Alman futbolu kadar olamıyoruz. Neden ?

Sadece disiplin işi mi bu ? Başka eksiklerimiz var mı ?

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun alman futbolu ile alakası yok , bunun tek alakası çocukluktan gelen eğitim ve sosyallik. Eğer bir çocuk varoş büyüyüp , bir şekilde şans bulup futbolcu olursa , bu çocuk meşhur olmanın verdiği popülarite ve sonradan görmelik ile parayı taşıyamama durumuna gelir. Sabaha kadar kızlarla mankenler ile gece klüplerinde takılmalar başlar. Kayseri'den , Sakarya'dan , Bursa'dan ve diğer anadolu klüplerinden gelmiş kaç tane form grafiğini arttırıp , avrupaya giden futbolcu var. Bana sayar mısınnız ? Her gelen 1-2 sene sonra ya silinip gidiyor ya da olduğu yerde sayıyor. Sadece bir Alex de souza , Kuyt , Hakan Şükür , Tugay Kerimoğlu , Ergün Pembe gibi kaç futbolcu var ? Kaka'nın küçük yaşta antremanlara porsche ile gittiğini , babasının Brezilyadaki en büyük holdinglerden birisinin sahibi olduğunu ve Kaka' nın futbolu sadece zevk için oynadığını biliyor musunuz ? Eğer bir futbolcu küçük yaşta karakter eğitimini ve disiplinini tam alırsa , Türk ekolü oluşur.Diğer türlü FİFA sıralamasında dibi boylarız. Sabaha kadar eksikler hakkında konuşabilirim. Ama olayında temelinde ve dibinde yatan malesef bunlardır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• kondisyon

0|0
    0|0
  • evet, oturup bunu tartışalım.

0|0
    1|0
  • Almanyada ki altyapılar iyi bir oyuncuyu iyi geliştiriyolar ama burada futbolcu kendini geliştiremiyom malesef zaten en büyük sorun altyapılarımız önem vermiyoruz yabancılara verdiğimiz paraların %10 altyapıya versek cok yetenekli oyuncularımız var zaten ispanyollar daha iyi alt yapı bunun için sadece disiplin degil .

0|0
    0|0
  • almanyada futbol başlama yaşı 6 dır bizdeyse 15 vesaire, ve her futbolcumuz sigara içki alkol gece alemi bünyesinde bulundurarak yaşar. hangisi daha verimli olur sizce? 15 yaşında bir oyuncuya trilyon verirseniz onu nasıl zaptedeceksiniz?

0|0
    0|0
  • Almanlar futbolda bir numaralar bence,üstüne futbolcular alt yapılardan inanılmaz teknik,taktik ve disiplin içinde yetişiyor almanyadaki alt yapı hocaları futbolu normalde teknik direktörlerden bile çok daha iyi biliyor,futbola 2002de 750 milyon euro yatırım yaptılar tekrardan 2002de dünya kupasında final oynamalarına ragmen nasıl almanlar gibi olucaz söylermisin? Stad,tesis gibi konulara girmiyorum bile.

0|0
    0|0
  • çalışmak çalışmak çok çalışmak ve de alt yapı eksiklerimizin tesis ve ekonomik anlamda güçlenmesi gerekir a takım teknik direktörü 300-500 milyar alır iken alt yapı hocası 1-1,5 milyar maaşa çalışıyor ve sporcu yetiştirmeye çalışıyor temel sorunumuz bu

0|0
    0|0
  • Altyapı hep torpil ustune oldugu ıcın bızde topçu yetısmıyor tek sebebi bu ... yeteneklı cocuklar kadroya alınmıyor torpille oraya gelen cocuklar ılk 11 banko :) :@

0|0
    0|1
  • bizde gönül ile alamanlarda hem gönül+hem akıl+hem beden ile.

0|0
    0|0
  • eksiğimiz çok ama dediğin gibi ilk başta disiplin var

0|0
    0|0
  • disiplin doğru çalışma profesyonellik 3 ü bir arada

0|0
    0|0
  • alman futbolu dünya da önemli bir ekol mantalite olsun futbola bakış açıları olsun dünya futbolunun her zaman en gözde ekollerinden birisi..."futbol 22 kişinin 90 dakika boyunca oynadığı ve sonunda almanların kazandığı bir oyundur". "lineker"

0|0
    0|0
  • Futbolcularimizda ahlak olmayinca takim oyunu oynayamiyoruz. Fesatlik, kiskanclik ve işini sevmdmekten dolayi...

0|0
    0|0
  • almanlara yetişebildiğimiz bir sektör var mıki futbolda yetişelim

0|0
    0|0
  • bazen iyiki olamiyoruz diyorum ben bizim futbolu beğeniyorum böyle daha zevkli

0|0
    0|0
  • Alman futboluna sokim hep ballı bezevenkler

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 2

• Altyapıdan tut sahaların zeminine kadar eksiklerimiz var

0|0
    0|0
    • umutu çok mu seviyosun

• Tanıyor musun onu:) Evlendikten sonra Umut fena yedirmiş ona çok kilo almış:)

• evett çok şeker kadın ya çok seviyorum

• almanlar daha zeki :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...