Misofonya hastalığının çözümü nedir?

(Tırnak kesme, diş fırçalama, yemek yeme, nefes alma, koklama, konuşma, hapşırma, esneme, yürüme, sakız çiğneme, gülme, horlama, ıslık veya öksürük gibi sıradan sesler Misophonia sahibi insanların en çok rahatsız olduğu, hatta öfkelendiği seslerdir. nörolojik kaynaklı olup psikolojik bir hastalık sayılmaktadır.)

arkadaşlar bu durum beni oldukça rahatsız etmekte. ağızla ilgili herhangi bir ses duyduğum an o insanı boğasım geliyor. şapırtı,sakız patlatma, cips yeme vb seslere deli oluyorum. o insanı "dağ ayısı hiç mi sofra adabı öğrenmedin" diyip oracıkta pataklamak istiyorum. ancak bunları yapamayacağım için ortamdan uzaklaşabiliyorsam uzaklaşıyorum. bu seferde arkadaşlarım ve ailem alınganlık sergiliyorlar. bunu nasıl aşabilirim? onların şu seslerini nasıl duymazdan gelebilirim.?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• ağız şapırdatma, uyurken horlama ve kalabalık ortamlarda milleti düşünmeden sesli ve argo konuşan elemanlar,

böyle şeyler benide rahatsı eder.

ama şöyle söyliyim bu garip sesleri çıkarmakta bir hastalık bunu kabul edin.

dövüş sporlarına yazıl kız ya da erkek farketmez kesinlikle son derece uysal oluyorsun cidden bak :) sen hiç ünlü bir dövüşçüyü sokakta dövüşürken gördünmü ya da sağlam kuvvete sahip birini zayıf insanlara sataşırken gördünmü?

bu arada ben böyle garip sesler çıkarmıyorum ama beni pataklayıp öfkeni dindirebilirsin :D bu fedakarlığı yaparım :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Aynı kaynım, onda da var aynısı... Şaka bir yana bende fazlasıyla mevcut. Yalnız değilmişim demekki. Hepimiz biraya gelip sessiz bir yaşam alanı oluştursak ne güzel olur.

0|0
    0|0
  • Yuh abi yaşama mk :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende böyleyim. Ortamdan kalkıyorum ve kimseyi kırmıyorum. O sesler malesef duymazdan gelinemiyor.. Denedim olmadı.

0|0
    0|0
  • Hastaymışım demek ki . Aşırı rahatsız olurum çünkü odadan kalkıp giderim

2|0
    0|0
  • Bnde hastalikmiyms bu ya yillardr bittim kiriyrm en sevdiklrmi: (

0|0
    0|0
Yükleniyor...