Baş ağrısının belli başlı sebepleri nelerdir ?

Baş ağrısının belli başlı sebepleri nelerdir ?

Nelere dikkat etmek gerekir ki baş ağrısının önüne geçilebilsin ?

1|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• Baş ağrısının en büyük nedeni stres. Sıcaklar ve yediklerimiz de ağrıları tetikleyebiliyor. Bunlarla beraber birçok baş ağrısı nedeni olabilir. Baş ağrısı oluştuğu zaman ve oluşmadan önce önlemek için ne yapmak gerekiyor.

Bu ağrısı nedenleri arasında çeşitli faktörler vardır. Bunlara tetikleyici faktörler deniyor. Aç, susuz kalma, stres, uykusuz kalma, bazı yediğimiz şeyler, coğrafi faktörler… Başka hastalıklar da baş ağrısı nedenleri olabiliyor. Baş ağrısı başınıza dert olmadan önce önlemini alın.

Önlemleri

Baş ağrısı başlamışsa sessiz, sakin, karanlık bir yere uzanmak gerekir. Ağrıyan yere soğuk uygulamak, buz torbası bastırmak gibi şeyler fayda edebilir. Ağrıyan yere masaj bir önleme yolu olabilir.

Önemli olan nokta ağrı başlar başlamaz ağrı kesici veya bir önlemi almak gerekir. Ağrı biraz yükselirse ne yapılırsa yapılsın ağrıyı geçiremeyebilirsiniz.

Ağrı kesici kullanımına da dikkat etmeniz gerekiyor. Ağrı kesici seçimi önemlidir. Rastgele ilaç kullanmak ilaca bağımlılık da yapabilir. İlaç alınmadığı takdirde ağrı oluyor. Baş ağrısı olduğu zaman hafife almayın, ağrı kesici kullanarak geçiştirmeye çalışmayın. Ağrılar nüksediyorsa uzman bir doktora görünmekte fayda var.

Baş ağrısı başka bir hastalığın belirtisi olabilir, altta bir beyin tümörü, damar balonlaşması olabilir, göz, kulak, burun, boğazla ilgili problemler olabilir.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• miğren,sinüsler vs vs

1|0
    0|0
  • Stres yapmamak gerek.Üzülmemek gerek hepsi baş ağrısına neden olur.En güzeli git doktora sor.

1|0
    0|0
  • Sebebini bilmiyomda duş aldıktan sonra ve günde bir kez yatmadan öncede olabilir ayakları diz kapakalrın biraz altına kadar bir süre soğuk su ile yıkamak iyi geliyor...

1|0
    0|0
  • Çok ağır tempoya kendini verip yormamak lazım.Dinlenmeye,yatağa uzanıp kötü düşünceleri aklından çıkarmaya önem veriyorsan baş ağrısını geçirmede büyük bir adım atmış olursun.

Üzüntüler,çıkmaza girmek,ruhsal bunalımlar psikolojik nedenleri olabilir.Nadiren de beyinde bir soruna işaret de olabilir.

1|0
    0|0
  • sıkıntı stres dert içine atmak üzülmek ve haftanın yorgunlugu

1|0
    0|0
  • bayanların genelde yaptığı hata saçlarını tam kurutmadan dışarı çıkması

1|0
    0|0
  • sağlıksız dişler...

1|0
    0|0
  • Ne zaman kıza gel kız özledim desem başı ağrıyo bununla belki ilgisi vardır.

1|0
    0|0
  • sinuzit ile sitrese bağlı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• En önemli sebebi, stres. Bir çok hastalığın sebebi zaten bu iğrenç şey.

Sorunları kafaya takmamak lazım. Her şey Allah'tandır deyip sıkıntı etmemek lazım. Çünkü Yüce Allah ayetinde, her güçlükle beraber bir kolaylık vardır diye belirtiyor.

1|0
    0|0
  • bende sıkca yasıyorum bu bas agrısını.doktora gıtmekde fayda var bas agrısı deyıp hafıfe almamak lazım cok buyuk sorunlarla karsılasabılırz Allah korusun

1|0
    0|0
    • aynen haklısın.

çok kötü ağrıyor gözlerimi bile zor açıyorum..

• ben beklıyorum belkı gecer dıye eger gecmez ıse hapa basvuruyorum bu dogru degıl ama ıcıyorum cok kotu agrıyor sınzutte var bende:(arveles ıcmenı tavsıye ederım cok cabul etkı edıyor

• Susuzluk bol bol su iç basın agrimaz

1|0
    0|0
Yükleniyor...