Toplum içerisindeki örgütler/örgütlenmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Toplum içerisindeki örgütler/örgütlenmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Örnek vererek sizleri sınırlamak istemem. Sorduğum soruya amacı ne olursa olsun, aklınıza gelebilecek her türlü örgüt/örgütlenme dahildir. Bunlar hakkında genel olarak ne düşünüyorsunuz?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Öğütleri can kulağıyla dinlerim ama uygulama aşamasında benim insiyatifim ön plandadır ^^

1|0
    0|0
    • cevap soruyla uyuşmadı ama neyse :d

• şşt çaktırmayalım ^^ süperiz biz ama ya :D

• AHahah hala gülüyorum rezillik diz boyu :D

Süperiz tabii canım <3

Erkekler Ne Diyor 2

• STK kültürü Türkiye de pek yaygın değil. Olanlar da belli bir ideolojilerce yönetilmektedir.

İktidara düzene karşı ise hapı yutuyorlar.

Mesela Gıda Terörü ne karşı bir örgütlenme yok. Öyle birşeyki bu sinsi Gıda Teröründen herkes çekmekte hem de her yaşta ...

Üniversiteler hatta Liseler örgütlenmeli . Üniversitelerin hepsinde Konsey oluşmalı ve Üniversite nin alacağı kararlarda yönetimde Konsey Başkanı Öğrenci Temsilcisin oy hakkı olmalı.

Bir diğer boyut gerçekten uygulanabilmesi ...

Devleti yöneten kurumlar örgütlenip bilinçlenmesin istiyorlar kapatamıyorlar ama dolaylı olarak baskı ve engeller çıkartmaktalar. Biraz da bu tip örgütlenmeye karşı Vatandaş soğutuldu.

Örgüt Elemanı denildi mi akla Terör Örgütü geliyor :)

Türkiye yabancı örgütler kadar sistematik ve gönüllüler nedense yok ...

Türkiye güdülenmeye ihtiyaç duyduğundan örgüt olsa olsa terör örgütü olarak algılanır.

1|0
    0|0
    • terör örgütü aklıma gelmemişti ama bunu sorarken elbetteki :)

güzel cevabın için teşekkür ederim :)) +1

• heç eyi düşünmüyorum gıbrıslı arkadaş, cevizli reçeli göndermediğin için :( :( Alacağın olun :)

1|0
    0|0
    • :D adresini ver de bir tane yollayayım bari ne yapayım artık :))

soruma cevap verseydin keşke :)

• alan çıkmadı ama bilmiyorum neyse :D sağol teşekkür ederim seninde herşey gönlüne göre olur inş :)

• Üzme tatlı canını dua et sen bulursun inşaallah teşekkürler güzel sözlerin için :) :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Kediciğim,örgütlenmek kitlelerin sesini duyurması bireyselliğin gücünün çoğaltılması artırılmasıdır.

Örgüt denildiğinde insanlarımız hemen devlet karşıtı örgütleri düşünüyorlar.Oysaki bireysel olarak tek tek sıkıntılarımızın çözüme ulaşması için toplu şekilde hareket etmek de örgütlenmektir.

Basit bir örnek verecek olursak,aynı yerde yaşayan birtakım insanların bir şeyden rahatsız olduklarını düşünelim bu çevresel bir uyaran olsun mesela çöpler ya da sokak lambalarının yanmaması olabilir.Bu basit bir örnek.Bir kişi olarak bireyin bunu yetkili kişilere bildirmesi sorunun çözümü için yeterli gelmeyebilir çoğunlukla da gelmez.Ama bir mahallenin bu konuda örgütlenip bu duruma tepki göstermeleri ya da öneri de bulunmaları o durumu değiştirecek etkiyi oluşturur.

Bu basit örneğin binlerce çeşidi her gün,günlük hayatımızın içinde oluşuyor bireysel tepkilerimizin durumun iyileştirilmesinde yeterli olmuyor,bu durumda örgütlenmek çözümün ilk adımıdır.Toplum içerisinde örgütlenme modern bir toplumun temellerinden birisidir dolayısıyla destekliyorum.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim çok güzel bir şekilde anlatmışsın :)

• yani illa ki görüş ayrılıkları olacaktır. kimilerininki uyuşacaktır. keşke olmasa. keşke toplum olarak anlaşabilsek her konuda. ama keşke demekten başka çare gelmez elimizden. düşünce özgürlüğü olan bir ülkede yaşıyoruz sonuçta

1|1
    0|1
    • Evet haklısın oturup konuşsak olmuyor neyi alıp veremiyoruz ki, elin adamları 1 ve 2 dünya savaşlarını yapmışlar oturup anlaşabiliyorlar almanya-fransa ve almanya-ingiltere, almanya-rusya, abd-rusya soğuk savaş.

• konuşsanda anlaşamazsın. insanlar cahil. istediğin kadar konuş. hepsi at gözlüğü takıyor. seni duymazdan geliyorlar

• Örgütlenmeyi, sendikalasmayı destekliyorum.Bir sekilde sesini, isteklerini duyurman lazım.

1|0
    0|1
Yükleniyor...