
    0|0
  • Allah onu bildiği gibi yapsın pislik herif .. dualarım sizlerle Rabbim acınızı unuttursun .. başka acı göstermesin .. en kısa zamanda şifa versin inşAllah ...

hiç merak etme o niye aynısını yapsın iyi bir eğitim ve tedavi ile üstesinden Allahın izniyle gelicektir .. siz müsterih olun ... zaten pedagog size nasıl davranmanız konusunda bilgilendirecektir.. tekrar Allah yardımcınız olsun inşAllah

0|0
    0|1
  • kesinlikleyanlış olduğunu söyleyin ilerde mi doğru olacak dese bile yanlış deyin ilerde o zaten öğrenecek doğruyu yanlışı. ve çocuk sormadıkça asla konuşmayın bu konuda yanlış bile demeyin hiç konuşmayın. umarım unutur ve hiç yaşanmamış gibi olur ilerde

0|0
    0|1
  • Allah yardımcınız olsun. ne şerefsiz pislik varlıklar var bu dünyada

0|0
    0|1
  • Çokmu kötü bişey yapmış.Allah ıslah etsin böylelerini ne yapçaklarını şaşırmışlar ya :::S

0|0
    0|1
  • Allah ıslah etsin onu...

Çok geçmiş olsun keşke elimden bir şey gelse şuan.

0|0
    0|1
Yükleniyor...