Arkadaşlar tsk da görev yapan kadınlar general olabiyiyormu

orduda başarıyla görev yapan kadın subaylarımız var general olabiliyorlarmı yoksa albaylıktan emeklimi ediliyor.

Güncellemeler:
kurmay olan var ama general olan var mıben duymadım

0|0
010

En İyi Erkek Görüşü

• asker misin?

oalbiliyor, ama kadınlar için çok zor.

0|0
    0|0
    • asker olsam bilirdim dimi:))

• senin sorun ne söyle

• operasyonlar üzerine.

tarih öğrencisiyim. askeri ve savaş alanında yazı yazıyorum. hikaye tarzı birşey. ama bilgi eksiğim var.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• kız arkadaşım genelkurmay başkanlığı sınavlarına girdi 2 puanla kaçırdı yoksa şimdi necdet özelin yerinde o olacaktı.

0|0
    0|0
  • Tabi ki olabilir ama general olabilmek icin harp okulundan askerlıge gecıs yapman gerekli.

0|0
    0|0
  • General olabilmek için önce kurmay sınıfına girmek girekmektedir.Eğer başarısı ve yaptığı görev süresince herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmaması durumunda yapılan sınavla olabilir.

0|0
    0|0
    • Genelkurmay olamabilmek için kurmay sınıfına girebilmek gerekiyor.Doktor olabilmek için tıp okumak gibi.Askeriyede de sınıflar vardır.Kurmay olanlar en baş mevki olan genel kurmaya kadar çıkabilmektedir.Diğerleri ise albaylığa kadar çıkabilip sonra da emekli olurlar.

• Olabilir ancak kadınlar evlenip çoluk çocuğa karışınca elini ayağını çekiyor

0|0
    0|0
  • allah o günleri göstermesin,

0|0
    0|0
  • general olan kadın subay hic duymadım. olsaydı bugüne kadar olurdu zaten

0|0
    0|0
  • rütbe atlama nasıl oluyor bilmem ama kadın genelkurmay başkanı bile olabiliyor

0|0
    0|0
  • Kadindan generalmi olurmus yaw vay o zaman memleketin hâline

0|0
    0|0
  • önce kurmay olmaları lazım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...